28 Ocak 2021, Perşembe 08:39:51

İstanbul Havalimanı adliyesi 7 gün 24 saat hizmet veriyor

Yerli ve yabancı milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı Adliyesi, yolcuların yargı sorunlarını çözmek için 7 gün 24 saat çalışıyor.
  • Havalimanı gercekten çok güzel adliye ise orada olacak sorunları en kısa zamanda çözmek için.yapanlara helal olsun
  • Hamdolsun artık fabrikalarımız yok ama. Nurtopu gibi adliye saraylarımız,bol bol cezaevi yatırımlarımız var!?
  • Hemde Türkiye’de, güldürmeyin Allah askına. Adamın varsa, katıl olsan bıle cıkabılen bır sıstemın ne adaletı acaba ! Boşuna ınsanlar hakkını adaletı kendı arar duruma gelmiyor, bı düşünsünler önce..
  • Dünyada böyle bi rezilik yok en ilkel afrika ülkesinde bile görülmez adam uçaktan iner inmez haksız yere paketlemek için sistem kuruyor düzeniniz batsın
  • iste hizmet boyle olur. Umarim avrupa bizi ornek alir
  • Havaalanında adliye binası açılması o ülkede suç oranının yüksek ve adalet mekanizmasının da kötü olduğunu gösterir siz de bu rezaleti marifet gibi haber yapıyorsunuz...

Yerli ve yabancı milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı Adliyesi, yolcuların yargı sorunlarını çözmek için 7 gün 24 saat çalışıyor.

İstanbul Havalimanı'nda 10 Şubat 2020'de hizmete açılan, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nin bir birimi olan İstanbul Havalimanı Adliyesi'nde, adli sorunlar yaşadığı için işlem yapılması gereken yolcuların problemleri hızlıca çözülüyor. Adliyede, 7 gün 24 saat hizmet sunularak, mağduriyetlerin önüne geçiliyor.

İstanbul Havalimanı Adliyesi'nde hakkındaki işlemleri tamamlanarak uçuşlarına yetiştirilen yolcular memnuniyeti dile getiriyor.

Yolculardan Dr. Gökmen Öztürk, uçaktan inmesinin ardından polisler tarafından hakkındaki yakalama kararı nedeniyle İstanbul Havalimanı Adliyesi'ne getirildi.

Burada ifadesine başvurulan ve hakkındaki yakalama kararı kaldırılan cerrah Öztürk, sabah saatlerinde önemli bir ameliyatı olduğunu, bu sebeple operasyona yetişmesi gerektiğini ifade etti.

Öztürk, havalimanındaki adliye binası sayesinde sabah hastanedeki çok önemli bir operasyona yetişecek olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Geceyi gözaltında geçirsem operasyona yetişemeyecektim. Çok önemli bir hizmet bu. Zaman açısından çok pratik bir uygulama. Hastamın da mağduriyeti giderilmiş oldu bu şekilde. Adli mağduriyet yaşayanlar için çok hızlı ve önemli bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ederim." diye konuştu.

"Daha önce böyle bir uygulamaya rastlamadım"

Ülkesine gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen Özbekistanlı Banu Hikmetkızı, pasaport kontrolünde mahkemede ifade vermesi gerektiğini öğrendiğini söyledi.

Hikmetkızı, Küçükçekmece'deki mahkemeye gitmesi gerekirken polisler tarafından İstanbul Havalimanı Adliyesi'ne getirildiğini kaydederek, "Beş dakika bile sürmeden ifademi vererek serbest kaldım. Oradaki mahkemeye gitsem asla yetişemezdim. Şimdi emniyet güçleri tarafından uçağıma yetişmek üzere ülkeme gidiyorum. Çok önemli bir hizmet. Daha önce böyle bir uygulamaya rastlamadım." dedi.

"Uçağımı kaçıracağımı düşündüm ama yanıldım"

Hakkındaki yakalama kararı nedeniyle polis eşliğinde adliyeye getirilen İranlı Vahid Kuçak'ın işlemleri yarım saatte tamamlanarak uçağa yetişmesi sağlandı.

Kuçak, İstanbul'dan Tahran'a gitmek için havalimanına geldiğini, pasaport kontrolünde adli bir problem nedeniyle polis ekipleriyle söz konusu adliyeye getirildiğini söyledi.

Yaklaşık yarım saatte problemin çözüldüğünü, sefer için vakti bulunduğunu, ülkesine gidecek uçağı kaçırmadığı için mutlu olduğunu belirterek, "İşlemler çok hızlı sonlandı. Ben adli işlemlerin çok daha uzun süreceğini ve uçağımı kaçıracağımı düşündüm ama yanıldım. Çok güzel ve anlamlı bir hizmet. Umarım diğer havalimanlarına da örnek olur." değerlendirmesinde bulundu.

Yolcular için büyük kolaylık

Gaziosmanpaşa Adliyesi'nin bir birimi olan İstanbul Havalimanı Adliyesi'nde mahkemeler, 7 gün, 24 saat hizmet veriyor.

Mahkemelerde, savcılık yakalama kararlarına ilişkin işlemler, havalimanında işlenen suçların soruşturmaları, kesinleşmiş kararların infazı ve para cezalarına ilişkin işlemler yapılıyor. İşlemlerin havalimanında yapılıyor olması sayesinde yolcular, zaman kaybı yaşamıyor ve uçaklarını kaçırmıyor.

Daha önce seyahatleri için havalimanına gelenlerden hakkında adli işlem yapılması gerekenler, Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne götürülüyordu. Gece adli işlemi olanlar ise ertesi gün sabah adliyeye çıkartılıyordu. Adliye hizmet birimlerinin belli bir saatten sonra hizmet vermemesi nedeniyle yaşanan gözaltıların böylece önüne geçilmiş oldu.

Havalimanında meydana gelen olaylara seri biçimde müdahale edilmesi ve delillerin toplanması, ayrıca mağdurların şikayetinin hemen alınması imkanı sağlandı. (trthaber)

İstanbul Havalimanı adliyesi 7 gün 24 saat hizmet veriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Memati miroğlu ~ 3 yıl önce
Havalimanı gercekten çok güzel adliye ise orada olacak sorunları en kısa zamanda çözmek için.yapanlara helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 3 yıl önce
Hamdolsun artık fabrikalarımız yok ama. Nurtopu gibi adliye saraylarımız,bol bol cezaevi yatırımlarımız var!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet mi !!!! ~ 3 yıl önce
Hemde Türkiye’de, güldürmeyin Allah askına. Adamın varsa, katıl olsan bıle cıkabılen bır sıstemın ne adaletı acaba ! Boşuna ınsanlar hakkını adaletı kendı arar duruma gelmiyor, bı düşünsünler önce..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cadetafa ~ 3 yıl önce
Dünyada böyle bi rezilik yok en ilkel afrika ülkesinde bile görülmez adam uçaktan iner inmez haksız yere paketlemek için sistem kuruyor düzeniniz batsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay be ~ 3 yıl önce
iste hizmet boyle olur. Umarim avrupa bizi ornek alir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 3 yıl önce
Havaalanında adliye binası açılması o ülkede suç oranının yüksek ve adalet mekanizmasının da kötü olduğunu gösterir siz de bu rezaleti marifet gibi haber yapıyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Barbaros Şansal ~ 3 yıl önce
Barbaros Şansal burada mı yargılanıp lincine karar verildi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000