23 Kasım 2019, Cumartesi 09:57:46

Morales'ten İstanbul Havalimanı'na tam not

Guatemala Devlet Başkanı Jimmy Morales, İstanbul Havalimanı’nı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Jimmy Morales, “Sıfırdan başlayıp, 42 ay gibi çok kısa bir zamanda, hiçbir beklenti vermeyen bir yerin böylesine bir havalimanına dönüşmesi gerçekten de çok etkileyici” dedi.
  • Biz burada Guatemala ve başkent Guatemala City'nin uluslararası havalimanı olan "La Aurora" bahsediyoruz, coğrafya özürlü birisi kalkmış çıkmış "Toncontin meydanına ancak dar gövdeliler inebiliyor!" diye aklınca ders veriyor! Toncontin meydanı, Guatemala'nın komşusu Honduras'tadır ve eve t orası coğrafi koşulları nedeniyle dünyanın sayılı belalı meydanlarından birisidir (1005 mt. rakım, 2021/2163x45 mt'lik pist ve gerçekten çok zor bir iniş paternine sahip). Guatemala'nın en büyük havalimanı olan La Aurora'da böyle bir sıkıntı YOK! 1.509 mt. rakımda ama yaklaşık 3.00x60 mt'lik pisti var. Geniş gövdelilerin inişinde de hiçbir sıkıntı yok! İspanya'dan Iberia bu meydana Airbus 340'larla uçuyor; pırpır, tek motorlu zirai ilaçlama uçaklarıyla değil!!!
  • Kudüs İsrail’in başkenti diyen ve elçilik açan müslüman kanını döken terör devletini tanıyan ikinci ülke olarak tarihe geçen bu devletin beğenmesi çokta önemli değil, el pençe durarak reklam nasıl kazanırız derdinde olan bir havalimanı işletmesi olamaz..bura milli bir havalimanı ve milli bilinci olan yöneticiler çalıştırmak zorunda.
  • Guatemala başkanı beğenip tam not verdiyse sıkıntı yok demektir.
  • Biz de meraktan geberiyorduk Burkinofaso devlet başkanı ne zaman gelecek havalimanımızla ilgili neler söyleyecek diye. Hafta başı dolar 3 liraya düşer gariii
  • Sınıfı geçtik hadin kına yakıp halay çekelim.. morales gibi dünya nın en önemli havacılık uzmanı beğenmiş oleeey :)
  • Arrival‘da gezdiniz mi? :))
  • ? :)
  • Bir keresinde burkina faso başkanıda beni çok övmüştü.Sayesinde hayatım değişti
  • Ayranı yok içmeye... Tabi beğenirler, bunları Ağrı havalimanına götürseniz aynı derecede beğenirler!
  • devlet baskani muz cumhuriyeti dalga mi geciyonuz

Guatemala Devlet Başkanı Jimmy Morales, İstanbul Havalimanı’nı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Jimmy Morales, “Sıfırdan başlayıp, 42 ay gibi çok kısa bir zamanda, hiçbir beklenti vermeyen bir yerin böylesine bir havalimanına dönüşmesi gerçekten de çok etkileyici” dedi.

Guatemala Devlet Başkanı Jimmy Morales, eşi Patricia de Morales ile birlikte saat 12.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'na geldi. İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı başta olmak üzere İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Deniz Engin, İstanbul Havalimanı Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Ersan Dikili ve İGA yöneticileri tarafından karşılanan Jimmy Morales, iç ve dış hat terminal binaları ile operasyon merkezini gezerek incelmelerde bulundu. Yetkililerden havalimanın inşaat sürecinden uçuş operasyonlarına kadar bilgi alan Morales, daha sonra yeni havalimanıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Çok kısa bir zamanda böylesine bir havalimanı çok etkileyici"

İstanbul Havalimanı'ndan çok etkilendiğini kaydeden Jimmy Morales, "Sıfırdan başlayıp, 42 ay gibi çok kısa bir zamanda, hiçbir beklenti vermeyen bir yerin böylesine bir havalimanına dönüşmesi gerçekten de çok etkileyici. Kış mevsiminde bin 200, yaz mevsiminde ise bin 800 günlük uçuş gerçekten inanılmaz rakamlar. Gerçekten çok etkilendik. Bütün proje tamamlandığında, 6 pist kullanıma girdiğinde çok daha fazlasının olacağını söylemeye bile gerek yok herhalde" diye konuştu.

