13 Şubat 2013, Çarşamba 13:59:51

LUFTHANSA KARGO SEVGİLİLER İÇİN GÜL TAŞIYOR

Lufthansa Cargo uçakları Sevgililer Günü için Avrupa kentlerine tonlarca gül taşıyor...
  • Cok guzel gorunuyo

Çiçeklerle dolu Lufthansa kargo uçakları  14 Şubat Sevgililer Günü’ne kadar Avrupa şehirlerine milyonlarca kırmızı gül temin edebilmek için yoğun bir gayret içine girmiş bulunuyor. Lufthansa Cargo Afrika’dan ve Güney Amerika’dan Frankfurt’a 1000 ton
dolayında gül taşıyor. 

Gül ihracatında dünyada ilk sırayı Kenya, Kolumbiya ve Ekvator alıyor. Lufthansa Cargo bu ülkelerle Frankfurt arasında haftada birkaç kez  bağlantı oluşturuyor. Sevgililer Günü nedeniyle artan talebi karşılamak amacıyla  ek seferler konuldu. Çiçekler çok hassas oldukları için çok hızlı ve dikkatli taşınmaları gerekiyor. Lufthansa Cargo çiçek ve gıda maddeleri gibi kolay bozulabilen ürünlerin taşınabilmesi için uzmanlardan oluşan özel bir ekip denetiminde Fresh/td olarak adlandırılan farklı bir hizmet sunuyor. 

Havayolu şirketinin özel olarak tasarlanan lojistik hizmeti, cargo bölümlerine yerleştirilmiş olan özel soğutma sistemleri ve ihracat yapan ülkelerdeki üreticilerin görevlendirdiği uzmanlar sayesinde güllerin varış noktasına  tazeliğini kaybetmeden  ulaşabilmeleri
sağlanıyor.  

Güller kesim sonrasında en kısa yoldan ambalajlama merkezine ve oradan da doğrudan cargo uçaklarının yük bölümlerine aktarılıyor. Böylelikle tazeliklerini kaybetmeden Frankfurt havalimanına ulaşıyor ve buradan da Avrupa’nın diğer kentlerine gönderiliyorlar. 

Nairobi ve Bogota’ nın yanısıra Ekvator’un başkenti olan ve aynı zamanda da sonsuz ilkbahar diyarı olarak adlandırılan Quito kentinden de Frankfurt’a büyük miktarda çiçek ihraç ediliyor. Kesintisiz devam eden ılıman iklim gül üreticilerine ideal üretim koşulları sunuyor. 

Bu ülkede yıl boyunca çiçek yetiştirilebildiğinden Almanya’da da sürekli taze çiçek temin edebilmek mümkün oluyor. İthal edilen çiçekler uçakla taşınmalarına rağmen Almanya’da yetiştirilen güllere kıyasla çevre dostu ürünler olarak kabul ediliyor, zira İngiliz Cranfield Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre Avrupa’da üretilen güllerin gelişebilmeleri için  suni sulama ve ısıtma işlemleri uygulandığından, bu çiçeklerin  C02 salınımı daha fazla  oluyor.  

LUFTHANSA KARGO SEVGİLİLER İÇİN GÜL TAŞIYOR

Yorumlar

hos ~ 11 yıl önce
Cok guzel gorunuyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000