04 Nisan 2014, Cuma 08:29:34

LUFTHANSA'DA KRİZ BÜYÜYOR

Lufthansa grevinin ikinci gününde de uçuşlarda büyük aksamalar yaşanıyor. Milyonlarca euroluk zarar beklentisi nedeniyle firma bir an önce müzakere çağrısında bulundu.
  • Ağzına sağlık kardesim Allah razı olsun güzel açıklamışsın ama ANLAYANA...
  • Edindigim cok gizli bir bilgiye gore Lufthansa yonetimi pilotlarin hepsini isten atip yerine oto pilot alacak. Su an Volkswagen ve Mercedes ile gorusmeler devam ediyormus. Aslinda ona bile gerek yok. O kadar yolcu var. Herkes kokpitte bir isin ucundan tutsa pilota gerek kalmaz.
  • Bu eylem türkiyede olacaktı ki ooffff görün bak o zaman sendika mendika,pilotmilot,eylem meylem ,grev mırev ,hak mak kalıyomuydu ortada.öyle bi dalarlardı ki onlara....zaten öyle bişey aslaaa olmaz da bu ülkede hani mesela yani.çok şükür ileri demokrasimiz var bizim.almanya düşünsün artık.bize yetişmeleri için çoook çalışmaları lazım.
  • Almanya gibi gelişmiş,kalkınmış ülkelerin gelişmesinde örgütlü ve sendikalı çalışanların çokluğu hem ülkelerin hem de vatandaşlarının ekonomisine,gelişimine,kalkınmasına oldukça büyük fayda sağlamıştır. Özellikle Almanya’nın ekonomik ve sanayi geçmişini ,şirketlerin nasıl kurulduklarını, nasıl işçi istihdam ettiklerini,onları nasıl eğittiklerini ve hangi şartlarda çalıştırdıklarını, sosyal hak,maaş,hukuk,liyakat vs sorunlarını nasıl halledip bu düzeye eriştiklerini inceleyin ondan sonra konuşun. Almanya’da milyonlarca Türk sendikalı çalıştıkları için şimdi sahip oldukları refaha erişmişlerdir. Orada da sorunlar elbet yaşanmıştır ama burdaki kadar değil. Türkiye’de sendikalı işçi sayısı son 10 yılda 3 milyondan 500.000’e inmiştir.Halimiz de ortada. Ne düzgün sanayimiz ne patentli icatlarımız var. Bilip bilmeden insanları ve sendikaları, terörist veya terör örgütleri olarak suçlamayın, yoksa cahilliğinizin ve insanlığınızın ne seviyede olduğu daha çok ortaya çıkar !
  • asıl terörist ve terör yatakları ,sen ve senin gibi yağcı,yalaka,sorumsuz,bencil,çıkarcılar ve uşaklık yaptıklarınız halkı,emeği ve emekçileri sömüren,ezen,haksız,hukuksuz,boğaz tokluğuna köle gibi çalıştıranlardır !!!
  • İşte Sendikaların bir şirkete, dolayısı ile bir ülkeye verdiği korkunç tahribat. Bir ülkenin Ekonomisi istediği kadar güçlü olsun, verdiği korkunç zararı düşününüz. Bumudur " Demokrasi, demokratik hak? " Lufthansa işçisinin hakkının yendiğimi düşünülüyor?! Bu mümkünmüdür? Olacak iş değil. Aldıkları ücretler çok uüksek. Bu Lufthansa hadisesi bizim ülkemiz için çok güzel bir örnek. Bundan artık ders çıkarma zamanın gelmiştir. Sendikalar denen terör örgüt yataklarının tüm ülkelerde lav edilmesi gerekir.
  • Çağrı yapmakla olmuyor... Birazda emeğe saygı göster...
  • Rica etsinler, bir 'milletvekili' kanun teklifi versin, aynı gün grevi yasaklasınlar... Pardon, unuttum bu sadece 'ileri demokrasi' olan ülkelerde olabiliyor, oysa Almanya'da 'sadece demokrasi' var...

Lufthansa grevinin ikinci gününde de uçuşlarda büyük aksamalar yaşanıyor. Milyonlarca euroluk zarar beklentisi nedeniyle firma bir an önce müzakere çağrısında bulundu.

Lufthansa uçakları grevin ikinci gününde de pistte kaldı, üç günlük grevin Lufthansa'ya milyonlarca euroluk zarara yol açacağı düşünülüyor.

Lufthansa CEO'su Christoph Franz, pilotlara firma ve yolcuların iyiliği için bir an önce müzakere masasına oturma çağrısında bulundu. Bild gazetesine bir demeç veren Franz, "Umarım bir an önce görüşmeleri yaparız ve iki taraf için dekabul edilebilir bir uzlaşıya varırız” dedi.

