15 Nisan 2016, Cuma 09:06:00

THY'ye bilet fiyatı tepkisi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Türk Hava Yolları'nın Ordu-Giresun Havalimanı'na yaptığı sefer sayıları, saatleri ve fiyatlarının bölge halkını mağdur ettiğini söyledi.
  • Baskan hakli neden türkiyenin entgre havalimanina gurur tablosuna ucak seferleri az bursa kıbrıs antalya izmir almanya arabistan olabilir ve parada kazanir Biz giresun ordu gümüshane 3 il ya ayiptir günahtir niye bize bu zülüm anlamadik ucakta yer yok bilet pahali 2 gün sonraya thy ve pegasus ve atlas global onur airler gelmesi lazim bora jete de kapiyi açmasi lazim
  • Evet zaten bilet fiyatları 300 tl olunca personel gülüyor ve wc ler temiz oluyor sanki thy deki suratsız 3-5 kuruş görüp kendini bişe zanneden personel kimsede yok maalesef. Herkes herşeyin ucuzunu ister hayat şartları nedeniyle. Eminim siz iki seçenek olsa herzaman pahalı olanını alırsınız.
  • evvela slot vermeyen IST alanı yöneticilerini ikna etmesi gerektiğini bilmemiş THY'e geçirmiş.. THY de dolan uçağında halen düşük sınıf satacak hali yok, kimse kusura bakmasın.. bak 55 TL ler çıkıyor, al uzağa düşük öde bre. pişkin.
  • Sayın giresun sanayi ticaret odası başkanının belirttiği uçuşlar sefer sayıları azdır.çoğaltılması gerekmektedir.bilet fiyatları tranzon hava limanıyla kıyaslandığında yüksektir.bilet fiyatlarının yüksek olması bölge insanımızı mağdur etmektedir.thy yetkililerimizin bu konuda karadeniz insanınım bu mağduriyeti gidermesi konusunda yararlı olacaktır.istanbul atatürk hava limanına uçuşların sefer sayılarının artırılması turizim açısından önemli katkılar sağlayacaktır.özellikle yaz aylarında yurt dışından gelen vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecektir.tük hava yolları yetkililerimizin konuyla ilgili çalışma yapıp karadeniz insanının mağduriyetini giderecekleri önemlidir.bu konuda thy yetkililerimize desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.
  • Havalimanı açılalı ne kadar zaman oldu da mağdur olmaya başladınız ey ahali ! Yaptığınıza en kibar tabiri ile şımarıklık denir, ayıptır. İşimiz gücümüz yok 7/24 OGU uçup 15 dakikada bir uçak mı kaldıracağız mutlu olmanız için ? Memlekette onlarca havalimanı mevcut, çoğuna günde bir sefer varken ve bölge halkları bunu anlayışla karşılayıp olan imkanı efektif şekilde kullanmaya çabalarken nedir sizin bu aç gözlülüğünüz ... Çok Sefer = Çok Uçak = Çok Personel = Çok Kapasite demektir. Sırf siz istiyorsunuz diye kimse (THY,PGT,OHY,KKK) fazladan uçak ve personel alıp OGU seferlerini arttıramaz, planlamanın bir mantığı vardır yahu.
  • Arkadaslar isterse günde 20 sefer olsun, bi yolcuyu mutlu edemessiniz, gene bişi bulur ucret ikramli der thy ye biner wc pis der, hiç olmadi gelir size neden gülmüyorsunuz der, canı sıkılır türbülansta der ki sizin kaptam bişi mi içti uçağı sallıyor der de der yani bırakın pahalı kalsın fiyatlar hatta yükseltin beğenmeyen otobüsle 30 saatte gitsin.
  • Trabzon yolcusu kadar sorunlu,asabi,olay yaratan başka bir yolcu profili yok iç hatlarda.Kabin içinde Thy şöyle böyle diyip tartışmayı biliyorsunuz.Öyleyse yallah hadi Thy ile uçun.Ki o bile fazla size layığınız otobüs/dolmuş.
