10 Ocak 2015, Cumartesi 08:15:56

HAVALİMANI SAYISI ARTACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Rize, Yozgat ve Trakya’da havalimanı yapılacağını belirterek, “Havaalanı sayımızda artış olacak. Havacılık sektöründe yatırımlarımıza yoğun olarak devam edeceğiz” dedi.
  • Havalimanindan önce ülkeye otoyol ve ray hatti daha cok lazim degilmidir acaba....
  • Dünyanin hicbir ülkesinde her sehirinde havalimani yoktur ve buna gerekte yoktur. Bu limanlarin yapimi ve günlük giderleri nasil karsilanacak buralara kimler ucacak. Yazik bu millete bari vergilerle hizmet yapilacaksa mantikli yapilsin...
  • bu bakan'ın yüzüne bakınca hiç güven ve istikrar vermiyor.
  • Vergiler, Kaçak Saray gibi Saçma sapan havalimanlarında da heba ediliyor. Çorlu varken Trakya'ya havalimanı havuz yüklenicisi zengin etmeye yarar. Şehirleri, olan havalimanlarına hızlı trenle bağlamak daha mantıki.
  • Tokat Havalimanı ne oldu? Mevcut havalimanın yetersiz ve hatalı olduğu, yeni havalimanın yapılacağı söyleniyordu ama unutuldu gitti galiba. Bugün sadece Borajet'in sefer yaptığı/yapabildiği ve sadece Sabiha Gökçen'e sefer yapılan Tokat'a neden yatırım yapılmıyor? Kilometre olarak yakın gibi dursada(100km civarı), gerek ulaşım imkanlarının yetersiz olması gerek ise kış aylarında karayolunun çok sıkıntılı olması sebebi ile ile alternatif gösterilen Sivas havalimanı Tokat'lılar için uygun değildir.
  • 81 il 81 Havalimanı olacak. Bu bir projedir. Projeye doğru gidiliyor ve hedeflere az kaldı. Kim ne derse desin 81 Havalimanı olacak.ben demiyorum onlar böyle diyor.
  • Karadenize trenmi gelir yahu. Temel fıkrası gibi
  • Yapın yapın her ile yapın ama kullanılmasın Zonguldakta yaptığınız havaalanı ne oldu adı havaalanı ama inen uçak yok yazın haftada 3-5 uçak iner kışın kapalı ilk önce insanları uçsağs ve uçmaya teşfik etmek lazım,sonra hava yolu şirketlerini havaalanı olan her ile günlük 1 yada 2 günde bir uçuş yapmalarını isteyeceksin.Yap limanı uçak inmezse kuş iner kafası olmayacak.
  • Yahu arkadaslar ne emergency meydani,kus ucusu 80 km olan edirne corlu arasina emergency meydan demek Ataturk havalimanindan kalkan ucaklarin samandira veya tuzla pistini emergency inis listesine almasi gibi birsey..kesan pisti uzatilir durumuda gayet iyi,geliboluyada hizmet verir ,uzunkopru veya hayraboludaki toprak pistleremi inicek ucak yoksa haha
  • Her yere havalimani yapilmamali aslinda havalimani etrafindaki sehirlere otobusle baglanti verilmeli ornek atlasjet bunu devlet tesvigiyle butun sirketler yapsa her yere havalimani yapmaya gerek kalmayacak ornegin edirne kirklareli gibi yerlere havalimani yerine hizli trenle 3. Havalimnina ulasim olabilir

Bakan Elvan, Capital ve Ekonomist Dergileri öncülüğünde düzenlenen “CEO Club Buluşması”na katıldı. Programda konuşan Elvan, havacılık sektöründe yapılan yatırımlara değinerek, “Havacılık sektöründe Türkiye’de çok önemli gelişmeler söz konusu. Havacılık sektörümüz Türkiye büyüme ortalamasının aşağı yukarı 3 katından fazla bir büyüme performansına sahip. Bu yıl 166 milyon yolcu sayısına ulaştık. Bu büyüme daha da devam edecek. Biz bir taraftan kamu-özel kesim işbirliğiyle havaalanları yapıyoruz. Diğer taraftan ise bizler yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştiremeyeceğimiz bölgesel nitelikteki havalimanlarını inşa ediyoruz.