Franz, "Lufthansa uçma kapasitesine sahip tek havayolu değil. Başka alternatifler de var. Bu nedenle bu haftaki greve katılanların neyin tehlikede olduğunu düşünmeleri gerek” şeklinde konuştu.

Franz, grevlerin şirkette ve Almanya havacılık sektöründe itibar kaybına yol açtığına dikkat çekti ve bundan yabancı havayolu şirketlerinin istifade ettiğine vurgu yaptı.

LUFTHANSA'DA KRİZ BÜYÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Almaya ya ~ 9 yıl önce
Ağzına sağlık kardesim Allah razı olsun güzel açıklamışsın ama ANLAYANA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sedat Pekerin Grevi ~ 9 yıl önce
Edindigim cok gizli bir bilgiye gore Lufthansa yonetimi pilotlarin hepsini isten atip yerine oto pilot alacak. Su an Volkswagen ve Mercedes ile gorusmeler devam ediyormus. Aslinda ona bile gerek yok. O kadar yolcu var. Herkes kokpitte bir isin ucundan tutsa pilota gerek kalmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ah bee ~ 9 yıl önce
Bu eylem türkiyede olacaktı ki ooffff görün bak o zaman sendika mendika,pilotmilot,eylem meylem ,grev mırev ,hak mak kalıyomuydu ortada.öyle bi dalarlardı ki onlara....zaten öyle bişey aslaaa olmaz da bu ülkede hani mesela yani.çok şükür ileri demokrasimiz var bizim.almanya düşünsün artık.bize yetişmeleri için çoook çalışmaları lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almanya ~ 9 yıl önce
Almanya gibi gelişmiş,kalkınmış ülkelerin gelişmesinde örgütlü ve sendikalı çalışanların çokluğu hem ülkelerin hem de vatandaşlarının ekonomisine,gelişimine,kalkınmasına oldukça büyük fayda sağlamıştır. Özellikle Almanya’nın ekonomik ve sanayi geçmişini ,şirketlerin nasıl kurulduklarını, nasıl işçi istihdam ettiklerini,onları nasıl eğittiklerini ve hangi şartlarda çalıştırdıklarını, sosyal hak,maaş,hukuk,liyakat vs sorunlarını nasıl halledip bu düzeye eriştiklerini inceleyin ondan sonra konuşun. Almanya’da milyonlarca Türk sendikalı çalıştıkları için şimdi sahip oldukları refaha erişmişlerdir. Orada da sorunlar elbet yaşanmıştır ama burdaki kadar değil. Türkiye’de sendikalı işçi sayısı son 10 yılda 3 milyondan 500.000’e inmiştir.Halimiz de ortada. Ne düzgün sanayimiz ne patentli icatlarımız var. Bilip bilmeden insanları ve sendikaları, terörist veya terör örgütleri olarak suçlamayın, yoksa cahilliğinizin ve insanlığınızın ne seviyede olduğu daha çok ortaya çıkar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 9 yıl önce
asıl terörist ve terör yatakları ,sen ve senin gibi yağcı,yalaka,sorumsuz,bencil,çıkarcılar ve uşaklık yaptıklarınız halkı,emeği ve emekçileri sömüren,ezen,haksız,hukuksuz,boğaz tokluğuna köle gibi çalıştıranlardır !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika terörü ~ 9 yıl önce
İşte Sendikaların bir şirkete, dolayısı ile bir ülkeye verdiği korkunç tahribat. Bir ülkenin Ekonomisi istediği kadar güçlü olsun, verdiği korkunç zararı düşününüz. Bumudur " Demokrasi, demokratik hak? " Lufthansa işçisinin hakkının yendiğimi düşünülüyor?! Bu mümkünmüdür? Olacak iş değil. Aldıkları ücretler çok uüksek. Bu Lufthansa hadisesi bizim ülkemiz için çok güzel bir örnek. Bundan artık ders çıkarma zamanın gelmiştir. Sendikalar denen terör örgüt yataklarının tüm ülkelerde lav edilmesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komprador uşağı ~ 9 yıl önce
Sendikalar kesinlikle gerekli kurumlardır fakat Türkiyede aynen söylediğiniz gibidir, katılıyorum. Adalet, halk, hukuk, sömürü gibi lafları ağızlarında düşürmezler, fırsatını bulduklarında diktatörün alası kesilirler. Haklarını savunuyoruz dedikleri halkta, bir anda eğitimsiz, cahil yığınlar oluverir bunlar için. Bir sürü safta bunlara inanıp peşinden koşar.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Çağrı yapmakla olmuyor... Birazda emeğe saygı göster...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rica... ~ 9 yıl önce
Rica etsinler, bir 'milletvekili' kanun teklifi versin, aynı gün grevi yasaklasınlar... Pardon, unuttum bu sadece 'ileri demokrasi' olan ülkelerde olabiliyor, oysa Almanya'da 'sadece demokrasi' var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000