29 Aralık 2016, Perşembe 12:50:08

Ordu-Giresun 1 milyona ulaştı

Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015'ten bugüne kadar 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı.
  • On numara orgi den baska yere ucmam katramada olsa beklerim 2.3 saat kehve molasi
  • Bence ordu giresun cok ucar bu gidişle Giresun ordu gümüşhane bayburt samsun Cok daha verimli olicak havalimani yola yakin her her dk ulasim kolay
  • Talep olmasına rağmen frekans arttırmayan bir anlayışı bana birisi açıklayabilir mi? üstelik bilmem kaç adet yerde boş yatıyor denılıyorken..
  • Bir milyona ulaştı haberi böyle olmamalıydı. Vali Bey çok yüzeysel açıklama yapmış..Tam sefer yok yolcu sayısı net değil.Sadece tahmini olarak bir milyonu aştık var.Böyle prestij proje kısa sürede 1 milyon rakamını yakalamışsa ordu ve Giresun valileri bi zahmet havalimanına kadar gidip temsili olsa da bir milyoncu yolcuya ödül vermeliydi..Geçtiğimiz gün Elazığ'da yaşandı..Arap uçuşlarına gelince; Arap uçuşları olmayacak..Devlet Trabzon'a inecek turist taşıyan uçaklara destek vereceği için uçaklar Trabzon'a yöneldi..Geçen dönem 40 uçak gelecekti 7. seferde kesildi..Önce bu konu açıklığa kavuşmalı..Neden 7.seferde Arap seferleri iptal eidldi.Vali Bey, THY ile görüşüp Almanya hattını açtırmalı..Geçen yıl Vali Bey'e göre biz Almanya'ya direk uçuyorduk.Ortada bir sonuç yok.. Birde geçen yıl kısa süren Antalya hattı ne durumda...Her iki ilin valisi havaalanı konusuna ağırlık vermeli.Valiler havaalanını ziyaret etsinler eksikleri görsünler.Sadece karşılama törenleri ve uçma için gelmesinler
  • murat herdem sahneye !
  • Rize ile ilgili neden haber yapmıyorsunuz.İhaleyi kim kazandı,ne zaman yer teslimi olacak,ne zaman taş dökmeye başlanacak.
  • Allah Allah, Herdem! Pistte fındık kurutmazlar mıymış?
  • Nerde o "yok, istemezuk" çular. Acaba bakıp utanıyolar mı ?
  • Hak etmeseydi kimse bu kadar dovmezdi
  • Bence bu guzelim havalimanina ordu ve giresunlular yeterince sahip cikmadi bir bucuk yilda bir milyon yolcu hic bir sey degil

Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015'ten bugüne kadar 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı.

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011'de temeli atılan Türkiye'nin önemli prestij projelerinden Ordu-Giresun Havalimanı, 22 Mayıs 2015'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla hizmete açıldı.

Denizin doldurulması yoluyla yapılan havalimanı, açıldığı günden itibaren turizme katkısının yanı sıra daha önce çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak durumunda kalan yöre halkına da ulaşımda büyük kolaylık sağladı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu yaptığı açıklamada, Gülyalı ilçesinde deniz üzerine taş dolguyla inşa edilen dünyanın üçüncü, Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın, yaklaşık 360 milyon liraya tamamlandığını belirtti.

Balkanlıoğlu, 950 bin sefer yapılıp 36 milyon taş dökülerek tamamlanan havalimanının pist uzunluğunun 3 bin, genişliğinin ise 45 metre olduğunu dile getiren Vali Balkanlıoğlu, havalimanının daha konforlu olması için piste "stone mastic asfalt" döküldüğünü söyledi.

Türkiye'nin en konforlu havalimanlarından birine sahip olduklarını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, "Bu devasa proje Türk mühendis ve mimarlarının şaheseri denebilir. Tamamen Türk teknolojisi ve tasarımıyla yapılmış bir havalimanına sahibiz. Deniz üzerine kurulu havalimanı Türkiye dışında Japonya ve Hong Kong da var." dedi.

