01 Temmuz 2015, Çarşamba 08:34:19

Lufthansa kabini son anda vazgeçti

Almanya'da kabin görevlilerini temsil eden Bağımsız Uçuş Görevlilerin Kuruluşu, (Ufo) Lufthansa Grubu'na karşı yarın başlatacakları grevi son anda iptal etti.
  • Tüh ulen bizde seviniyorduk yarindan itibaren is olmayacak diye ulen kadin milletti yine yaptiniz yapacaginizi
  • Luftanzadakiler de Hava-is'e uye degil miydi, nerden cikti bu UFO? Hem UFO diye bisey yoktur; ya meteoroloji balonudur veya goz yanilsamasidir!
  • Anaaaaaaa bunlari işten atmiyorlar mi grev yapinca? Demek ki ileri demokrasi halen almanyaya uğramamış. vereceksin ileri demokrasiyi bak grev falan yapıp haklarını arayıp halkı madur ediyorlar mı? ileri demokrasi olmayinca bir ülkede böyle olur işte.

Almanya'da kabin görevlilerini temsil eden Bağımsız Uçuş Görevlilerin Kuruluşu, (Ufo) Lufthansa Grubu'na karşı yarın başlatacakları grevi son anda iptal etti. Ufo Başkanı Nicoley Baublies dpa haber ajansına verdiği demeçte, sendikanın Lufthansa yönetimiyle görüşmeleri başlatacağını söyledi. Ancak Baublies, Temmuz ortasına kadar görüşmelerde istenilen sonuç alınmadığı takdirde, kabin görevlilerinin greve gideceklerini bildirdi.

Lufthansa, kabin görevlilerinin müzakere masasına oturmaya razı olmasını memnuniyetle karşıladı. Yapılan teklif hakkında ise iki tarafta herhangi bir bilgi vermedi. Baublies Lufthansa'nın kendilerine önemli ölçüde iyileştirilmiş bir teklif sunduğunu ifade etti. Ancak sendika şefi, teklifin grevleri tamamen durdurup durdurmayacağını önümüzdeki haftalarda yapılacak görüşmelerde belli olacağını sözlerine ekledi. Ayrıca, sıkıntılı olan güven ilişkisinin son günlerde daha da zarar görüdüğünü belirten Baublies makul bir toplu sözleşmeyi sağlama adına yapılacak müzakerelerde güvenin inşa edilmesi gerektiğini altını çizdi.

Ufo sendikası, Lufthansa'ya toplu sözleşme görüşmelerinde bir yakınlaşma sağlamak için sabah saat 9'a kadar süre vermişti. İstedikleri teklifi almadığı takdirde Eylül ortasına kadar süren uzun soluklu bir grevle tehdit etmişti.

Daha önce Kokpit Birliği'nin (VC) organize ettiği pilotlar grevinde milyonlarca Euro zarar eden Lufthansa, bu sefer verilen süre bitmeden Ufo'nun sıcak baktığı bir teklif yaparak grevden son anda kurtuldu. 2012 yaz aylarında kabin görevlileri, Lufthansa'nın tarihinde ilk kez üç günlük iş bırakma eylemi yaparak bin 500 uçuşun iptal edilmesini sağlamıştı. (Son Dakika)

Lufthansa kabini son anda vazgeçti

Facebook Yorum

Yorumlar

Lufthansa Crew ~ 6 yıl önce
Tüh ulen bizde seviniyorduk yarindan itibaren is olmayacak diye ulen kadin milletti yine yaptiniz yapacaginizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ay-Fon Uygulamasi ~ 6 yıl önce
Luftanzadakiler de Hava-is'e uye degil miydi, nerden cikti bu UFO? Hem UFO diye bisey yoktur; ya meteoroloji balonudur veya goz yanilsamasidir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev mi??? ~ 6 yıl önce
Anaaaaaaa bunlari işten atmiyorlar mi grev yapinca? Demek ki ileri demokrasi halen almanyaya uğramamış. vereceksin ileri demokrasiyi bak grev falan yapıp haklarını arayıp halkı madur ediyorlar mı? ileri demokrasi olmayinca bir ülkede böyle olur işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000