03 Mart 2021, Çarşamba 14:17:20

Bursa'dan İstanbul Havalimanı'na otobüs seferi başlatılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş'ın BBBUS otobüsleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ardından İstanbul Havalimanı'na da direkt seferlere başladı.
  • Bursa Istanbul otobusle 2 saat Istanbul -Istanbul Yenı hava alanı 1 saat ,Havaalanında 3 saat once bulunmanız gerekıyor. yANI 6 saatınız ucuş oncesi bosuna harcanmıs oluyor. IGA da durum bu. halbukı Sabıha Gokcen de evınızden 2 saat once cıkıp kolayca ucagınıza bıner sınız. IGA Boş işlerle ugrasıyor egıtım sart degilmı Imam Hatıpler.
  • 5 saatte gidemez ,
  • Bursa dan karayolu ile İGA ya gidene kadar gitmek istediğin vilayete yine karadan zaten gidersin
  • Direk gitmeleri daha iyi. Havaist dolmuş gibi çalışıyor zaten. Dolunca kalkıyor Dolu otobüs geldi mi yedek otobüs planlanmiyor. Airport haber neden haber yapmıyor onu da bilmiyorum ama şu an hatları birleştirdiler. 7-8 durakta duruyor bir hat. Uc dört ilçeye uğruyor. Bir Twitter dan havaist in hesabına baksa görecek durumu.
  • Yani sonsuza kadar elveda Newcity, demişler

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, akıllı kavşak uygulamaları, yol genişletme çalışmaları, yeni raylı sistem hatları ve planlanan köprülü kavşaklarla ulaşıma büyük yatırımlar yapan belediye, Bursa'nın diğer kentler ve ülkelerle bağlantısının sağlanmasına da katkı sunuyor.

Bursalıların yoğun olarak kullandığı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için 2017 yılının Ağustos ayında başlatılan BBBUS otobüs seferleri, günlük karşılıklı 60 seferle aylık ortalama 70 bin yolcuya hizmet vermeye devam ediyor. Yüzde 90'a ulaşan doluluk oranıyla BBBUS, yoğun ilgi görüyor.

Yeni İstanbul Havalimanı'nın hizmete açılmasının ardından vatandaşlardan gelen yoğun talebi değerlendiren Burulaş, HAVAİST ile iş birliğine giderek Sabiha Gökçen aktarmalı olarak İGA'ya seferlere de başlamıştı.

Bursalıların aktarmasız şekilde İstanbul Havalimanı'na ulaşabilmesi için temasları yoğunlaştıran Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, İGA CEO'su Kadri Samsunlu ile sözleşme imzalayarak BBBUS ile İstanbul Havalimanı'na direkt seferlerin başlamasını sağladı.

Böylelikle Bursa Terminali'nden İstanbul Havalimanı'na günde 4 gidiş, 4 geliş olarak doğrudan seferler başladı. Bu arada doğrudan seferlerin yanı sıra Sabiha Gökçen'den HAVAİST aktarmalı seferler de düzenli olarak devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentin gelecek vizyonunun turizm olduğunu, bu konuda da gerek ulusal gerekse uluslararası alanda ulaşılabilirliğin büyük önem taşıdığını ifade etti.

Bu nedenle Yenişehir ve Sabiha Gökçen havalimanlarına Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım hizmeti verdiklerini hatırlatan Aktaş, şunları kaydetti:

"Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı'na yaptığımız seferlerin yüzde 90 doluluğa ulaşması yapılan çalışmanın ne kadar doğru olduğunun göstergesi. Halkımızın gerek yurt içindeki farklı illere gerekse yurt dışına sorunsuz bir şekilde gitmesi, yine farklı illerden ve yurt dışından Bursa'mıza gelen vatandaşların havalimanından sonra konforlu şekilde kentimize ulaşmasını sağlıyoruz. İstanbul Havalimanı'na Sabiha Gökçen aktarmalı başlattığımız seferlere, şimdi direkt seferleri de başlatmış olduk. Hayırlı olsun."

Bursa'dan İstanbul Havalimanı'na otobüs seferi başlatılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Sadi ~ 3 yıl önce
Bursa Istanbul otobusle 2 saat Istanbul -Istanbul Yenı hava alanı 1 saat ,Havaalanında 3 saat once bulunmanız gerekıyor. yANI 6 saatınız ucuş oncesi bosuna harcanmıs oluyor. IGA da durum bu. halbukı Sabıha Gokcen de evınızden 2 saat once cıkıp kolayca ucagınıza bıner sınız. IGA Boş işlerle ugrasıyor egıtım sart degilmı Imam Hatıpler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 3 yıl önce
5 saatte gidemez ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bursalı ~ 3 yıl önce
Bursa dan karayolu ile İGA ya gidene kadar gitmek istediğin vilayete yine karadan zaten gidersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaist ~ 3 yıl önce
Direk gitmeleri daha iyi. Havaist dolmuş gibi çalışıyor zaten. Dolunca kalkıyor Dolu otobüs geldi mi yedek otobüs planlanmiyor. Airport haber neden haber yapmıyor onu da bilmiyorum ama şu an hatları birleştirdiler. 7-8 durakta duruyor bir hat. Uc dört ilçeye uğruyor. Bir Twitter dan havaist in hesabına baksa görecek durumu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Löman Yak ~ 3 yıl önce
Yani sonsuza kadar elveda Newcity, demişler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000