Diğer taraftan mevcut havalimanlarımızın modernizasyonunu sağlıyoruz. Bugün havalimanı sayısı itibariyle 53’e ulaştık ve önümüzdeki dönemde de muhtemelen Mart ayında Ordu-Giresun Havalimanı'nı açacağız. Mayıs ayı gibi Hakkari Havalimanı’nı açacağız, daha sonra arkasından Rize-Yozgat havalimanları gelecek. Trakya’da bir havalimanı yapmayı planlıyoruz. Dolayısıyla havaalanı sayımızda artış olacak. Havacılık sektöründe yatırımlarımıza yoğun olarak devam edeceğiz” diye konuştu. 

HAVALİMANI SAYISI ARTACAK

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Havalimanindan önce ülkeye otoyol ve ray hatti daha cok lazim degilmidir acaba....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Dünyanin hicbir ülkesinde her sehirinde havalimani yoktur ve buna gerekte yoktur. Bu limanlarin yapimi ve günlük giderleri nasil karsilanacak buralara kimler ucacak. Yazik bu millete bari vergilerle hizmet yapilacaksa mantikli yapilsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güven ~ 9 yıl önce
bu bakan'ın yüzüne bakınca hiç güven ve istikrar vermiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Vergiler, Kaçak Saray gibi Saçma sapan havalimanlarında da heba ediliyor. Çorlu varken Trakya'ya havalimanı havuz yüklenicisi zengin etmeye yarar. Şehirleri, olan havalimanlarına hızlı trenle bağlamak daha mantıki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokat Havalimanı ~ 9 yıl önce
Tokat Havalimanı ne oldu? Mevcut havalimanın yetersiz ve hatalı olduğu, yeni havalimanın yapılacağı söyleniyordu ama unutuldu gitti galiba. Bugün sadece Borajet'in sefer yaptığı/yapabildiği ve sadece Sabiha Gökçen'e sefer yapılan Tokat'a neden yatırım yapılmıyor? Kilometre olarak yakın gibi dursada(100km civarı), gerek ulaşım imkanlarının yetersiz olması gerek ise kış aylarında karayolunun çok sıkıntılı olması sebebi ile ile alternatif gösterilen Sivas havalimanı Tokat'lılar için uygun değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
81 il 81 Havalimanı olacak. Bu bir projedir. Projeye doğru gidiliyor ve hedeflere az kaldı. Kim ne derse desin 81 Havalimanı olacak.ben demiyorum onlar böyle diyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Karadenize trenmi gelir yahu. Temel fıkrası gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
halk ~ 9 yıl önce
Yapın yapın her ile yapın ama kullanılmasın Zonguldakta yaptığınız havaalanı ne oldu adı havaalanı ama inen uçak yok yazın haftada 3-5 uçak iner kışın kapalı ilk önce insanları uçsağs ve uçmaya teşfik etmek lazım,sonra hava yolu şirketlerini havaalanı olan her ile günlük 1 yada 2 günde bir uçuş yapmalarını isteyeceksin.Yap limanı uçak inmezse kuş iner kafası olmayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yahu arkadaslar ne emergency meydani,kus ucusu 80 km olan edirne corlu arasina emergency meydan demek Ataturk havalimanindan kalkan ucaklarin samandira veya tuzla pistini emergency inis listesine almasi gibi birsey..kesan pisti uzatilir durumuda gayet iyi,geliboluyada hizmet verir ,uzunkopru veya hayraboludaki toprak pistleremi inicek ucak yoksa haha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Her yere havalimani yapilmamali aslinda havalimani etrafindaki sehirlere otobusle baglanti verilmeli ornek atlasjet bunu devlet tesvigiyle butun sirketler yapsa her yere havalimani yapmaya gerek kalmayacak ornegin edirne kirklareli gibi yerlere havalimani yerine hizli trenle 3. Havalimnina ulasim olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000