Balkanlıoğlu, en son teknolojik cihazlarla donatılan Ordu-Giresun Havalimanı'nın, Bakanlar Kurulunca kara hudut kapısı ilan edildiğini de aktararak, bu havalimanına eşyalarını, valizlerini veren yolcuların, aktarmalı bile olsa dünyanın her yerine uçuş yapabildiğine işaret etti.

Şu anda günlük 20 sefer düzenlendiklerini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, en çok seferlerin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiğini kaydetti.

Vali Balkanlıoğlu, havalimanının açıldığı günden bu yana en çok İstanbul, Ankara, İzmir ve Kıbrıs'taki gurbetçileri sevindirdiğini belirterek, "Havayolu artık halkın yolu ve herkesin rahatlıkla kullandığı ulaşım araçlarından olduğundan, yolcular bu havalimanına rağbet etmeye başladı. Dolayısıyla açıldığı günden bu yana havalimanının yolcu kapasitesi 1 milyonu buldu. Birkaç gün içerisinde bu rakam 1 milyonu da geçecektir. Açıkçası bu bizler için gurur kaynağı olmuştur." diye konuştu.

Suudi Arabistan'dan direkt uçuşlar

Deniz üzerine inşa edilen havalimanının turizme de katkı sağladığına dikkati çeken Vali Balkanlıoğlu, şöyle devam etti:

"Bu noktada havalimanı elimizi güçlendirdi diyebiliriz. Artık Suudi Arabistan'dan direkt uçuşlar buraya başladı. Önceden sadece hac ve umre seyahatları bu havalimanı aracılığıyla yapılırken şimdilerde doğrudan yolcular yurt dışından bu havalimanına gelebiliyor. 2016 yılı içinde havalimanına Riyad'dan 6 uçak indi. 2017 yılı itibarıyla 100 civarında uçak geleceği, bir firma tarafından bizlere adeta müjde şeklinde iletildi. Dolayısıyla havalimanımız turizmimizin gelişmesine de çok ciddi katkı ve imkan sağlıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu havalimanımız çok kısa sürede kendisini de amorti edecek."

Vali Balkanlıoğlu, Türkiye'deki havalimanları arasında Ordu-Giresun Havalimanı'nın yolcu kapasitesi açısından 20'nci sıralara kadar yükseldiğini ifade ederek, "Şu ana kadar 5 binin üzerinde uçak buraya iniş ve kalkış yapmış. Bu oldukça büyük bir rakam. Bu projenin bölgemize yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

"İş dünyasına da çok büyük katkı sağladı"

Vali İrfan Balkanlıoğlu, havalimanın iş dünyasına da çok büyük katkı sağladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Ulaşım demek ticaret ve turizm demek. 'Ulaşamadığın yer senin değildir' diye de boşa söylememişler. Şimdi bir yatırımcıyı bölgemize davet ettiğimizde ilk baktığı şey havalimanı oluyor. Çünkü fabrikasına büyük yatırım yapan insanlar onun sürekli, düzenli çalışmasını isteyecektir. Fabrikasına bir yedek parça lazım olduğunda hemen uçakla yurt dışından getirilmesini isteyecektir. Bundan dolayı iş adamları ve yatırımcıların ilk sordukları şey havalimanları. Çok şükür artık o da bizde var. İş adamlarımız rahatlıkla bu havalimanını kullanıyor ve işlerini gönül rahatlığıyla hallediyor. Bu durum da bizim elimizi güçlendiriyor."

