02 Mart 2015, Pazartesi 08:20:43

ORDU-GİRESUN'DA GERİ SAYIM BAŞLADI

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan, Avrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın bu ay sonu açılması hedefleniyor
  • Proje süper yapım ekibi de Giresun'da havaalanı olması 30 yıl geciksede bunada şükür yapanlar dan Allah razı olsun. Gerçekten gurur verici proje. Giresun çok eski bir yerleşim yeri .ordu çok gelişme gösteren bir ilimiz. büyük şehir statüsündeki konumuyla havaalanina muhtaç. Yapanları tarih yazacak hayırlı olmasını diliyorum
  • Yer hizmetini kim almış bilen var mi tgs mi havaş mı
  • Hükümetin sahil kasabaları için yüzen sivil pist ve terminal yapması ne sansoyonel bir olay olurdu buralar için
  • Herkes bi tarih verme yarışında. Proje müdürü kim ki Havalimanının açılışı için tarih veriyor.
  • bekliyoruz
  • Türkiyeme yakisir

Yapımına 2011 yılında başlanan, aradan geçen süre içerisinde altyapısı tamamen biten ve üstyapıda ise kaba inşaatları tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı Projesi'nde sona gelindi.

Üstyapı çalışmaları kapsamında terminal binası ve uçuş kontrol kulesi başta olmak üzere yaklaşık 15 bin metrekare alan üzerine kurulan diğer binaların tamamlanmasına çalışılıyor.

Ordu-Giresun Havalimanı Üstyapı Proje Müdürü Yüksel Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek, "Hedefimiz, altyapısı aylar önce biten projenin üstyapı inşaatlarını tamamlayarak bu ay sonuna yetiştirmek" dedi.

Binaların dış cepheleri, asma tavan, elektrik donanımı, sıva, seramik, fayans ve havalandırma gibi eksiklerinin tamamlandığını vurgulayan Kahraman, "Yaklaşık 500 işçi gece gündüz demeden iki ilin ortak hayalini tamamlamak için çalışıyor" diye konuştu.

Bütün çalışmaların süratle davam ettiğinin altını çizen Kahraman, yolcuların kullanacağı yürüyen merdivenlerin ve bagaj bölümlerinin de monte edildiğini söyledi.

"Mart ayı sonunda yetkililerin de ifade ettiği gibi açılış yapmayı planlıyoruz" diyen Kahraman, hava şartlarının istedikleri gibi gittiğini belirterek, "Biz hiçbir mazeretin altına sığınmak istemiyoruz. Hedefimiz ve gayemiz, bize verilen süre içerisinde binaları teslim etmek. Bunun için de her şey yolunda gidiyor. Çok şükür projede sona yaklaştık" ifadesini kullandı.

Avrupa ve Türkiye'nin önemli projeleri arasında gösterilen Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında görev aldığı için mutlu olduğunu vurgulayan Kahraman, şöyle devam etti:

"İki ilin yıllardır beklediği bu projenin tamamlanmasını bizler de sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah Ordu ve Giresun halkı çok kısa sürede hayallerine kavuşacak. Biz onların bu hayalini tamamlamak için çok uğraş veriyoruz. Özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Vatandaşlardan biraz daha sabır istiyoruz. Onlar için buradayız."

Kahraman, binaları tamamlamaya çalışırken bir yandan da çevre düzenlemesine ve havalimanının güvenliği için tel örgülerin yapımına başladıklarını sözlerine ekledi.

ORDU-GİRESUN'DA GERİ SAYIM BAŞLADI

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Proje süper yapım ekibi de Giresun'da havaalanı olması 30 yıl geciksede bunada şükür yapanlar dan Allah razı olsun. Gerçekten gurur verici proje. Giresun çok eski bir yerleşim yeri .ordu çok gelişme gösteren bir ilimiz. büyük şehir statüsündeki konumuyla havaalanina muhtaç. Yapanları tarih yazacak hayırlı olmasını diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yer hizmeti ~ 9 yıl önce
Yer hizmetini kim almış bilen var mi tgs mi havaş mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
clb ~ 9 yıl önce
celebi hiç kaçırır mı or-gi yi? dedikodulara göre celebi alacak ve istasyon şefliği olacak ve şefi de tzx den çıkacak...
Yüzen Terminal Pist ~ 9 yıl önce
Hükümetin sahil kasabaları için yüzen sivil pist ve terminal yapması ne sansoyonel bir olay olurdu buralar için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Or-Gi ~ 9 yıl önce
Herkes bi tarih verme yarışında. Proje müdürü kim ki Havalimanının açılışı için tarih veriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fff ~ 9 yıl önce
bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Türkiyeme yakisir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000