07 Haziran 2020, Pazar 09:41:13

Kadri Samsunlu; '150-200 milyon yolcu hedefimizden vazgeçmiyoruz'

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, korona virüs nedeniyle havacılık sektörünün durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bence Avrupa korona virüs pandemisini bahane olarak kullanıyor ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalışıyor” dedi.
  • AHL ye ihanet ettiniz uçak bile kaldıramıyorsunuz ALLAH ın adaleti sizi yakında bedbah edicek kadri bey sen de biliyorsun bunları iganın 2072 yılına kadar kara geçemeyeceğini ülkeyi ekonomik kırize soktuğunu cumhuriyet tarihinin en büyük batağı olduğunu
  • Parasını sen vermiyorsun tabi :) istediğin gibi gör hedefi
  • Koyun can derdinde, kasap et derdinde sözü tam da bunun için söylenmiştir herhalde. Milletin gelirinin büyük bir bölümü gitmiş, gezmek seyahat etmek çok mecbur olmadıkça lüks hale gelmiş, onca tedbirin işe yarayıp yaramayacağı belli değil, bu arkadaşlar yüz milyonlarca yolcu hedefliyor imiş. Yani, bu hükümetten de daha aklı başında birini buraya müdür yapmaları beklenmezdi herhalde.
  • Kadri Samsunluyu yakında ulaştırma bakanı olarak görürüz yaz kenara
  • Ziyaa,ziyaaaa
  • Bu saaten sonra 200 mılyondan 2 sıfır at..o işte senın hedefin olmalı..
  • Mezdeke bile bu kadar kivirmiyor hanginizi izlesem su covid 19 döneminde 150 200 milyon az 1000000000 yolcu gelir bir milyar yolcu garanti oradaki tukkanlarin kirası indimi elektrik su doğalgaz fiyatları indimi valla iyi salliyorsun DHMİ yıllık toplamlarinida ıga ya ekleyelim eurocontroldan gelen parayı size verelim bu kadar üstün kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda sizi kimse gecemez
  • Gerçekten tarih kitaplarına yazılacak kişisin örnek olarak havacılık zirveye çıkacakken verilen işletmeyi çökerten kişi olarak..senle birşeyi öğrendik havacılık bilen kalifiyeli ellerde sadce olur.
  • Nerede yaşıyor la bu? Uzayda mi???
  • Kadri bey mütevazi konuşmuş. Bence hedef 400-500-600 milyon. İnandık mı başarırız.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, korona virüs nedeniyle havacılık sektörünün durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bence Avrupa korona virüs pandemisini bahane olarak kullanıyor ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalışıyor” dedi.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, Almanya'nın ulusal gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'a yeni tip korona virüs (Covid-19) kaynaklı havacılık sektöründeki etkileri üzerine değerlendirmede bulundu. Samsunlu, Avrupa’nın salgınını bahane olarak kullandığını ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalıştığını belirtti.

“Bence Avrupa korona virüs pandemisini bahane olarak kullanıyor”

İGA CEO’su Kadri Samsunlu, “Bence Avrupa korona virüs pandemisini bahane olarak kullanıyor ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalışıyor. Mart ayı sonunda ara verilen uçuşlara kaldığı yerden devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Salgın sonrası havacılık sektörüne ilişkin kötümser tahminleri olmadığını ifade eden Kadri Samsunlu, ikinci dalga olmadığı takdirde 2021 yılının sonuna gelindiğinde 2019 yılı seviyelerine tekrar ulaşılabileceğini dile getirdi. İstanbul Havalimanı’nın üçüncü bağımsız pistinin tamamlandığını kaydeden Samsunlu, pistin planlandığı gibi yılın ortasında vaktinde açılacağını ifade etti. “150-200 milyon yolcu hedefimizden vazgeçmiyoruz” diyen İGA CEO’su Kadri Samsunlu, işlerin sadece 18 ay ertelendiğini dile getirdi.

İstanbul Havalimanı’nın büyüklük avantajına vurgu

Aktarma merkezi (hub) havalimanlarının korona virüs salgını sürecinin potansiyel kazananları olduğunu düşündüğünü söyleyen Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın büyüklüğü sayesinde yolcuların güvenliğini daha kolay sağlayabileceklerini belirtti. Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı’na gelen her dış hat yolcusuna korona virüs testi yapılacağını ve 2 saat içerisinde bu testlerin sonuçlanacağını da belirtti.

Kadri Samsunlu; '150-200 milyon yolcu hedefimizden vazgeçmiyoruz'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

AHL nin ahı sizi batıracak ~ 1 yıl önce
AHL ye ihanet ettiniz uçak bile kaldıramıyorsunuz ALLAH ın adaleti sizi yakında bedbah edicek kadri bey sen de biliyorsun bunları iganın 2072 yılına kadar kara geçemeyeceğini ülkeyi ekonomik kırize soktuğunu cumhuriyet tarihinin en büyük batağı olduğunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadricik ~ 1 yıl önce
Parasını sen vermiyorsun tabi :) istediğin gibi gör hedefi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kasap ~ 1 yıl önce
Koyun can derdinde, kasap et derdinde sözü tam da bunun için söylenmiştir herhalde. Milletin gelirinin büyük bir bölümü gitmiş, gezmek seyahat etmek çok mecbur olmadıkça lüks hale gelmiş, onca tedbirin işe yarayıp yaramayacağı belli değil, bu arkadaşlar yüz milyonlarca yolcu hedefliyor imiş. Yani, bu hükümetten de daha aklı başında birini buraya müdür yapmaları beklenmezdi herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müdürcük ~ 1 yıl önce
Kadri Samsunluyu yakında ulaştırma bakanı olarak görürüz yaz kenara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 1 yıl önce
Ziyaa,ziyaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
babayı ~ 1 yıl önce
Bu saaten sonra 200 mılyondan 2 sıfır at..o işte senın hedefin olmalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Follow me kadri ~ 1 yıl önce
Mezdeke bile bu kadar kivirmiyor hanginizi izlesem su covid 19 döneminde 150 200 milyon az 1000000000 yolcu gelir bir milyar yolcu garanti oradaki tukkanlarin kirası indimi elektrik su doğalgaz fiyatları indimi valla iyi salliyorsun DHMİ yıllık toplamlarinida ıga ya ekleyelim eurocontroldan gelen parayı size verelim bu kadar üstün kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda sizi kimse gecemez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Samsunlu ~ 1 yıl önce
Gerçekten tarih kitaplarına yazılacak kişisin örnek olarak havacılık zirveye çıkacakken verilen işletmeyi çökerten kişi olarak..senle birşeyi öğrendik havacılık bilen kalifiyeli ellerde sadce olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ne diyor yaa ~ 1 yıl önce
Nerede yaşıyor la bu? Uzayda mi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hedef ~ 1 yıl önce
Kadri bey mütevazi konuşmuş. Bence hedef 400-500-600 milyon. İnandık mı başarırız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000