17 Temmuz 2013, Çarşamba 08:21:15

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI GÜN SAYIYOR

Türkiye'nin "deniz üzerine kurulan ilk havalimanı" unvanını taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nda çalışmalar sürüyor
  • Denizin üstüne havaalanı pahalı bir yatırım, adam memleketine bastı parayı. Umarım yıkılmaz adam gibi olurda bari para hepten ziyan olmaz
  • 13 milyon taş.. ? Oturup taş mı saymış birileri..? 9559
  • Çok önceden yapılıp bitmiş olması gereken projelere bile saçmalık diyen akıllılarıda görmüş olduk. Bunlar herhalde ilk boğaz köprüsüne ne gerek var diyen sözde ilerici, özde gerici tayfanın çocukları. Merak etmeyin bu ülke size rağmen gelişecek ve gelişmeye devam ediyor.
  • ORDU GİRESUN HAVAALANININ ALT YAPI İHALE BEDELİ 145 MİLYON TL İDİ ZAFER HAVAALANI KAMULAŞTIRMA BEDELİ 150 MİLYON TL HESAP ORTADA .KASTAMONU BİNGÖL VE YAKINDA ŞIRNAK HAVAALANI AÇILIYOR ONLAR KİMİN VERGİLERİYLE YAPILIYOR
  • Yükleniciler için en karlı iş hafriyat ve dolgu işidir. Hayırlı olsun diyelim. Vergilerimiz bu tür saçmalıklara harcanıyor. Deniz üstüne havalimanı yapmak marifet değil. Dünyada ender yapılmasının nedeni pahalı oluşu. Sürekli de bakım isteyecek. Karadeniz fırtınaları, çökmeler, depremler vs. Allah politikacılarımıza akıl, izan ve ahlak versin.

Ordu Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak, yaptığı açıklamada, 2011 yılında başlayan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatı çalışmalarının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü belirtti.

Proje tutarı 230 milyon 508 bin lira olan projenin altyapı çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini, üstyapı inşaatının ise kısa sürede başlamasının hedeflendiğini anlatan Bayrak, şöyle devam etti:

"Avrupa'nın tek, dünyanın dördüncü deniz üzerine yapılacak havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, Trabzon ve Samsun havalimanlarının tam ortasında yer alıyor. İki havalimanına da yaklaşık 170 kilometre mesafede yapılan bu projede çalışmalar 24 saat esasına göre sürdürülüyor. Yaklaşık 3 bin metre olacak pistin bin 800 metresi geçildi. Geçilen bin 800 metrenin bin metresinde ise sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Bu asfalt için ise alana 20 bin ton sıcak karışım dökülmüş olup, toplamda da havalimanı inşaatına 13 milyon taş döküldü. Havalimanı inşaatında 24 saat esasına göre çalışmalar sürüyor. Projede 90 kamyon taş ocaklarından inşaat alanına taş taşıyor."

Üstyapı çalışmaları başlayacak

Havalimanı inşaatında altyapı çalışmalarıyla yakın bir tarihte üstyapı inşaatlarının başlayacağını dile getiren Bayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizleri sevindiren bir husus da havalimanı üstyapı inşaatları için de ihalelerin yapılması. Bununla alakalı olarak geçerli 27 firma arasından teklif vermeleri istenecek ve bu firmalar 5'e indirilecek. Ardından ise 5 firma içerisinden de en uygun, en ekonomik teklifi veren firma belirlenecek. Böylelikle üstyapı inşaatlarına da başlanmış olacak."

2014 yılının ilk çeyreğinde deneme uçuşu

Projenin hedeflenen tarihte tamamlanması için büyük gayret gösterildiğini vurgulayan Bayrak, şunları kaydetti:

"Havalimanımızın dış koruyucu mendireğinin ve pistinin 2014 yılının ilk çeyreğinde bitmesini bekliyoruz. Resmi olarak bu tarih 2015 yılı olsa da yüklenici firmanın taahhüdü 2014 yılının ilk çeyreğidir. Yapılan çalışmaları gördükçe de bu tarihte projenin tamamlanacağına inanıyoruz. Havalimanı inşaat pistinin tamamlanmasının ardından yer sistemleri kurulacak. 2014'ün ilk çeyreğinde deneme uçuşları gerçekleştirilecek. Böylelikle havalimanımız uçakla tanışmış olacak. Normal tarifeli seferler de bu deneme uçuşlarının ardından gerçekleşecek."

Bayrak, projenin başlamasından bu yana yüklenici firmaya 65 milyon lira ödeme yapıldığını sözlerine ekledi.

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI GÜN SAYIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

batmasa bari ~ 9 yıl önce
Denizin üstüne havaalanı pahalı bir yatırım, adam memleketine bastı parayı. Umarım yıkılmaz adam gibi olurda bari para hepten ziyan olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taş mı saymışlar ~ 9 yıl önce
13 milyon taş.. ? Oturup taş mı saymış birileri..? 9559

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tru ~ 9 yıl önce
Çok önceden yapılıp bitmiş olması gereken projelere bile saçmalık diyen akıllılarıda görmüş olduk. Bunlar herhalde ilk boğaz köprüsüne ne gerek var diyen sözde ilerici, özde gerici tayfanın çocukları. Merak etmeyin bu ülke size rağmen gelişecek ve gelişmeye devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HESAP ~ 9 yıl önce
ORDU GİRESUN HAVAALANININ ALT YAPI İHALE BEDELİ 145 MİLYON TL İDİ ZAFER HAVAALANI KAMULAŞTIRMA BEDELİ 150 MİLYON TL HESAP ORTADA .KASTAMONU BİNGÖL VE YAKINDA ŞIRNAK HAVAALANI AÇILIYOR ONLAR KİMİN VERGİLERİYLE YAPILIYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Or-Gi ~ 9 yıl önce
Yükleniciler için en karlı iş hafriyat ve dolgu işidir. Hayırlı olsun diyelim. Vergilerimiz bu tür saçmalıklara harcanıyor. Deniz üstüne havalimanı yapmak marifet değil. Dünyada ender yapılmasının nedeni pahalı oluşu. Sürekli de bakım isteyecek. Karadeniz fırtınaları, çökmeler, depremler vs. Allah politikacılarımıza akıl, izan ve ahlak versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000