16 Mart 2014, Pazar 00:45:29

THY’NİN BOEING 777’Sİ ACİL İNİŞ YAPTI

Türk Hava Yolları’nın Londra-İstanbul seferini yapmak üzere Londra’dan havalanan Boeing 777 tipi yolcu uçağı Frankfurt Havalimanı’na acil iniş yaptı. Peki, uçağın rotasını Frankfurt’a çevirme nedeni ne idi?
  • Tuhaf tuhaf basliklar atmasaniz cok super olacak
  • Kardeş ben neden 777 vermis demedim ki.sadece jet airways tan kiraladikları neden uçuyor dedim.keske iyi okusaydın.tamam ya sormuyorum bisey.vay arkadaş bilmemek ayip degil diye hep kandırmışlar bizi .baksana ögrenmeye çalışmak ta ayıp olmuş....
  • thy nin jet airwaysdan kiraladığı uçakları londraya verir oraya verir şuraya verir gayet normal nereye isterse oraya verir.. hangi sefere hangi tip uçağı vereceği veya hangi tip uçağı vereceği önemli midir.. yolcu talebi çoksa büyük uçak koyarlar talep yokse koymazlar..ingiltere thy için çok önemli bir pazar günden güne yolcu sayısı artıyor..777 koyması bence iyidir.
  • Arkadaşım THY nin hindistan şirketi ile yaptığı anlaşma gereği olabilir. Bu arada bunun kanıtı için sana şunu söyleyebilirim Hindistanlı Şirketin 777 için pilot ilanlarındaki base lere bakarsan bunu daha iyi anlarsın
  • Bir sorum olacak.inşallah bilen bir arkadaş görür de merakımı giderir :) Londra uçuşlarında (tamamında) ve mumbai uçuşlarının hemen hemen tamamında neden sadece TC-JEM ,TC-JEN ve TC-JEP kullanılıyor.yani THY nin kendi malı olmayan,hindistan dan kiraladığı bu 3 uçak tüm londra seferlerinde kullanılıyor.tamam airbuslar da gidiyor eyvallah.günde belki 5-6 londra git gel yapılıyor.ama 777 ler niye özellikle kiralık uçaklar? özel bir nedeni varmı?
  • Geçmiş olsun
  • Yardıma : tk1979 tk1980 TEM Ağustos B777 300ER
  • Öncelikler geçmiş olsun diyorum. Konu ile alakalı olmayan bir sorum olacaktı. Bu yüzden şimdiden özür diliyorum. Temmuz ve ağustos aylarında TK1979/1980 IST-LHR-IST seferleri hangi tip uçakla yapılacak belirlendi mi? Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  • İyide adam zaten (Bana göre tarihin en güvenli uçağı) demiş.Bu arada düşünceni kandine saklamak ne demek ?Sen ne yazıyosun o zaman buraya,düşünceni kendine saklasaydın. Kardeşim ben son dokuz aydır B777'de F/O olarak uçuyorum.Uçağı karalayacak hiçbirşey yok.Son derece sağlam,çok nadir arıza çıkartan ve üstün teknolojiyle donatılmış bir uçak.Buradaki mesele (Boeinglerin beredeyse tamamı için söylenen ilkellik ve eski teknoloji konusu)Boeing'in uçuşda pilot ve otomasyona,Airbus'tan farklı yaklaşmasından ibarettir.Airbus'ta birçok sistem birçok işi otomatik olarak yapar,fakat bizim uçaklarımızda biz işin içine daha çok gireriz.Bunu birçok meslektaşım Boeing pilotu daha çok çalıştırır olarak değerlendirir fakat ben ayık ve hazır tutmak olarak değerlendiriyorum. Ayrıca uçağın sicilide oldukça temizdir. Bu arada haberin yapılış şeklindede bence sorun var.Emergency Descent başka şey,Medical Emergency deklere edip alçalmak ve inmek başka şey.Usülleride,anonslarıda,hareket tarzlarıda bambaşka.
  • Bu 777 lerden korkar olduk ,satın bu uçakları temel beyi

Türk Hava Yolları’na ait Boeing 777 tipi bir yolcu uçağı Londra’dan İstanbul’a gelmek üzere 17.30 sıralarında Londra Havalimanı’ndan hareket etti. Uçakta bulunan yolculardan birinin rahatsızlanması üzerine pilot Almanya’nın Frankfurt Havalimanı’na acil iniş yapma kararı aldı.

Saat 19.30 sıralarından Frankfurt Havalimanına acil iniş yapan uçakta bulunan hastanın tedavi altına alındığı kaydedilirken, uçağın iki saatlik gecikme ile İstanbul’a hareket ettiği kaydedildi.

Boeing 777 uçağının acil iniş yapacağı duyurusu heyecan yarattı. Bir haftayı aşkın bir süredir bulunamayan Malezya Havayolları uçağının düşmesini akıllara getiren acil iniş anonsu, hasta yolcu olduğu anlaşılınca rahat bir nefes alınmasına neden oldu.

