30 Kasım 2013, Cumartesi 16:00:03

ORDU-GİRESUN İÇİN TARİH VERİLDİ

Giresun Valisi Hasan Karahan, Ordu-Giresun Havaalanı'nın önümüzdeki ilkbaharda hizmete açılacağını söyledi.
  • Ordu giresun toplam nüfus 1 milyon 200 bin sadece istanbuldaki ordu giresunluların toplamı 900 bin toplam 2. Milyon 100 bin. Diyarbakır nüfus 1 milyon 500 bin istanbuldakiler 200 bin toplam 1 milyon 700 Bin . ORDU GIRESUN HAVALANI ORDUYA 20 KM GİRESUNA 25 KM MESAFEDE.HESAP ORTADA.
  • yap-işlet-devret modeliyle yapılan havalimanlarında DHMİ personeli görev alacak mı bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Havacılık fakültesi de açılabilir. Pist te hazır.
  • ARTIK ÇOK GEÇ BU SORULAR İÇİN. SADECE ŞUNU SÖYLEYEYIM. ZAFER HAVAALANI İÇİN YAPILAN KAMULAŞTIRMA BEDELI ILE BURANIN ALT YAPI BEDELI AYNI.VEYA DİYARBAKIRA YAPILMAKTA OLAN YENI TERMINAL BİNASIYLA BU PROJENIN TAMAMININ BEDELI AYNI.
  • Deniz uçakları içinde bir pist/port yapılıyordur içine di mi ?
  • GİRESUN FEDERASYONUDAMI VAR, BİZ FEDERASYON DEYİNCE BAŞKA ŞEY BİLİRİZ,MALUMUNUZ SİYASİ ŞEYLER FALAN....
  • Yapılan havaalanının resmini görünce aklıma geldi ve merak ettim. Bu havaalanının maliyeti ne? getirisi ne olacak? Denizi doldurarak yapmak zorunluluk muydu?

Giresun Federasyonu’nun ev sahipliği yaptığı Bilgelik Akademisi kapsamında İstanbul’daki hemşehrileri ile bir araya gelen Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun'daki gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi verdi.

HAVAALANI MÜJDESİNİ VERDİ

Havaalanının gelecek ilkbaharda hizmete başlayacağını müjdeleyen Vali Karahan, bu durumun Giresun'a büyük bir hız kazandıracağını söyledi. Karahan, “Havaalanı büyük bir eksiklikti. Bir bölgede hava yolu ulaşımı yoksa o şehir kendini toparlayamıyor, kalkınamıyor ve uçuşa geçemiyor. Bu eksiklik çok şükür yakın gelecekte tamamlanacak” dedi.

Yaklaşık 23 bin öğrencisi olan Giresun Üniversitesi'nin ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirten ve programa katılan iş adamlarına Giresun Üniversitesi'ndeki öğrencilere burs vermeleri ricasında bulunan Hasan Karahan, “Öğrenciler Giresun'a sıcaklık getiriyor ve ili canlandırıyor. Hızla büyüyen üniversitemizin 10 fakültesi vardı, şimdi de Denizcilik ve Beden Eğitimi alanlarında 2 yeni fakülte açılacak. Ayrıca fakülteler ilçelere de yayılıyor. Böylece genç nüfus ve sıcak para ilçelere gidecek” dedi.

ORDU-GİRESUN İÇİN TARİH VERİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

NÜFUS ~ 8 yıl önce
Ordu giresun toplam nüfus 1 milyon 200 bin sadece istanbuldaki ordu giresunluların toplamı 900 bin toplam 2. Milyon 100 bin. Diyarbakır nüfus 1 milyon 500 bin istanbuldakiler 200 bin toplam 1 milyon 700 Bin . ORDU GIRESUN HAVALANI ORDUYA 20 KM GİRESUNA 25 KM MESAFEDE.HESAP ORTADA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
soru ~ 8 yıl önce
yap-işlet-devret modeliyle yapılan havalimanlarında DHMİ personeli görev alacak mı bu konuda bilgisi olan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 8 yıl önce
meydanı kım yaparsa yapsın hv trf kontr hızmetlerı tabıkı dhmı personelı tarafından verılecektır..şımdıye kadar da 1980 lı yılların son zamanlarında (88-89 olabılır)haftada bır ucak olması nedenıyle sadece sıırt ıl ozel ıdaresıne aıt olan meydanda , egıtımı dhmı ce verılmış sıırt beledıye personelı trafından bu hızmet yurutulmuştur.. bunun dışında hezarefen de ve anadolu unv kendı meydanında atc hızmetı kendı personelı tarafından yurutulmektedır.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Havacılık fakültesi de açılabilir. Pist te hazır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sadeceye ~ 8 yıl önce
ARTIK ÇOK GEÇ BU SORULAR İÇİN. SADECE ŞUNU SÖYLEYEYIM. ZAFER HAVAALANI İÇİN YAPILAN KAMULAŞTIRMA BEDELI ILE BURANIN ALT YAPI BEDELI AYNI.VEYA DİYARBAKIRA YAPILMAKTA OLAN YENI TERMINAL BİNASIYLA BU PROJENIN TAMAMININ BEDELI AYNI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DUS TK ~ 8 yıl önce
Diyarbakir'la Giresunu Kiyaslaman cok fena olmus. Nüfus olarak Giresun Diyarbakirin 3'de biri degil cünkü..
nüfus ~ 8 yıl önce
Havaalanı Giresun ve Ordu için yapılıyor. iki ilin Toplam nüfusu 1.160.926 dır. Ayrıca istanbulda da bir milyondan fazla Ordulu ve Giresunlu yaşıyor. Acaba dus tk bunları biliyormu???
Deniz Uçağı ~ 8 yıl önce
Deniz uçakları içinde bir pist/port yapılıyordur içine di mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAYIRDIR !! ~ 8 yıl önce
GİRESUN FEDERASYONUDAMI VAR, BİZ FEDERASYON DEYİNCE BAŞKA ŞEY BİLİRİZ,MALUMUNUZ SİYASİ ŞEYLER FALAN....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sadece ~ 8 yıl önce
Yapılan havaalanının resmini görünce aklıma geldi ve merak ettim. Bu havaalanının maliyeti ne? getirisi ne olacak? Denizi doldurarak yapmak zorunluluk muydu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000