11 Nisan 2019, Perşembe 09:12:20

İstanbul Havalimanı yakıtı SOCAR'dan

SOCAR Aviation'ın, İGA jet yakıt ihalesini kazanarak İstanbul Havalimanı'ndaki uçakların yıllık jet yakıtı ihtiyacının 700 bin tonunu 5 yıl boyunca karşılayacağı bildirildi
  • İhaleyi socara ver, operasyonu almana ver, yerli turkıshopet in 3 gemisi tüpraş rafinerisinden yakıtı getiriyor, 80 tane adamı kendi malı filosuyla çalışıyor o size batıyor. Turkishopeti taşeron seviyesine indirecek kadar alçaldı bu iş. Ahl de bu adamlar JV olarak BP shell gibi yabancı müşterileri bile karşılayabiliyordu. Bu işi ihale etmek bile düşmanlık, doğrudan Turkishopete verilmeli..
  • Tehlikeli isim
  • Sevindim kardeş ülke kazansın
  • izmir aliağada petkim ve star rafinerisinin sahib olan azerbaycanlı firma
  • Niyetini bu kadar belli eden baska firma var midir acaba? :)
  • Akrabalardan ya da yandaşlardan hangisinin bu şirket ???
  • adamlar milyar dolara rafineri kurdu babasinin hayrina kurmadi herhalde

SOCAR Aviation'ın, İGA jet yakıt ihalesini kazanarak İstanbul Havalimanı'ndaki uçakların yıllık jet yakıtı ihtiyacının 700 bin tonunu 5 yıl boyunca karşılayacağı bildirildi.

SOCAR Türkiye'den yapılan açıklamada, şirketin SOCAR Aviation markası ile havacılık sektörüne 2013'te giriş yaptığı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı başta olmak üzere bazı havalimanlarında da hava yolu şirketlerinin yakıt ihtiyacını karşıladığı anımsatıldı.

Bu yıl içerisinde Türk Hava Yolları'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki tüketiminin yarısı ile İzmir, Bodrum, Antalya ve Dalaman havalimanlarının yakıt tüketimlerinin de SOCAR Aviation tarafından karşılanacağı belirtilen açıklamada, "Türkiye'nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR, İGA'nın açtığı jet yakıtı ihalesini, SOCAR Aviation markası ile kazandı. SOCAR Aviation, 5 yıl boyunca İstanbul Havalimanı'ndaki uçakların yıllık jet yakıt ihtiyacının 700 bin tonunu karşılayacak." denildi.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen SOCAR Türkiye Ticaret Başkanı Murat Erdoğan, SOCAR Türkiye'nin akaryakıt ikmali alanında önemli yatırımlar yaptığını ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

"Türkiye'de havacılık sektörü büyüyor. Tam kapasite çalışmaya başladığında, İstanbul Havalimanı'nın Türkiye'deki jet yakıtı tüketiminin yüzde 60'ını oluşturacağı öngörülüyor. İstanbul Havalimanı ve Türk havacılık sektörüyle birlikte büyüyen markamız SOCAR Aviation'un yurt içi ve yurt dışındaki önemli rakipleri arasında böyle bir bir hacmi ikmal edecek olması, bizim için çok gurur verici. STAR Rafineri, tam kapasite üretime geçmesiyle yılda 1,6 milyon ton jet yakıtı üretecek. STAR Rafineri'nin üretimiyle de yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. SOCAR Türkiye'nin kurduğu entegre değer zinciri içinde faaliyetlerimizi genişleterek sürdüreceğiz."

İstanbul Havalimanı yakıtı SOCAR'dan

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Vatandaş ~ 2 yıl önce
İhaleyi socara ver, operasyonu almana ver, yerli turkıshopet in 3 gemisi tüpraş rafinerisinden yakıtı getiriyor, 80 tane adamı kendi malı filosuyla çalışıyor o size batıyor. Turkishopeti taşeron seviyesine indirecek kadar alçaldı bu iş. Ahl de bu adamlar JV olarak BP shell gibi yabancı müşterileri bile karşılayabiliyordu. Bu işi ihale etmek bile düşmanlık, doğrudan Turkishopete verilmeli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim ~ 2 yıl önce
Tehlikeli isim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 2 yıl önce
Sevindim kardeş ülke kazansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
petkim ~ 2 yıl önce
izmir aliağada petkim ve star rafinerisinin sahib olan azerbaycanlı firma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Socar ~ 2 yıl önce
Niyetini bu kadar belli eden baska firma var midir acaba? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yandaşlar ~ 2 yıl önce
Akrabalardan ya da yandaşlardan hangisinin bu şirket ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Azerbaycan devlet şirketi
Komisyon ~ 2 yıl önce
Mubariz’le yakin iliskisi olan bir Azeridir sahibi, devlet ile de yakin iliskiler icindedir.
Cahil ~ 2 yıl önce
Cahiller yorum yapmasin bence
ya ne olacakti ~ 2 yıl önce
adamlar milyar dolara rafineri kurdu babasinin hayrina kurmadi herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000