©Airporthaber.com ÖZEL

THY’NİN BOEING 777’Sİ ACİL İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

mmmm ~ 9 yıl önce
Tuhaf tuhaf basliklar atmasaniz cok super olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sevgili camaroth ~ 9 yıl önce
Kardeş ben neden 777 vermis demedim ki.sadece jet airways tan kiraladikları neden uçuyor dedim.keske iyi okusaydın.tamam ya sormuyorum bisey.vay arkadaş bilmemek ayip degil diye hep kandırmışlar bizi .baksana ögrenmeye çalışmak ta ayıp olmuş....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
thy nin jet airwaysdan kiraladığı uçakları londraya verir oraya verir şuraya verir gayet normal nereye isterse oraya verir.. hangi sefere hangi tip uçağı vereceği veya hangi tip uçağı vereceği önemli midir.. yolcu talebi çoksa büyük uçak koyarlar talep yokse koymazlar..ingiltere thy için çok önemli bir pazar günden güne yolcu sayısı artıyor..777 koyması bence iyidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
jet ~ 9 yıl önce
burda uçak tipi sorgulanmıyor.sadece londra uçuşlarında kullanılan 777 ler neden jet airways' ın uçakları diye sorulmuş.anlaşma gereği olabilir.mesela amerikaya da uçmuyor bu uçaklar.sadece londra ,bangkok ve mumbai hattında görüyorum onları.
Broker ~ 9 yıl önce
Arkadaşım THY nin hindistan şirketi ile yaptığı anlaşma gereği olabilir. Bu arada bunun kanıtı için sana şunu söyleyebilirim Hindistanlı Şirketin 777 için pilot ilanlarındaki base lere bakarsan bunu daha iyi anlarsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neden? ~ 9 yıl önce
Bir sorum olacak.inşallah bilen bir arkadaş görür de merakımı giderir :) Londra uçuşlarında (tamamında) ve mumbai uçuşlarının hemen hemen tamamında neden sadece TC-JEM ,TC-JEN ve TC-JEP kullanılıyor.yani THY nin kendi malı olmayan,hindistan dan kiraladığı bu 3 uçak tüm londra seferlerinde kullanılıyor.tamam airbuslar da gidiyor eyvallah.günde belki 5-6 londra git gel yapılıyor.ama 777 ler niye özellikle kiralık uçaklar? özel bir nedeni varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hint ~ 9 yıl önce
londra ucuslarında hintli yolcular agırlıkta ve ist aktarmalı hındistana gidiyorlar..Bu yuzden bu ucakların kullanılması daha verimli.Ucaklar da hintli ekipler mevcut.
S.gündüz ~ 9 yıl önce
Geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
voyvi ~ 9 yıl önce
Yardıma : tk1979 tk1980 TEM Ağustos B777 300ER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YARDIM ~ 9 yıl önce
Öncelikler geçmiş olsun diyorum. Konu ile alakalı olmayan bir sorum olacaktı. Bu yüzden şimdiden özür diliyorum. Temmuz ve ağustos aylarında TK1979/1980 IST-LHR-IST seferleri hangi tip uçakla yapılacak belirlendi mi? Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fangio ~ 9 yıl önce
İyide adam zaten (Bana göre tarihin en güvenli uçağı) demiş.Bu arada düşünceni kandine saklamak ne demek ?Sen ne yazıyosun o zaman buraya,düşünceni kendine saklasaydın. Kardeşim ben son dokuz aydır B777'de F/O olarak uçuyorum.Uçağı karalayacak hiçbirşey yok.Son derece sağlam,çok nadir arıza çıkartan ve üstün teknolojiyle donatılmış bir uçak.Buradaki mesele (Boeinglerin beredeyse tamamı için söylenen ilkellik ve eski teknoloji konusu)Boeing'in uçuşda pilot ve otomasyona,Airbus'tan farklı yaklaşmasından ibarettir.Airbus'ta birçok sistem birçok işi otomatik olarak yapar,fakat bizim uçaklarımızda biz işin içine daha çok gireriz.Bunu birçok meslektaşım Boeing pilotu daha çok çalıştırır olarak değerlendirir fakat ben ayık ve hazır tutmak olarak değerlendiriyorum. Ayrıca uçağın sicilide oldukça temizdir. Bu arada haberin yapılış şeklindede bence sorun var.Emergency Descent başka şey,Medical Emergency deklere edip alçalmak ve inmek başka şey.Usülleride,anonslarıda,hareket tarzlarıda bambaşka.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 9 yıl önce
Bu 777 lerden korkar olduk ,satın bu uçakları temel beyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaptan ~ 9 yıl önce
havacılık tarihinin en başarılı, ölümlü kazası olmayan uçağından bahsediyorsunuz efendim. mh370 olayı, uçakla ilgili bir durum değil, ayrıca herhangi bir kaza durumu da kanıtlanmış değil

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000