  • Bilet fiyatlarının düşmesi için sefer sayıları artmalı ve pegasus ile onur air Atatürk havalimanındaki slot sorununu çözmeli.
  • 5 ucus ordunun neyine yetmiyor trabzondan adam taa batuma kadar gidiyo birakta olsun okadar ucus
  • 3. Havaalanına kadar sabredin. Bilet fiyatları yerlerde sürünecek.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Türk Hava Yolları'nın Ordu-Giresun Havalimanı'na yaptığı sefer sayıları, saatleri ve fiyatlarının bölge halkını mağdur ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 22 Mayıs'tan bu yana faaliyette bulunan ve ilk 10 ayda 330 bin yolcu taşıyarak Karadeniz Bölgesi'nin en verimli ikinci havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın teknik ve uçuş sayılarında yaşanan eksiklikler dolayısıyla hedeflenen performansı gösteremediğini belirtti. Çakırmelikoğlu, "Türk Hava Yolları'nın (THY) uçuş sayılarını artırmaları yönündeki yaptığımız telkinler ne yazık ki bugüne kadar karşılık görmemiştir, Anadolu Jet firması ihtiyaçlara kısmi cevap vermiş vermeye de gayret ettiği gözlemlenmektedir. Bugün, Ordu-Giresun Havaalanı'ndan Ankara'ya Anadolu Jet firması ile günde 1 uçuş gerçekleşirken, komşumuz Trabzon Havaalanı'ndan çeşitli firmalar ile 4 uçuş yapılmaktadır" dedi.

Gurbetçinin yoğun olduğu İstanbul'a yönelik uçuş sayılarındaki azlığın mağduriyeti daha net ortaya koyduğunu vurgulayan Çakırmelikoğlu, "Trabzon Havaalanı'ndan İstanbul'a günlük toplam 22 uçuş bulunmakla birlikte, Ordu-Giresun Havaalanı'ndan ise 5 uçuş vardır. Trabzon Havaalanı'ndan sadece Atatürk Havaalanı'na Türk Hava Yolları'nın 6, Onur Air'in 3 ve Atlas Global'in 2 uçuşu bulunmaktadır. Ordu-Giresun Havaalanı'ndan ise Atatürk Havaalanı'na sadece Türk Hava Yolları bir uçuş gerçekleştirmektedir. 1 milyonu aşkın Ordu ve Giresunlu hemşehrimizin yaşadığı İstanbul'un Avrupa yakasına günlük bir uçuşun olması ve uçuşların yüzde yüzlere varan doluluğu ister istemez bilet fiyatlarına da yansımıştır. Trabzon Havaalanı'ndan İstanbul Atatürk Havaalanı'na giden bir yolcu ortalama 150-180 TL aralığında ücret öderken, Ordu-Giresun Havaalanı'ndan uçması halinde ise bu rakam 300-350 TL aralığında seyretmektedir. Bu rakamlar bizlere Ordu-Giresun Havaalanı'nın yolcu başı en pahalı havaalanı olma özelliğini sağlamıştır. Diğer yandan Ankara Esenboğa'ya ise Ordu-Giresun Havaalanı'ndan günlük bir uçuş yaşanırken, Trabzon Havaalanı'ndan ise en az 4 uçuş vardır. Dolayısıyla, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu açıklamadaki sorgulamamız, komşumuz Trabzon Havaalanı'ndan neden bu kadar fazla uçuş yaşandığı değildir. Aksine Ordu-Giresun Havaalanı uçuş sefer sayılarının yetersiz ve bölge insanının seyahat özgürlüğünün kısıtlanmasını somut olarak göstermektir" diye konuştu.

Çakırmelikoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ordu-Giresun Havalimanı'ndan, İstanbul (Atatürk ve Sabiha Gökçen), Bursa (Yenişehir), Antalya, İzmir illerine ve Kıbrıs'a Ordu-Giresun Havalimanı ile Ankara Havalimanı arasındaki gibi sabah gidiş-akşam dönüş uçuşlar beklenmektedir. Ordu-Giresun Havaalanı'ndan gelecek yurtdışı yolcuları için planlanan gümrük kapısının da en kısa zamanda açılması elzemdir." 

