20 Haziran 2022, Pazartesi 12:34:24

Mehmet Nane IATA'nın yönetim kurulu başkanı oldu

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu Başkanlık görevini devralarak IATA’nın ilk Türk başkanı oldu.
  • Başarılarınızın devamını gönülden dilerim.
  • Tip eğitim ücreti diye bir tabir çıkarmak,maaşlardan kesmek, Mpl denilen bir uygulama tamamen kurulu düzeni paramparça ettin.sevilmiyosun
  • Havacılığı bırakmıştı, nasıl oldu bu iş?
  • Tebrikler başarılarının devamını dilerim
  • Şimdi IATA düşünsün
  • Tebrikler

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu Başkanlık görevini devralarak IATA’nın ilk Türk başkanı oldu.

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet T. Nane; Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Doha’da gerçekleştirilen 78. Genel Kurul’da Robin Hayes’den devralarak göreve başladı. 120 ülkeden 292 üye hava yolu şirketiyle toplam hava trafiğinin %83’ünü temsil eden IATA’nın ilk Türk Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet T. Nane, Haziran 2023’e kadar görevini sürdürecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mehmet T. Nane, “Havacılık sektörünün çok zorlu bir krizden çıktığı böyle bir zamanda,  bu önemli sorumluluğu devralmak ve IATA’nın ilk Türk başkanı olmak benim için büyük bir gurur… Bu gururun en önemli sebebi ise Türk sivil havacılığının geldiği noktayı temsil ediyor olması.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Havacılık sektörü, son birkaç yıldır tarihinin en zorlu sınavlarından birini veriyor, COVID-19 pandemisinin yanı sıra politik ve ekonomik birçok farklı etkenden de direkt olarak etkileniyor. Bu da halihazırda meşakkatli olan sektörümüzü daha da zorlu hale getiriyor. Bütün zorluklara rağmen, sektörümüzde faaliyet gösteren tüm paydaşlar maksimum gayretle çalışıyor.”

“Havacılık sektörünün sürdürülebilir gelişimi için hepimize büyük görevler düşüyor.”

Havacılık sektörünün mevcut durumunu değerlendiren Mehmet T. Nane, “Havacılık sektörü; pandemi sonrası toparlanma çabalarını sürdürürken, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik gibi alanlarda da net ve kararlı adımlar atıyor. Sadece turizmin değil, diğer birçok sektörün de destekleyicisi olan havacılık sektörünün sürdürülebilir gelişimi için hepimize büyük görevler düşüyor. IATA olarak, önümüzdeki 1 yıl boyunca, dünyanın seyahat ve ticarete yeniden açılması yönündeki ivmeyi sürdürmenin yanı sıra; yaklaşan ICAO Meclisi’nde CORSIA’yı desteklemek, ‘2050’ye Kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu’na giden yolu iyileştirmek ve IATA üyesi hava yollarının sektörde kadın temsilini 2025 yılına kadar %25 veya en az %25'e kadar artırması için oluşturulan “2025’te25” girişimine katılımı genişletmek dahil olmak üzere çok dolu bir gündemimiz var. Öncelikli hedeflerimizi gerçekleştirmek ve sektörümüzü daha da ileriye taşımak için, tüm üyelerimizle birlikte var gücümüzle çalışacağız.” şeklinde konuştu. 78. IATA Genel Kurulu tarafından, 79. Genel Kurul ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi'nin 4-6 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmesine karar verildiğini de dile getiren Mehmet T. Nane, “Pegasus Hava Yolları'nın ev sahipliğinde, global havacılık profesyonellerini güzel ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.” dedi.

Mehmet Nane IATA'nın yönetim kurulu başkanı oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

TEBRİKLER ~ 9 ay önce
Başarılarınızın devamını gönülden dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hepsi senin işin ~ 9 ay önce
Tip eğitim ücreti diye bir tabir çıkarmak,maaşlardan kesmek, Mpl denilen bir uygulama tamamen kurulu düzeni paramparça ettin.sevilmiyosun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Naneyi ~ 9 ay önce
Havacılığı bırakmıştı, nasıl oldu bu iş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 9 ay önce
Bırakmadı moruk, ceo luğu bıraktı.
Kenan ~ 9 ay önce
Tebrikler başarılarının devamını dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orayıda karıştırı maaşlara zam yok artık ~ 9 ay önce
Şimdi IATA düşünsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gülsen ~ 9 ay önce
pegasus'ta tüm ucuş emniyeti ihlallerine izin veren Mehmet Nane, pilotlara mobbing uygulayıp ucak kazalarına sebep olan Mehmet Nane, Shgm ve EASA'ya rüşvet verip illegalliklerini kapattıran Mehmet Nane. Bir katile ödül olarak başkanlık verdiniz. bravo size IATA
Sayın Nane ~ 9 ay önce
Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000