10 Ağustos 2010, Salı 18:01:42

UÇAKTA YASTIK SAVAŞI...

Alman milli havayolu şirketi Lufthansa'ya ait uçakta çok ilginç bir olay yaşandı..
  • hevesli öğrencileri, hemen hocalarının yanına koşarak sormuşlar, "hocam hocam! kıleyar ils 06 vaya atcos diyorsunuz ama düşünmüyor msunuz biz nerdeyiz nasıl alçalırız hızımızı düşürürüz,sonra hızlı kalıp pistten çıkıyorız ne diyorsunuz bu duruma ? hoca hemen kendinden emin cevap verir: biz size atcos veriyoz sora report vacayted diyorz siz gidip pistten çıkıyorsunz ?
  • '' yabancı hayranlığına '' başlıklı yorumu yapan arkadaşım kimsin bilmiyorum ama bende 25 senedir Lufthansa da çalışıyorum ve LH da uçuş ekipleri tarafından yanlış veya kötü davranışlara maruz kalan onlarca yolcu şikayetiyle 25 sene içinde karşılaştım bir laf vardır 5 parmak bir değil diye; ne yazıkki LH -TK -BA yada herhangi bir hava yolunda bazen yolcudan bazen de uçuş ekibinden kaynaklanan yanlış davranışlar olabiliyor hiçbir hava yolunu hele milli hava yolumuz TK yı bu şekilde töhmet altında bırakmam beni meslektaşın olarak çok utandırdı :-(( özellikle THY de uçuş personeli bana sorarsan biz LH dan çok daha organizeler .. en azından yastık savaşı yapacak kadar eğitimsiz ve şımarık değiller !
  • o zaman git mc donalds tada hamburger savası yap,buda bır fark yaratmaktır,yada sehırlerarası otobüste yap bakalım yıyomu bır tarafların,
  • evet Almanların çoğu Türkleri sadece Türkiyede seviyor görünüyorlar ama bir Lufthansa çalışanı olarak şunu kesin söyleyebilirim;uçakta Türk yolculara tipine göre muamele yapmıyoruz! Akşam TK FRA dan LH dan erken uçtuğu için TK ile çok IST a geri dönmüşümdür; ne yazıkki çoğu zaman işçi vatandaşlarımıza bir küçümseme adeta aralarına bir cam' dan duvar örmüşcesine bakılıp servis yapıldığına çok şahit olmuşumdur.Kısacası mesleğimizde tüm insanlara sınıf kültür farkı ayrıcalığı yapmadan hizmet vermemiz gerekir.
  • yazdıklarınızla nasıl bir yolcu tipi olduğunuzu veya bu şerefli mesleği '' hizmetçi '' kompleksi içinde görmekten yorumu bile anlamaktan aciz kaldığınızı ortaya zaten çıkarmışsınız..bence zihniyetinizi biraz değiştirin veya eleştirilmenin eleştirmek kadar normal olduğunu kabullenin inanın o zaman pozitif değiştiğinizi sizde fark edeceksiniz
  • Hayret, neden Israil vatandaslari teror korkusu diye ucagi indirtmediler en yakin havaalanina? Harbi ilginc
  • eğitimsiz diye oturdugunuz yerden atıp tutuyorsunuzda bu yüzdenmi 36000 kişi (36bin) kişi bu iş için başvuruda bulunuyoda belli kişiler alınıyor.her seferinde suratsız dediğiniz kişilerin öncelikli görevinin ne olduğunu öğrenip ona göre davrandığınızda emin olunki böle saçma yorumlar yapmassınız.ayrıca inanın böyle birşeye türkiyede şahit olsanız sizin gibiler bu ne saçmalık diye ortalığı inletirki, ufacık bir bebeğin ağlamasına bile tahammül edemezken.önce karsınızdaki insana saygı duyucaksınızki saygı görebilmek adına.siz herhangi bir şirketteki memura hizmetkar muamelesi yaptıkça bu tür yorumları daha çok yazarsınız.eğitim şart haklısınız,ama senin için...
  • bu kadar hayransanız gidin lufthansa ile uçun. Almanlar bizi o kadar çok sever ki; onlarla uçtuğunuzda bunu anlarsınız..............Kıssadan hisse..uçak içerisinde böyle bir ortama izin verilemez.Çünkü uçuş emniyeti herşeyden önde gelir.fantazileriniz hiç istenmeyen hazin sonunuzu hazırlayabilir.bir uçağın içinde her tipten yolcu bulunur ve şakadan anlamayabilir,şarhoş olabilir,şizofren olabilir,klostrofobik olabilir v.s..şaka kaka olabilir......emniyetli uçuşlar dilerim.
  • luftansa yapınca yanlış olan doğru mu oluyor arkadaşlar! kendimize gelelim! çok sevdiğim bir sözü hatırlatmak isterim:Uçuş emniyeti söz konusu olduğunda gerisi teferruattır..Özetle : bu durum uçuş emniyetine aykırıdır.aksini savunabilecek bir havacı zihniyet düşünülemez.gelelim bizdeki şu yabancıya olan tutkuya..Türk hostesler havalı değil;Ciddidirler.onlara da bu yakışır.
  • ucak muhtemelen airbus A-340.....

