24 Mart 2015, Salı 19:07:05

UÇAĞIN KARA KUTUSU BULUNDU

Alp Dağları'nın Fransa'daki bölgesinde düşen Germanwings Havayolları'nın Airbus A320 tipi uçağının kara kutusunun bulunduğu bildirildi.
  • Allah kimseye boyle bir aci yasatmasin
  • Sen kime neyi soruyon kardesim ? Ac google bak kendi arastirmani kendin yap en dogru bilgiyi alacaksin.
  • SEVGİLİ SEFA İNAN BEY, Lütfen havayolu taşımacılığındaki uçakların yaşları ile ilgili bir yazı yayınlayın. FAA gibi otoriteler, kendi ülkesinin havayollarının lobi faliyetleri yüzünden uçaklara niye 18-20 yaş sınırlaması getirememektedir? Düşen uçak 24 yaşında, Lufthansanın yan kuruluşlarıyla birlikte bünyesinde 29 yaşında bile uçak var. Allah korusun milli gururumuz THY'de 20 yaşını geçmiş A340 ve B737 ler var. Bu B737 lerin çoğu anadolu jet ve THY olarak iç hat uçuş yapıyor. Lütfen şuna açıklık arayalım: 25 sene evvel fabrikadan çıkmış bir B737 ile bu sene çıkmış aynı marka uçağın farkları nelerdir? Kokpitte aynı teknolojiye sahipmidir? Uçaklar aynı güvenlik sistemlerine ve ATC/Pilotaj hatalarını uyaran sistemlere sahipmidir? Bu uçaklarda hiçmi metal yorgunluğu oluşmaz? Hiç mi stabilizer gibi aksamlarında tehlike oluşmaz? Evet bakım gereği parçalar değişmekte, ama ana gövde değişmedikten sonra bu yeterlimidir? örneğin, 25 sene türbülans yaşayan bir uçak hiç mi kanatların bağlantı noktalarında sorun yaşamaz? Bildiğiniz gibi uçak kazaları genelde kalkışta ve inişte yaşanır. 38,000 feet gibi bir irtifada seyir halindeyken en son ne zaman yaşanmış? Bu irtifada Füze ile düşürülmeleri saymazsak, uçak ya bir nesneye (başka bir uçak gibi) ya da uçağın teknik sorunlarından dolayı düşmüş olması gerekmekte. Tabiki kara kutular çıkmadan sağlıklı yorum yapılamaz ama sizden uçak yaşlarıyla ilgili bir yazı bekliyorum. Bizi bu konularda aydınlatmanızı rica ederim. Teşekkürler, Deniz
  • Thy nin adana da düşen 737 si de böyle bir enkaz bırakmıştı. Yüksek süratte çarpmanın bir sonucu. Çok feci, Allah rahmet eylesin.
  • Çok acı... Allah ölümünde hayırlısını nasip etsin.Tüm yolcu ve uçuş ekibinin ruhları şad olsun.
  • Rabbim bize gösterme bu acıları..:(((
  • Goruntulere bakilirsa ucak tuz buz olmus. Bu nasil bir carpma?
  • Offf bu ne ya! Allah rahmet eylesin. Durum cok kotu ilk defa bu kadar dagilmis ve kucuk parcalara ayrilmis bi kaza görüntüsü görüyorum. Cenazeler en kisa surede bulunur inşallah
  • Resmen yok olmus en buyuk parca bir metre kare bile değil
  • bu nasıl bi çarpışma böyle yok olmuşlar

Lufthansa şirketine bağlı Germanwings Havayollarına ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı Fransa’nın güneyindeki Alp Dağları'nda bir kayak merkezi yakınlarında düştü.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, kurtarma ekiplerinin kazadan yaklaşık altı saat sonra uçağın kara kutularından birine ulaştığını söyledi.

Uçaktaki yolcu listesi ve yolcuların uyrukları henüz kesin olarak açıklanmadı. Germanwings havayolu sözcüsü, uçakta 67 Alman vatandaşı olduğunu düşündüklerini söyledi. İspanya Başbakan Yardımcısı da uçaktaki yolculardan 45'inin İspanya vatandaşı olabileceğini söyledi.

Havayolu şirketi yolcuların milliyetlerinden emin olunduktan sonra bir açıklama yapılacağını bildirdi. 

