01 Mart 2013, Cuma 08:25:26

"KARADENİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu...
  • Tumuyle politik nedenlerle yapilan bir havaalani. Insaat devam ettigi surece politik malzeme, insaat bittigi andan sonra dugun salonu.
  • Bu havalimanı gereksiz. Birisi de çıkmış bir de körük istiyor. Bence A380'ler de inebilmeli. Şehre de metroyla bağlanmalı. Alan CAT-IIC olmalı. Kapasiteyi de şimdiden 100 milyona revize etmeli. THY burayı hub olarak kullanmalı. 20 bin kişilik Camii de olmalı. Böyle seçmene böyle Hükümet.
  • Keşke havaalanının uzaktan fotoğrafları da olsaymış... Son durumunu görürdük
  • Aman ha projeyi Trabzon daki meydan gibi laz işi yapmasınlar.Yapılan yeni binada prizler yerden yaklaşık bilemedin 1 metre gibi yukarda olması gerekirken tavandan 60-70 cm gibi aşağıdaydı.Temizlikçiler elektrikli temizleme aletlerinin fişlerini merdiven dayayarak takıyorlardı.Sonradan durumu farkedip aşağıya indirdiler.Gülmeyin,yalan da değil.Gerçek..
  • Böyle bir havaalanının terminal binasının körüklü olması lazım. Bu meydanada körük yaraşır.

Bakan Eroğlu, çeşitli incelemeler, temel atma ve açılışlarda bulunmak için geldiği Ordu’da yapımı devam eden Türkiye’nin deniz doldurularak yapılan tek havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Havalimanı inşaat alanında Bakan Eroğlu’na Ordu Valisi Orhan Düzgün, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol eşlik etti.

Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ve şantiye yetkililerinden son durum hakkında bilgi alan Bakan Eroğlu, “Bu havaalanı Karadeniz için çok önemli. Hakikaten Ordu-Giresun Havaalanı Ordu ve Giresun’a hayat verecektir. Aynı zamanda bizim DOKAP projemiz var. Bu projenin lokomotifi olacaktır. Başbakanımızın talimatı ile bu havaalanı inşa ediliyor. Yer olmadığı için denizi dolduruyoruz. Muazzam bir çalışma var. Biz çalışmaları kontrol etmek hem de müteahhidi sıkıştırmak için geldik. Bu havaalanının bir an önce bitmesi lazım" diye konuştu.

"KARADENİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

gereksiz ~ 9 yıl önce
Tumuyle politik nedenlerle yapilan bir havaalani. Insaat devam ettigi surece politik malzeme, insaat bittigi andan sonra dugun salonu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orgi ~ 9 yıl önce
Bu havalimanı gereksiz. Birisi de çıkmış bir de körük istiyor. Bence A380'ler de inebilmeli. Şehre de metroyla bağlanmalı. Alan CAT-IIC olmalı. Kapasiteyi de şimdiden 100 milyona revize etmeli. THY burayı hub olarak kullanmalı. 20 bin kişilik Camii de olmalı. Böyle seçmene böyle Hükümet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mümkün ~ 9 yıl önce
bu havalimanı orta karadenize 20 yıl sonra az bile gelecek!
Fotograf ~ 9 yıl önce
Keşke havaalanının uzaktan fotoğrafları da olsaymış... Son durumunu görürdük

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laz fıkrası gibi ~ 9 yıl önce
Aman ha projeyi Trabzon daki meydan gibi laz işi yapmasınlar.Yapılan yeni binada prizler yerden yaklaşık bilemedin 1 metre gibi yukarda olması gerekirken tavandan 60-70 cm gibi aşağıdaydı.Temizlikçiler elektrikli temizleme aletlerinin fişlerini merdiven dayayarak takıyorlardı.Sonradan durumu farkedip aşağıya indirdiler.Gülmeyin,yalan da değil.Gerçek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OrduGiresun ~ 9 yıl önce
Böyle bir havaalanının terminal binasının körüklü olması lazım. Bu meydanada körük yaraşır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KÖRÜK ~ 9 yıl önce
Doğu Meydanlarına lazım. donuyoruz kışın uçağa binerken. +20 terminal binasından - 10 - 15 e çıkınca

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000