Bir grup Fransız yolcunun bulunduğu Ekonomi Sınıfı'nda 2 küçük çocuğun başlattığı yastık savaşı bütün uçağa yayıldı..

Tel Aviv - Frankfurt seferini yapan uçaktaki yastık savaşına hostesler de katılınca ortaya bu neşeli görüntüler çıktı..

İşte Lufthansa uçağında yaşanan o anlar:

UÇAKTA YASTIK SAVAŞI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 12 yıl önce
hevesli öğrencileri, hemen hocalarının yanına koşarak sormuşlar, "hocam hocam! kıleyar ils 06 vaya atcos diyorsunuz ama düşünmüyor msunuz biz nerdeyiz nasıl alçalırız hızımızı düşürürüz,sonra hızlı kalıp pistten çıkıyorız ne diyorsunuz bu duruma ? hoca hemen kendinden emin cevap verir: biz size atcos veriyoz sora report vacayted diyorz siz gidip pistten çıkıyorsunz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
'' yabancı hayranlığına '' başlıklı yorumu yapan arkadaşım kimsin bilmiyorum ama bende 25 senedir Lufthansa da çalışıyorum ve LH da uçuş ekipleri tarafından yanlış veya kötü davranışlara maruz kalan onlarca yolcu şikayetiyle 25 sene içinde karşılaştım bir laf vardır 5 parmak bir değil diye; ne yazıkki LH -TK -BA yada herhangi bir hava yolunda bazen yolcudan bazen de uçuş ekibinden kaynaklanan yanlış davranışlar olabiliyor hiçbir hava yolunu hele milli hava yolumuz TK yı bu şekilde töhmet altında bırakmam beni meslektaşın olarak çok utandırdı :-(( özellikle THY de uçuş personeli bana sorarsan biz LH dan çok daha organizeler .. en azından yastık savaşı yapacak kadar eğitimsiz ve şımarık değiller !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
o zaman git mc donalds tada hamburger savası yap,buda bır fark yaratmaktır,yada sehırlerarası otobüste yap bakalım yıyomu bır tarafların,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
evet Almanların çoğu Türkleri sadece Türkiyede seviyor görünüyorlar ama bir Lufthansa çalışanı olarak şunu kesin söyleyebilirim;uçakta Türk yolculara tipine göre muamele yapmıyoruz! Akşam TK FRA dan LH dan erken uçtuğu için TK ile çok IST a geri dönmüşümdür; ne yazıkki çoğu zaman işçi vatandaşlarımıza bir küçümseme adeta aralarına bir cam' dan duvar örmüşcesine bakılıp servis yapıldığına çok şahit olmuşumdur.Kısacası mesleğimizde tüm insanlara sınıf kültür farkı ayrıcalığı yapmadan hizmet vermemiz gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yazdıklarınızla nasıl bir yolcu tipi olduğunuzu veya bu şerefli mesleği '' hizmetçi '' kompleksi içinde görmekten yorumu bile anlamaktan aciz kaldığınızı ortaya zaten çıkarmışsınız..bence zihniyetinizi biraz değiştirin veya eleştirilmenin eleştirmek kadar normal olduğunu kabullenin inanın o zaman pozitif değiştiğinizi sizde fark edeceksiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hayret, neden Israil vatandaslari teror korkusu diye ucagi indirtmediler en yakin havaalanina? Harbi ilginc

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
eğitimsiz diye oturdugunuz yerden atıp tutuyorsunuzda bu yüzdenmi 36000 kişi (36bin) kişi bu iş için başvuruda bulunuyoda belli kişiler alınıyor.her seferinde suratsız dediğiniz kişilerin öncelikli görevinin ne olduğunu öğrenip ona göre davrandığınızda emin olunki böle saçma yorumlar yapmassınız.ayrıca inanın böyle birşeye türkiyede şahit olsanız sizin gibiler bu ne saçmalık diye ortalığı inletirki, ufacık bir bebeğin ağlamasına bile tahammül edemezken.önce karsınızdaki insana saygı duyucaksınızki saygı görebilmek adına.siz herhangi bir şirketteki memura hizmetkar muamelesi yaptıkça bu tür yorumları daha çok yazarsınız.eğitim şart haklısınız,ama senin için...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu kadar hayransanız gidin lufthansa ile uçun. Almanlar bizi o kadar çok sever ki; onlarla uçtuğunuzda bunu anlarsınız..............Kıssadan hisse..uçak içerisinde böyle bir ortama izin verilemez.Çünkü uçuş emniyeti herşeyden önde gelir.fantazileriniz hiç istenmeyen hazin sonunuzu hazırlayabilir.bir uçağın içinde her tipten yolcu bulunur ve şakadan anlamayabilir,şarhoş olabilir,şizofren olabilir,klostrofobik olabilir v.s..şaka kaka olabilir......emniyetli uçuşlar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
luftansa yapınca yanlış olan doğru mu oluyor arkadaşlar! kendimize gelelim! çok sevdiğim bir sözü hatırlatmak isterim:Uçuş emniyeti söz konusu olduğunda gerisi teferruattır..Özetle : bu durum uçuş emniyetine aykırıdır.aksini savunabilecek bir havacı zihniyet düşünülemez.gelelim bizdeki şu yabancıya olan tutkuya..Türk hostesler havalı değil;Ciddidirler.onlara da bu yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ucak muhtemelen airbus A-340.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000