“Güneşin doğuşunu camilerin arkasından seyrettim, çok etkileyiciydi”

İstanbul'a ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini kaydeden Devlet Başkanı Morales, "İstanbul hakkında çok iyi şeyler duymuştum. Gelip gördükten sonra, özellikle havalimanını gördükten sonra çok daha fazla etkilendim. 4 oğlum var. Oğullarımı aradım ve hepsine, 'hepimiz birlikte İstanbul'a gelmek zorundayız' dedim. Hem tarihi hem kültürel açıdan çok güzel ve zengin bir şehir. Boğaza karşı yemek yedim ve manzaraya doyamadım. Güneşin doğuşunu camilerin arkasından seyrettim, çok etkileyiciydi " dedi.

Türkiye ve Guatemala arasında direkt uçuşlar için bir çalışma olup olmadığıyla ilgili soruya Jimmy Morales, "Aslında buraya gelmemin sebeplerinden biri de buydu. Kendi hava yolu şirketlerimizle, havacılık sistemimiz dahilinde direkt uçuş yapabilir miyiz? Evet, bu çalışmaları başlatmayı çok isteriz” dedi.

Açıklamanın ardından konuk Devlet Başkanı Morales, bir müddet daha havalimanını gezip sonra uçağına binerek ülkesine gitti.Morales'ten İstanbul Havalimanı'na tam not

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

mafaky ~ 5 ay önce
Biz burada Guatemala ve başkent Guatemala City'nin uluslararası havalimanı olan "La Aurora" bahsediyoruz, coğrafya özürlü birisi kalkmış çıkmış "Toncontin meydanına ancak dar gövdeliler inebiliyor!" diye aklınca ders veriyor! Toncontin meydanı, Guatemala'nın komşusu Honduras'tadır ve eve t orası coğrafi koşulları nedeniyle dünyanın sayılı belalı meydanlarından birisidir (1005 mt. rakım, 2021/2163x45 mt'lik pist ve gerçekten çok zor bir iniş paternine sahip). Guatemala'nın en büyük havalimanı olan La Aurora'da böyle bir sıkıntı YOK! 1.509 mt. rakımda ama yaklaşık 3.00x60 mt'lik pisti var. Geniş gövdelilerin inişinde de hiçbir sıkıntı yok! İspanya'dan Iberia bu meydana Airbus 340'larla uçuyor; pırpır, tek motorlu zirai ilaçlama uçaklarıyla değil!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hürkuş ~ 5 ay önce
Kudüs İsrail’in başkenti diyen ve elçilik açan müslüman kanını döken terör devletini tanıyan ikinci ülke olarak tarihe geçen bu devletin beğenmesi çokta önemli değil, el pençe durarak reklam nasıl kazanırız derdinde olan bir havalimanı işletmesi olamaz..bura milli bir havalimanı ve milli bilinci olan yöneticiler çalıştırmak zorunda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Security ~ 5 ay önce
Guatemala başkanı beğenip tam not verdiyse sıkıntı yok demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hty ~ 5 ay önce
Biz de meraktan geberiyorduk Burkinofaso devlet başkanı ne zaman gelecek havalimanımızla ilgili neler söyleyecek diye. Hafta başı dolar 3 liraya düşer gariii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVACILIK DUAYENİ MORALES ~ 5 ay önce
Sınıfı geçtik hadin kına yakıp halay çekelim.. morales gibi dünya nın en önemli havacılık uzmanı beğenmiş oleeey :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hola Seniorã ~ 5 ay önce
Arrival‘da gezdiniz mi? :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimden kimden ~ 5 ay önce
? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Egoist ~ 5 ay önce
Bir keresinde burkina faso başkanıda beni çok övmüştü.Sayesinde hayatım değişti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leman ~ 5 ay önce
Ayranı yok içmeye... Tabi beğenirler, bunları Ağrı havalimanına götürseniz aynı derecede beğenirler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
guatemala ~ 5 ay önce
devlet baskani muz cumhuriyeti dalga mi geciyonuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000