Ordu-Giresun 1 milyona ulaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Dogukan ~ 6 yıl önce
On numara orgi den baska yere ucmam katramada olsa beklerim 2.3 saat kehve molasi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akin alp ~ 6 yıl önce
Bence ordu giresun cok ucar bu gidişle Giresun ordu gümüşhane bayburt samsun Cok daha verimli olicak havalimani yola yakin her her dk ulasim kolay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Frekans? ~ 6 yıl önce
Talep olmasına rağmen frekans arttırmayan bir anlayışı bana birisi açıklayabilir mi? üstelik bilmem kaç adet yerde boş yatıyor denılıyorken..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 6 yıl önce
Frekans artırımları başladı. 16 Ocak'tan itibaren Ankara-OGU 08.15 ve 20.00. OGU-ANKARA 09.50 ve 21.35. Çok güzel saatler oldu, artık hiç kimse Ankara'ya Trabzon'dan uçmaz. 06.00 uçağı çok erken bir saatti ve Trabzon kullanılmaya devam ediliyordu. Ayrıca Samsun'un kapanmasından olsa da 1 Mart'tan itibaren Pegasus SAW-OGU seferlerini haftanın 5 günü 4'e diğer 2 günü ise 5'e çıkarıyor. İzmir uçuşları 3'den 4'e çıkıyor.Onur her gün 1 sefer koyuyor. THY Atatürk seferlerini 3'e çıkarıyor. Anadolujet SAW'dan günlük 2 olan sefer sayısını 3 yapıyor. OGU uçuyor yani. :))
Hahah ~ 6 yıl önce
Kendi isteklerini cikariyor bu beyfendi hahah cok komiksin canim
KOMİK ~ 6 yıl önce
Saçmalamadan önce bahsettiğim havayollarının internet sitelerinde küçük bir araştırma yapsaydın da hepsinin doğruluğunu görseydin be cahil...
ORDU GİRESUN ~ 6 yıl önce
Bir milyona ulaştı haberi böyle olmamalıydı. Vali Bey çok yüzeysel açıklama yapmış..Tam sefer yok yolcu sayısı net değil.Sadece tahmini olarak bir milyonu aştık var.Böyle prestij proje kısa sürede 1 milyon rakamını yakalamışsa ordu ve Giresun valileri bi zahmet havalimanına kadar gidip temsili olsa da bir milyoncu yolcuya ödül vermeliydi..Geçtiğimiz gün Elazığ'da yaşandı..Arap uçuşlarına gelince; Arap uçuşları olmayacak..Devlet Trabzon'a inecek turist taşıyan uçaklara destek vereceği için uçaklar Trabzon'a yöneldi..Geçen dönem 40 uçak gelecekti 7. seferde kesildi..Önce bu konu açıklığa kavuşmalı..Neden 7.seferde Arap seferleri iptal eidldi.Vali Bey, THY ile görüşüp Almanya hattını açtırmalı..Geçen yıl Vali Bey'e göre biz Almanya'ya direk uçuyorduk.Ortada bir sonuç yok.. Birde geçen yıl kısa süren Antalya hattı ne durumda...Her iki ilin valisi havaalanı konusuna ağırlık vermeli.Valiler havaalanını ziyaret etsinler eksikleri görsünler.Sadece karşılama törenleri ve uçma için gelmesinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adaleterazisi ~ 6 yıl önce
Havalimaninin yolculardan ibaret oldugunu bilmeyen cahil yolcu bulamayinca cozumu yetkililere saldirarak kapatmaya calisan zavalli yolcu bulamiyorsan cargo ilen inek tasiyin diyecem ama acaba onlar ogu lu yolcularlan ayni katogeriyemi giriyor boyle yetkililere saldiriken evdeki bulgurdan olmayasiniz
BİRAZ TERBİYE! ~ 6 yıl önce
Ordu Giresunlular için söylediklerinden tam bir beyinsiz ve hadsiz olduğun anlaşılıyor. "Tümden cühela hepten ukala" sınıfının bir üyesisin anlaşılan... Senin anlayacağın dil Trabzonluların hangi kategoriye girdiğini yazmak da seviyene inmiş oluruz.
yunus ~ 6 yıl önce
murat herdem sahneye !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR ~ 6 yıl önce
