06 Şubat 2014, Perşembe 08:08:47

HAFTAYA SÖZLEŞME İMZALANACAK

Türkiye’nin ilk, dünyanın ikinci denize dolgu şeklinde inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının üst yapı ihalesi sonuçlandı.
  • Doldur boşalt havaalanı. Umarım üst yapı yapılırken karadeniz altını oymaz. Bir de bu havaalanı uçaklar insin diye yapıldı ama sanki daha çok balıkçı barınağı, ya da olta balıkçılığı için kullanılacak gibi. O kadar yan nrüzgarda buraya uçak nasıl inecek merak ediyoruz. AYGM acaba pistin istikametini neye gore karar vermiş. Rüzgar olmadığı kesin. Manialar da olamaz, iki tarafta da yüksek dağlar var. Neyse, o bölgede balıkçı barınağına da ihtiyaç olduğuna emninim, olmadı duble yolu korur. en azından 3-5 sene dayanırsa tabii :))
  • Hadi hayirlisi riva bismillah
  • bılıp bılmeden sanal ortamdan okuduklarınızla yorum yapmayın lutfen o bahsettıgın Macau,Hong Kong havaalanları adaydı ada'dan bu hale getırıldı altını cızıyorum denız doldurularak yapılmadı onlar keske buyuk bır adamız olsaydıda bızde oraya yapsaydık
  • Osaka,Macau,Hong Kong daha sayayım mı.Ne ikincisi

Türkiye’nin ilk, dünyanın ikinci denize dolgu şeklinde inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının üst yapı ihalesi sonuçlandı.

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının hızla devam ettiğini ve bu konuda desteklerinin devam edeceğini belirtti. Bakanlık olarak Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı ile yakından ilgilendiklerini, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı tamamlandığında Ordu-Giresun ve Karadeniz’e hizmet edecek olan çok prestijli bir proje olduğunu söyledi” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Genel Müdürlüğü’nden de bilgi aldıklarını ve üst yapı ihalesinin de yapıldığını önümüzdeki hafta içerisinde ihaleye en düşük teklifi veren Altındağ firması ile sözleşme yapılacağını söyleyen Milletvekili Fatih Han Ünal, “İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalandıktan sonra yer teslimi yapılacak ve çalışmalara hızla başlanacak. Genel Müdürlüğümüzden aldığımız nihai bilgilere göre üst yapı ihalesi sonuçlandı. İhale en düşük fiyat veren Altındağ firmasına kaldı. Bu firmayla önümüzdeki hafta sözleşme yapılacak. Üst yapı için yapı inşaatına başlanmış olacak. Üst yapı inşaatı iki yıl olarak ihale edildi ama Sayın Genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın taahhüdü olan 2014 yılı içerisinde yılın sonuna varmadan, bir an önce sözleşme imzalanıp, yer tespiti yapılacak temel atılarak inşaat süreci hızlı bir şekilde başlayacak. Bu konuda gerek Alt Yapı Hizmetleri Genel Müdürümüz Metin Tahan ile gerekse Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın bizzat takibinde olarak Ordu-Giresun Havaalanı’nda her hangi bir aksamaya mahal vermeksizin taahhüt edildiği gibi bu yıl içerisinde hizmete açılacak. Şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

HAFTAYA SÖZLEŞME İMZALANACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Komik ~ 9 yıl önce
Doldur boşalt havaalanı. Umarım üst yapı yapılırken karadeniz altını oymaz. Bir de bu havaalanı uçaklar insin diye yapıldı ama sanki daha çok balıkçı barınağı, ya da olta balıkçılığı için kullanılacak gibi. O kadar yan nrüzgarda buraya uçak nasıl inecek merak ediyoruz. AYGM acaba pistin istikametini neye gore karar vermiş. Rüzgar olmadığı kesin. Manialar da olamaz, iki tarafta da yüksek dağlar var. Neyse, o bölgede balıkçı barınağına da ihtiyaç olduğuna emninim, olmadı duble yolu korur. en azından 3-5 sene dayanırsa tabii :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hadi hayirlisi riva bismillah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
yok şile bismillah
el-cevap ~ 9 yıl önce
bılıp bılmeden sanal ortamdan okuduklarınızla yorum yapmayın lutfen o bahsettıgın Macau,Hong Kong havaalanları adaydı ada'dan bu hale getırıldı altını cızıyorum denız doldurularak yapılmadı onlar keske buyuk bır adamız olsaydıda bızde oraya yapsaydık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KORD ~ 9 yıl önce
Osaka,Macau,Hong Kong daha sayayım mı.Ne ikincisi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eagle ~ 9 yıl önce
hayırlı olsun.umarım karadenizin hırçın dalgaları zarar vermez.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000