THY'ye bilet fiyatı tepkisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (82)

Fırat akyol ~ 6 yıl önce
Baskan hakli neden türkiyenin entgre havalimanina gurur tablosuna ucak seferleri az bursa kıbrıs antalya izmir almanya arabistan olabilir ve parada kazanir Biz giresun ordu gümüshane 3 il ya ayiptir günahtir niye bize bu zülüm anlamadik ucakta yer yok bilet pahali 2 gün sonraya thy ve pegasus ve atlas global onur airler gelmesi lazim bora jete de kapiyi açmasi lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 6 yıl önce
Evet zaten bilet fiyatları 300 tl olunca personel gülüyor ve wc ler temiz oluyor sanki thy deki suratsız 3-5 kuruş görüp kendini bişe zanneden personel kimsede yok maalesef. Herkes herşeyin ucuzunu ister hayat şartları nedeniyle. Eminim siz iki seçenek olsa herzaman pahalı olanını alırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cehalet ~ 6 yıl önce
evvela slot vermeyen IST alanı yöneticilerini ikna etmesi gerektiğini bilmemiş THY'e geçirmiş.. THY de dolan uçağında halen düşük sınıf satacak hali yok, kimse kusura bakmasın.. bak 55 TL ler çıkıyor, al uzağa düşük öde bre. pişkin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet Güler ~ 6 yıl önce
Sayın giresun sanayi ticaret odası başkanının belirttiği uçuşlar sefer sayıları azdır.çoğaltılması gerekmektedir.bilet fiyatları tranzon hava limanıyla kıyaslandığında yüksektir.bilet fiyatlarının yüksek olması bölge insanımızı mağdur etmektedir.thy yetkililerimizin bu konuda karadeniz insanınım bu mağduriyeti gidermesi konusunda yararlı olacaktır.istanbul atatürk hava limanına uçuşların sefer sayılarının artırılması turizim açısından önemli katkılar sağlayacaktır.özellikle yaz aylarında yurt dışından gelen vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecektir.tük hava yolları yetkililerimizin konuyla ilgili çalışma yapıp karadeniz insanının mağduriyetini giderecekleri önemlidir.bu konuda thy yetkililerimize desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 6 yıl önce
Havalimanı açılalı ne kadar zaman oldu da mağdur olmaya başladınız ey ahali ! Yaptığınıza en kibar tabiri ile şımarıklık denir, ayıptır. İşimiz gücümüz yok 7/24 OGU uçup 15 dakikada bir uçak mı kaldıracağız mutlu olmanız için ? Memlekette onlarca havalimanı mevcut, çoğuna günde bir sefer varken ve bölge halkları bunu anlayışla karşılayıp olan imkanı efektif şekilde kullanmaya çabalarken nedir sizin bu aç gözlülüğünüz ... Çok Sefer = Çok Uçak = Çok Personel = Çok Kapasite demektir. Sırf siz istiyorsunuz diye kimse (THY,PGT,OHY,KKK) fazladan uçak ve personel alıp OGU seferlerini arttıramaz, planlamanın bir mantığı vardır yahu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Anlayana sivri sinek saz analmayana davul zurna az
SALLA!!! ~ 6 yıl önce
Önce bilet fiyatlarının yüksekliğine, sonra bu yüksek fiyatlara rağmen uçakların doluluk oranlarına ve genel anlamda yolcu sayısının büyüklüğüne bakacaksınız, sonra kafanız azıcık basıyorsa yaptığınız yorumların gerçeklerle ne kadar örtüştüğüne bakacaksınız. Tekrar ediyorum kafanız azıcık basıyorsa tabi... Ha biz business fiyatına ekonomi uçuyoruz, acaba Trabzon'da busines uçan yolcu var mı bir de ona bakacaksınız. Rastgele...
