29 Ekim 2019, Salı 15:21:21

İstanbul Havalimanı 1. yaşını kutladı

İstanbul Havalimanı birinci yaşını "95 artı 1." yaş sloganıyla kutluyor. Dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olan İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO’su kadri Samsunlu, "Bu sene yıl dönümümüzü 1.yaş değil, 95 artı 1.yaş sloganıyla kutluyoruz” dedi.
  • Personele yönelik sıfır bir firma ve proje. Yemekhanesi ayrı bir dert, kiraları ayrı bir dert. Aç gözlü gözü doymak bilmeyen bir firma. Kiracılardan aldığı kira yetmiyormuş gibi bir de kiracılardan kâr payı istiyor. Ona rağmen ne devlete nede çektiği kredisinin taksidini ödeyebiliyor. Ocak ayında göreceğiz ne kadar kâr edecek göreceğiz. Kâr etmesi bir yana kiracılarınıda batırıyor.
  • igayı gözünde büyütünlere sesleniyorum. dışardan göründüğü gibi değil. işletmecilik mantığı yok kariyer planlaması yok maaş politikası yok eski personellerine 2550 + agi veriyor. işe yeni girenlere 2700/2900 + agi veriyor. askme projesini bitirdiler şimdi de uzman uzman yardımcısı personellere ask me tişörtü giydirmeye çalışıyorlar. iga çöp
  • Uzaklıktan dolayı hicbir yolcunun uçmak.istemedigi havaalani 1. Yaşını kutlasa ne olur
  • İstanbul havalimanı sadece 1. Yaşını kutlamadi cumhuriyetin 96 yılı ni kutladı 95+1 sloganını cumhuriyetimize yakisiz bir zafer anıtı olduğu için kullandı sayın CEO muz.
  • Bıraz kucuk at da civcivler de yesin?? sen neyaptın ki ? Hazıra konmuş yalakalar sizi. havacolık kum siz kim ??
  • Cumhuriyet kutlamasi ile boyle bir yazi sizce uygun oldu mu ?
  • Yatırım yapıyorsun zarar etmeme garantisi var. Yolcu gelmese de devlet gelmiş gibi ödüyor. Bende böyle ticaret yapsam bende göbek atarak kutlarım.
  • Zorla yaptılar büyük olasılıkla. Ayt ve saw’ı görüp ayıp olmasın dediler. Gerçekten kutladıklarına inanmak zor
  • Rant havaalanı bir yaşına girmiş

İstanbul Havalimanı birinci yaşını "95 artı 1." yaş sloganıyla kutluyor. Dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olan İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO’su kadri Samsunlu, "Bu sene yıl dönümümüzü 1.yaş değil, 95 artı 1.yaş sloganıyla kutluyoruz” dedi.

Açılışı 29 Ekim 2018 yılında yapılan İstanbul Havalimanı 1. Yaşını "95 artı 1" sloganı ile kutluyor. İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş katında yapılan kutlamalara İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı, İGA CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu ve havacılık çalışanları katıldı.
Törende açılış konuşmasana yapan İGA CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, "Bugün iki mutluluğu bir arada yaşadığımız, çok özel bir aydayız. Bir yandan demokrasi, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün teminatı Cumhuriyetimizin 96.kuruluş yıl dönümünün coşkusunu yaşarken, diğer yandan ülkemizin geleceğe açılan kapısı, büyük bir vizyonun ana parçalarından olan İstanbul Havalimanı’nın ilk yaşını kutlamanın da heyecanını yaşıyoruz" dedi.

Bu sene yıl dönümümüzü 1.yaş değil, 95 artı 1.yaş sloganıyla kutluyoruz
Konuşmasında İstanbul Havalimanı’nın dünyanın en iyi havalimanları arasında gösterildiğini söyleyen Samsunlu, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ demiştir. Biz de Atamıza yaraşır bir vatan evladı olabilmek için bundan tam bir yıl önce dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli hub’ı (aktarma merkezi) olan İstanbul Havalimanı’nı hizmete açmıştık. Bu sene yıl dönümümüzü ise 1.yaş değil, 95 artı 1.yaş sloganıyla kutluyoruz. 1 yıldır var gücümüzle çalışıp İstanbul Havalimanı’nı dünya havacılık otoritelerinin de kabul ettiği dünyanın en iyi havalimanları arasında gösterilmenin gururunu yaşıyoruz. Bir yıl çok uzun süre olmasa da küresel bir hub olma ve Türkiye’yi havacılık sektöründe en üst lige taşıyarak, dünyaya örnek bir havalimanı işletme modeli sergileme hedefimizde çok önemli mesafeler katettik” diye konuştu.

