17 Mart 2009, Salı 08:57:35

Lufthansa da kapasite daraltıyor

Alman Hava Yolları Lufthansa da 2009 yaz kapasitesini yüzde 0,5 oranında azalttı.

Alman Hava Yolları Lufthansa da 2009 yaz kapasitesini yüzde 0,5 oranında azalttı. Yaz sezonunda 76 ülkede 206 noktaya uçacak olan Lufthansa’nın toplam uçuş sayısı da yüzde 1,3 oranında azaltıldı. ITB'de açıklamalarda bulunan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Thierry Antinori, 1,35 milyar avro faaliyet kârı elde etmelerini kriz döneminde başarı olarak nitelendirdi.  

Alman Hava Yolları Lufthansa da diğer pek çok havayolu şirketi gibi kapasite indirimine gitti. 2009 yaz sezonuna yönelik olarak kapasitesini ortalama yüzde 0,5 oranında azaltan Lufthansa, İtalya gibi genişleme kararı aldığı bazı pazarlarda ise yüzde 0,6’ya varan oranlarda kapasitesini arttırdı.

2009 yaz sezonunda haftada toplam 14 bin 38 uçuş gerçekleştireceği belirtilen Lufthansa’nın haftalık uçuş sayısının haftada 14 bin 224 uçuş gerçekleştirilen 2008 yılına oranla yüzde 1,3 oranında düşeceği bildirildi.

Pazardaki mevcut zor koşullara rağmen 2008’de 1,35 milyar avro faaliyet kârı elde etmelerini başarı olarak niteleyen Lufthansa’nın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Thierry Antinori, ITB Berlin Fuarı'nda yaptığı açıklamada, “Kriz Lufthansa için durmak anlamına gelmez! Aksine, yeni ürünler geliştirmek suretiyle gerçekleştireceğimiz kapsamlı yatırımlarla müşterilerimize gerçek değer sunmaya ve seyahatlerinin kalitesini artırmaya devam edeceğiz. Müşterilerimizin güvenilir partneri olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Antinori, Lufthansa'nın pazardaki güçlü ve aktif  rolünün güçlenerek devam edeceğini ifade etti.

Lufthansa da kapasite daraltıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000