SALLA'ya ~ 6 yıl önce
Kafamız profesyonel olarak havacılık yapacak kadar çalışıyor ancak sizinkinin doğru çalışmadığı belli ... Ben bilet fiyatı yüksek, böyle kalsın fazla para verin bunu hak ediyorsunuz demiyorum sadece istediklerinizin şımarıklık olduğunu ve OGU'ya değil diğer tüm meydanlara yapılan uçuşların bir planlama mantığı olduğunu anlatmaya çalışıyorum tabii ANLAMAK İSTERSENİZ !!! Bilmeden sadece istemeye ve şımarıklık yapmaya devam edin, belki bu süreç içinde filo planlaması nasıl yapılıyor öğrenirsiniz de susarsınız. Ha o arada da umarım bilet fiyatlarınız biraz ucuzlar, sesiniz azıcık da olsa kesilir bizde rahatlarız ! Selametle.
MAYDANOZ ~ 6 yıl önce
Nerede okudunuz 15 dakikada bir uçak kalksın, 7/24 OGU uçsun dendiğini veya böyle bir talep olduğunu! Ama siz böyle absürd bir talep var gibi algı yaratma peşindesiniz. Anadolu'daki diğer havalimanlarında da; günde tek sefer ve business fiyatlarına yakın ekonomi biletine rağmen % 90 civarında doluluk varsa o havalimanlarından faydalananlara da yazık. Profesyonel olsan, talebin olduğu yerde arzı artırmayı düşünürsün.Talebin olduğu yerde arzı kısar veya artırmazsan fiyatın yükseleceğini herkes bilir. Sizin uçuş planlama mantığınızda bu evrensel ilkeler geçerli değil herhalde... Klavyenin tuşlarına dokun ahkam kes, yani salla. Madem ki siz, "fazla para verin bunu hak ediyorsunuz" demiyorsanız, yazdıklarınızın fazla para vermeye devam sonucu getireceğinin farkında değil misiniz? Şımarıklık az sayıda yolcu olmasına rağmen ucuz bilet ile çok sayıda sefer istemektir. % 90 dolulukla seferlerin yapıldığı bir havalimanı için bu gibi talepler rasyonalitedir... Selametle.
Anlamayana ~ 6 yıl önce
Son kez yazacağım, siz isterseniz seferlerinizi %150 doldurun ... Ki biz buna overbook diyoruz, havayolu firmasının elinde uçak yoksa size ek sefer veremez. Kalkacağı ineceği ana meydanlarda slot sıkıntısı yani frekans sorunu varsa uçağı olsa bile yine size ek sefer veremez, hadi diyelim sizin potansiyelinizi gördü firma ve yatırım yapıp uçak almak istedi (ki iç hat seferi ile uçak borcu ödenmez bunu da öğrenirseniz iyi olur) bu sefer de personel bulunması gerekir. Yani sizin bence şımarıklık, sizce doğal bir talep olan fazladan sefer isteğiniz öyle kolay karşılanacak bir talep değildir. Ayrıca bu tarz talepler bir meydana sefer planlaması yapıldıktan uzun bir süre sonra istatistiki verilere göre yeniden değerlendirilir. Arz talep dengesini biliyoruz öğretmenize gerek yok sağolun ancak sizin havacılığı bilmediğiniz aşikar. Az zahmete girip sizde hacavılık öğrenirseniz isteğinize neden şımarıklık dediğimi anlarsınız. Umarım fiyatlar ucuzlar ve OGU'ya bolca sefer planlanır da susarsınız.
SALLAMAYA DEVAM! ~ 6 yıl önce
Siz devamlı bir şekilde overbook diye yolcu ile karşı karşıya gelin de, kendinizi nasıl savunacağınızı şaşırdığınızda göreyim sizi. Overbook istisnadır, devamlılık arzedemez, yolcu terminali dar eder karşısındaki görevlilere, ki onların hiç suçu da yoktur fazla bilet satılırken. Overbook devamlılık arzederse şirket deli değil ya frekansı artırayım, burada devamlı overbook oluyor der. Bahsettiğiniz THY 300 uçağı aşmış, frekans ayarlarken uçak sayısı sorun olmaz ama slot Atatürk havalimanının güncel sorunu. Ancak alırsan Trabzon'dan bir seferi, slot da sorun olmaz. Yazacak çok şey var da karşısındaki hakkında bilgi sahibi olmadan, kesin bir yargı ile "havacılığı bilmediğiniz aşikar" diyebileni muhatap almaya gerek yok. Rastgele...