Rize ile ilgili neden haber yapmıyorsunuz.İhaleyi kim kazandı,ne zaman yer teslimi olacak,ne zaman taş dökmeye başlanacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fff ~ 6 yıl önce
Allah Allah, Herdem! Pistte fındık kurutmazlar mıymış?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nerdesiniz ~ 6 yıl önce
Nerde o "yok, istemezuk" çular. Acaba bakıp utanıyolar mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimse bilemez ~ 6 yıl önce
Hak etmeseydi kimse bu kadar dovmezdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış haber ~ 6 yıl önce
Koçum yanlış habere yorum yapmışsın. Dayak haberi bir yan sayfada..
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Bence bu guzelim havalimanina ordu ve giresunlular yeterince sahip cikmadi bir bucuk yilda bir milyon yolcu hic bir sey degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 6 yıl önce
Hadi oradan... 55 havalimanı içerisinde 1.5 yılda 20. sırada yer almak ancak senin gibi Trabzonluların görmek istemeyeceği bir başarıdır.
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Ne ictin sen akil fukarasi niye gormek istemeyecekmisim o bir milyon yolcuyu trabzon uc ayda u
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Anlasildi sen Trabzonlularin s... kasinmadan rahatlamayacaksin o bir milyon yolcucuyu Trabzon uc ayda ucuruyor neden sizin basariyi gormek istememiyeyimki hesap ortada ama anlayacak beyin olmayinca boyle saldirirsin
adaletterazisi ~ 6 yıl önce
akildan fukara olunca insan boyle saldirir nasil bir hesap yapiyorsan birbucuk yilda bir milyon yani bir yilda 666000 demekki ordu ve giresunda ucacak insan varmis gerisi senin gibi magara
OGU ~ 6 yıl önce
1,5 yılda 1 milyon yolcu hiçbir şey değil yazan siz değilsiniz anlaşılan. Çok rahatsız olmuşsun gerçekle yüzleşince. 3 kere yazmak ihtiyacı duymak hayra alamet değil. Aslında cevap vermeye bile değmezsin. Sadece küçük bir kaç not...Herşeye düz mantıkla bakmaktan vazgeç. 2015 Mayıs sonunda açılan havalimanını 2015 yılsonuna kadar 196.385 yolcu kullandı. Şimdi senin minicik beynin o zaman da demiştir ki 196.385 bölü :)) 7 eşittir 28.055 çarpı 12 eşittir 336.660. Yani 2016'da beklenen yolcu sayısı 336.660, ama Kasım sonu ile 712.045 oldu. Yılsonuna da 800.000'e yaklaşır. Gittikçe artan sefer sayılarını da dikkate almayı akıl edersen gelecekteki yolcu sayısı hakkında tahminde de bulunabilirsin.Neymiş! basit orantı ile çözülemeyen işler varmış. Rize de açılınca göreceğiz sizi. Kendi yağınızda kavrulmaya başlayınca gerçek yolcu sayınız çıkacak ortaya. Çevre illeri sömürüp yolcu sayınızın nasıl şiştiği anlaşılacak o zaman... Sen bırak kaşımayı falan da biraz protein al beynin çalışsın...
Adaletterazisi ~ 6 yıl önce
Hadi be ordan trabzonlularlan teraziye cikma cikamazsin zaten biz her zaman agir basariz sen o masallarida cocuklarina anlat olmayan beyninlende baskasinin beynini olcmeye kalkma cikamazsin isin icinden sen iyisimi gumbet yaylasindaki magarana don sehir sana buyuk gelir
OGU ~ 6 yıl önce
Yukarıda da belirttiğim gibi cevaplık birisi değilsin. Bir de şu "adaletterazisi" adını kullanmasan. Adalet terazisi lafı sana büyük gelir, içinde kaybolur gidersin...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000