41 Milyon yolcu taşıdık
Açıldığı günden beri 246 bin 200 uçuş gerçekleştirdiklerini söyleyen Samsunlu, “Büyük Göç’ten bu yana geçen sürede yaklaşık 246 bin 200 uçuş gerçekleştirerek yerli-yabancı yaklaşık 41 milyon yolcuyu havalimanımızda ağırladık. 71 havayolu şirketiyle yürüdüğümüz bu yolda toplam 8 yeni havayolu şirketi İstanbul Havalimanı’ndan ilk defa uçmaya başladı. Bu durum başarılı bir operasyon yaptığımızın bir kanıtıydı. İmkânsız denileni gerçekleştirmenin, bir hayali gerçeğe dönüştürmenin, ülkemiz için gurur vesilesi dünya içinse örnek olmanın bize yüklediği büyük sorumluluğun bilinciyle; bugün adım attığımız yeni yaşımızda çok daha güzel işlere imza atacağımıza inancım sonsuz. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarımızı, vatanımız için şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve tarihimize altın harflerle kazınan bu büyük Zafer Anıtı’nın 1. yaşını kutluyor; nice başarılarla dolu yıl dönümleri diliyorum” dedi.

65 bin personel ile birlikte hareket ediyoruz
İstanbul Havalimanı’nın kısa sürede büyük mesafe kat ettiğini söyleyen İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı, “Bugün burada muassır medeniyet yarışında iddialı bir baş yapıtın içerisinde bu yarışı kutluyoruz. Bunun mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Havalimanları ülkelerin dışarıya açılan kapıları olma noktasında önemli bir görev üslenmektedirler. Yine aynı şekilde ülkelerin var olan eserlerini kültürlerini yaşam biçimlerini ve ülkelerle olan düşüncelerin algılanmaları noktasında en önemli noktaların başında gelir. Bunun için bizler burada sadece bir havalimanı işletmeciliği yapmıyoruz. Ülkemizi dışarıya tanıtıyoruz. Ülkemizin sahip olduğu güzellikleri, ülke insanımızın sahip olduğu güzellikleri dünyaya tanıtma noktasında birer kültür elçisi olarak ta 65 bin personel ile birlikte hareket etmekteyiz” dedi

1.Yaş pastası kesildi
Konuşmaların ardından törene katılan yetkililer tarafından İstanbul Havalimanı’nın açılışının 1. Yılı nedeniyle pasta kesildi. Daha sonra törene katılan davetliler aile fotoğrafı çektirdi. Törenin ardından kesilen pasta yolculara ve çalışanlara ikram edilirken, bando takımı çaldığı marşlarla yolcuların ilgi odağı oldu. İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA tarafından havalimanının çeşitli noktalarında yolculara bayrak dağıtıldı. Bu arada bando takımının çaldığı marşlara yabancı turistler yoğun ilgi gösterinken bol bol fotoğraf çektirdi.

İstanbul Havalimanı 1. yaşını kutladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

1 yaşında mı ~ 11 ay önce
Personele yönelik sıfır bir firma ve proje. Yemekhanesi ayrı bir dert, kiraları ayrı bir dert. Aç gözlü gözü doymak bilmeyen bir firma. Kiracılardan aldığı kira yetmiyormuş gibi bir de kiracılardan kâr payı istiyor. Ona rağmen ne devlete nede çektiği kredisinin taksidini ödeyebiliyor. Ocak ayında göreceğiz ne kadar kâr edecek göreceğiz. Kâr etmesi bir yana kiracılarınıda batırıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iga ~ 11 ay önce
igayı gözünde büyütünlere sesleniyorum. dışardan göründüğü gibi değil. işletmecilik mantığı yok kariyer planlaması yok maaş politikası yok eski personellerine 2550 + agi veriyor. işe yeni girenlere 2700/2900 + agi veriyor. askme projesini bitirdiler şimdi de uzman uzman yardımcısı personellere ask me tişörtü giydirmeye çalışıyorlar. iga çöp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 11 ay önce
Uzaklıktan dolayı hicbir yolcunun uçmak.istemedigi havaalani 1. Yaşını kutlasa ne olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatih ~ 11 ay önce
İstanbul havalimanı sadece 1. Yaşını kutlamadi cumhuriyetin 96 yılı ni kutladı 95+1 sloganını cumhuriyetimize yakisiz bir zafer anıtı olduğu için kullandı sayın CEO muz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAYLAK ~ 11 ay önce
CEO ?
CEO?? ~ 11 ay önce
CEO sahibinin sesi olmaz!!! Çizgi Sahibi kendi karakteri olan liderlere denir..bunlar olsa olsa ÇAKMA CEOcuk olur
Kadriiiii ~ 11 ay önce
Bıraz kucuk at da civcivler de yesin?? sen neyaptın ki ? Hazıra konmuş yalakalar sizi. havacolık kum siz kim ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru sözlü ~ 11 ay önce
Sizin hazır dediginiz sivrisinek üreten batakliksa hazir sayılır. Bir bataklıktan böyle bir havalimanı yapabiliyorsaniz sizde yaparsınız artık.
Uygunluk ~ 11 ay önce
Cumhuriyet kutlamasi ile boyle bir yazi sizce uygun oldu mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben olsam bende kutlarim ~ 11 ay önce
Yatırım yapıyorsun zarar etmeme garantisi var. Yolcu gelmese de devlet gelmiş gibi ödüyor. Bende böyle ticaret yapsam bende göbek atarak kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga ~ 11 ay önce
Zorla yaptılar büyük olasılıkla. Ayt ve saw’ı görüp ayıp olmasın dediler. Gerçekten kutladıklarına inanmak zor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaza ~ 11 ay önce
Rant havaalanı bir yaşına girmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000