Anlamayana ~ 6 yıl önce
ya ne kadar saçmalamaşısısn planlama filansan istatistikci filansan mazallah derim sizin gibiler yüzünden ahl de her gün bir kavga yaşanıyor öğrenmişssiniz bir overbook ağzınızda sakız çalışan personeli düşünen yok gerçi senin sektörden olmadığın çok belli adamların sanayicisi daha fazla uçak inmeli diyor neden çünkü ordu giresun istanbula belki gün aşırı gidiyrouz diyor taksi odaları birliği açıklama yapmıyor bu sitemi bögle sanayicileri yapıyor adamların bir bildiği vardır herhalde bakarsın planlamaya gerekirse cuma pazartesi trabzon veya erzurum aktarma yaparsın fiyat 300 olmaz da 250 olur indi bindi alan vergileri vs artık onuda işin uzmanına sormalıyız :) ben uçuş planlamamı yapar günlük rotasyonuma bakarım arkadaş :))
passengers ~ 6 yıl önce
Arkadaslar isterse günde 20 sefer olsun, bi yolcuyu mutlu edemessiniz, gene bişi bulur ucret ikramli der thy ye biner wc pis der, hiç olmadi gelir size neden gülmüyorsunuz der, canı sıkılır türbülansta der ki sizin kaptam bişi mi içti uçağı sallıyor der de der yani bırakın pahalı kalsın fiyatlar hatta yükseltin beğenmeyen otobüsle 30 saatte gitsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzülmedim ~ 6 yıl önce
Trabzon yolcusu kadar sorunlu,asabi,olay yaratan başka bir yolcu profili yok iç hatlarda.Kabin içinde Thy şöyle böyle diyip tartışmayı biliyorsunuz.Öyleyse yallah hadi Thy ile uçun.Ki o bile fazla size layığınız otobüs/dolmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
+1 ~ 6 yıl önce
Objektif tespit diye buna denir...
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Bir trazonlu olmaktan ne kadar gurur duysam azdir baksaniza ne kadar(buyukmus)izki herkese batiyor .Devam Trabzonlum devam
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
60-70 yildir trabzonlunun... Ustunden inip kalkiyordunuz ne cabuk doydunuz o zamanda objektif olsaydiniz ya
OGU ~ 6 yıl önce
O zamanda da objektif idik. Bu Trabzonlular havalimanlarını kullandığımız için bizi müstemleke görecek, küçümseyecek diyorduk, sağol sen dediklerimizin ispatı oldun.
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Yok yok o zamanlar ortalikta hic yoktunuz ogu acildiktan sonra orman mantarlari gibin ciktiniz ortaya
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Kendinizi bir mustemleke memleket olarak gormeniz beni bir Trabzonlu olarak uzdu digerlerini bilmem ama bir karadenizliye hic yakistiramiyorum bunu kabul edmiyorum
... ~ 6 yıl önce
Trabzon çok gereksiz.bir.şehirrr
. ~ 6 yıl önce
Typler kapatılsın. Sadece shyo mezunları kullansın.
İş ~ 6 yıl önce
Teknisyen alımi varsa seneye mezun oluyom yer ayırın.
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Isim veya rumuz kullanamayacak kadar korkak
Sezer TÜRKMEN ~ 6 yıl önce
Bilet fiyatlarının düşmesi için sefer sayıları artmalı ve pegasus ile onur air Atatürk havalimanındaki slot sorununu çözmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaslar yapmayin ~ 6 yıl önce
5 ucus ordunun neyine yetmiyor trabzondan adam taa batuma kadar gidiyo birakta olsun okadar ucus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DOĞRU... ~ 6 yıl önce
Haklısın Rize de açılınca her şey yerine oturacak :))
OrGi ~ 6 yıl önce
3. Havaalanına kadar sabredin. Bilet fiyatları yerlerde sürünecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000