'Cenazeleri bulmak günler sürebilir'
Fransa polisi, oldukça dağlık bir bölgede düşen uçaktaki yolcuların cansız bedenlerine ulaşmanın günler sürebileceğini bildirdi. Polis yetkilileri kazanın nedeninin henüz bilinmediğini belirtti. 

ENKAZ ALANINDAN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

UÇAĞIN KARA KUTUSU BULUNDU

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Uzgunum ~ 9 yıl önce
Allah kimseye boyle bir aci yasatmasin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sefa Beye soru soran ~ 9 yıl önce
Sen kime neyi soruyon kardesim ? Ac google bak kendi arastirmani kendin yap en dogru bilgiyi alacaksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
osman ~ 9 yıl önce
sanane avukatımısın sen? adam ne güzel bi yazı paylaşmış.senin gibi boş boş yazmamış...
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
SEVGİLİ SEFA İNAN BEY, Lütfen havayolu taşımacılığındaki uçakların yaşları ile ilgili bir yazı yayınlayın. FAA gibi otoriteler, kendi ülkesinin havayollarının lobi faliyetleri yüzünden uçaklara niye 18-20 yaş sınırlaması getirememektedir? Düşen uçak 24 yaşında, Lufthansanın yan kuruluşlarıyla birlikte bünyesinde 29 yaşında bile uçak var. Allah korusun milli gururumuz THY'de 20 yaşını geçmiş A340 ve B737 ler var. Bu B737 lerin çoğu anadolu jet ve THY olarak iç hat uçuş yapıyor. Lütfen şuna açıklık arayalım: 25 sene evvel fabrikadan çıkmış bir B737 ile bu sene çıkmış aynı marka uçağın farkları nelerdir? Kokpitte aynı teknolojiye sahipmidir? Uçaklar aynı güvenlik sistemlerine ve ATC/Pilotaj hatalarını uyaran sistemlere sahipmidir? Bu uçaklarda hiçmi metal yorgunluğu oluşmaz? Hiç mi stabilizer gibi aksamlarında tehlike oluşmaz? Evet bakım gereği parçalar değişmekte, ama ana gövde değişmedikten sonra bu yeterlimidir? örneğin, 25 sene türbülans yaşayan bir uçak hiç mi kanatların bağlantı noktalarında sorun yaşamaz? Bildiğiniz gibi uçak kazaları genelde kalkışta ve inişte yaşanır. 38,000 feet gibi bir irtifada seyir halindeyken en son ne zaman yaşanmış? Bu irtifada Füze ile düşürülmeleri saymazsak, uçak ya bir nesneye (başka bir uçak gibi) ya da uçağın teknik sorunlarından dolayı düşmüş olması gerekmekte. Tabiki kara kutular çıkmadan sağlıklı yorum yapılamaz ama sizden uçak yaşlarıyla ilgili bir yazı bekliyorum. Bizi bu konularda aydınlatmanızı rica ederim. Teşekkürler, Deniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fly ~ 9 yıl önce
Size katilmiyorum, 18-20 yasindaki tayyarede gayet guzel ucabilir, dediginiz gibi teknoloji gelisti, artik hersey gozle veya sokulerek kontrol edilmiyor. Röntgen, ultrasonik, eddy-current, dy-penetrant, magnetic particular gibi testler C ya da D bakiminda gozden geciriliyor. Zaten C bakim yetkili teknisyeni Crs vermezse tayyare ucamaz.Eski tayyare yoktur bakimsiz tayyare vardir.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Thy nin adana da düşen 737 si de böyle bir enkaz bırakmıştı. Yüksek süratte çarpmanın bir sonucu. Çok feci, Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Çok acı... Allah ölümünde hayırlısını nasip etsin.Tüm yolcu ve uçuş ekibinin ruhları şad olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Rabbim bize gösterme bu acıları..:(((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
- ~ 9 yıl önce
Kimseye göstermesin...
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Goruntulere bakilirsa ucak tuz buz olmus. Bu nasil bir carpma?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Offf bu ne ya! Allah rahmet eylesin. Durum cok kotu ilk defa bu kadar dagilmis ve kucuk parcalara ayrilmis bi kaza görüntüsü görüyorum. Cenazeler en kisa surede bulunur inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Resmen yok olmus en buyuk parca bir metre kare bile değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
g ~ 9 yıl önce
bu nasıl bi çarpışma böyle yok olmuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000