26 Ağustos 2010, Perşembe 16:53:58

ANTALYA'DA HAVA TRAFİĞİ TEHDİT ALTINDA!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Çöp Arıtma Tesisi’nde sabaha karşı başlayan yangın, havadan ve karadan yapılan müdahalelerle rağmen kontrol altına alınamadı. Antalya'da hava trafiği tehdit altında...
  • gerçekten düşünebiliyor musun?yapanların yaptıklarını gördük her selde 10 kişi?ah be canım seni Allaha a havale ediyorum...
  • Gulfstream 550 Ne alaka ? Citation XLS alsaydılar olur muydu ? yok yok ucuza Lear Jet 70 alsınlar doktordan temiz... aeroflotçu sen misin yoksa ? beriev satmaya mı soyundun şimdi de ? Yaa sallamadan evvel bir google yap bari be birader !
  • Yangın çok uzaktaydı.Yangın söndürme uçakları yerdeydi 2 yada 3 tanesi. Ormanlar cayır cayır yanarken uçaklar yerde yatıyordu. Meğerse uçaklar arızalıymış. Peki yazın arızalı olan yangın uçakları ne işe yarar? Kışın orman sulama yapılır artık. Yurdum manzaraları işte. Yazık.
  • Siz kova başına su dökmeye para öderseniz, bu yangınlar daha çok sürür. 60 milyon dolar ve daha fazlasını ödeyip 3 tane hiçbir işimize yaramayacak G-550 alacağınıza 4 tane Be-200 alsaydınız bu yangınlar çoktan sönerdi. Bir seferde helikopter kovası ile boşaltılan su nerede, 1 saniyede boşaltılan 12 tonluk su nerede. Milli servetimiz her yıl yok oluyor. Bu komedi sürüp duruyor. Bir milletvekili çıkıp ne oluyor demiyor. Hayret.
  • Polonya cumhurbaskanini tasiyan ucagin pilotlari da nereden uyduk bu Moscow lions gibilerin sözlerine diyordur eminim. Sivil havacilikta kahramanlik olmaz.
  • moscow lions un bahsettiği olay 2 sene önceydi.yoğun sis nedeniyle tüm uçaklar sabiha gökçene gönderildi.ruslar biz ineriz dedi ve ahl ye indi.
  • Isterse Antalyayi dumanlar kaplasin,Gorus mesafesi 10 mt ye kadar dussun,yine Aeroflot iner,yine de iner kardesim..Rus pilotlarinin - 40 larda buzlu pistlere (Murmansk,Omsk,Anadyr) gibi sehirlere kislari Tupolevlerle indiklerini hatirlatirim.2 sene once bir Rus pilot arkadasim ile sohbet ederken aralarinda su muhabet gecmis.Bir gun Istanbula gerceklestirilen bir sefer sirasinda,Istanbulda gorus mesafesi cok dusukmus.Bir cok ucagi kule farkli yedek meydanlara yonlendirirken Aeroflot sorunsuz inis yapmis ve pilot sasirmis,demek ki Rusyada olsalar heralde 1 hafta boyunca bir yerde bir yere en fazla 1-2 defa ucabilirler.Evet! yuzden AEROFLOT'u Antalyanin sisi,firtinasi,dumani etkilemez.
  • Bunlar yapmayı değil ancak yakıp yıkmayı bilirler.

Yetkililerin en büyük korkusu ise yön değiştirmesi beklenen rüzgarla birlikte yoğun dumanın Antalya Havalimanı pistlerini kapatması.

Yangın için kriz masası oluşturuldu. 

Büyükşehir Belediyesi'nin Varsak Mahallesi’nde bulunan ‘Düzenli Katı Atık Depolama Tesisi’nde sabaha karşı saat 05.00 sıralarında belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede dev çöp dağları alevler ve dumanlarla kaplanırken, itfaiye ekipleri saatlerdir yangını kontrol altına almak için çaba sarf ediyor. Yaklaşık 80 dönümlük geniş bir arazide süren yangına havadan iki helikopter ve iki uçakla müdahale edilmeye çalışılırken, Büyükşehir Belediyesi'ne ait 50 itfaiye aracı da geniş alanda söndürme çalışması yapıyor.

HAVA TRAFİĞİ ETKİLENEBİLİR

Düzenli Katı Atık Depolama Tesisi’nde meydana gelen yangının ardından Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’ın talimatı ile oluşturulan kriz masası da çalışmalarına başladı. Yetkililerin en büyük korkusu ise öğleden sonra yön değiştirmesi beklenen rüzgarla birlikte yoğun dumanın Antalya Havalimanı pistlerini kapatması. Bu ihtimali bertaraf etmek için itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmasının devam ettiği gözlendi.

‘2 GÜNDE ANCAK SÖNDÜRÜRÜZ’

Olay yerinde açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı İnanç Argun, yangının sabah saat 05.00 gibi çıktığını belirterek, “Çıkış sebebini bilmiyoruz. Büyük bir ihtimalle çöp dökmeye gelen bir kamyonun taşıdığı yanan bir madde ya da burada bulunan bir madde sebep oldu. Çöp yangınında akla hemen metan gazı yanıyor diye gelebilir. Bizim bacalarımız var. Yananın metan gazı olmadığını söyleyebilirim. Yangını buraya çöp dökmeye gelen bir şöför görmüş ve 20 dakika içinde dozerlerle müdahale başladı. Amacımız yangını ormanlık alana sıçramadan kontrol altına almak. Büyük bir ihtimalle de 2 gün içinde tamamen söndürmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

(Hürriyet)
 

ANTALYA'DA HAVA TRAFİĞİ TEHDİT ALTINDA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 12 yıl önce
gerçekten düşünebiliyor musun?yapanların yaptıklarını gördük her selde 10 kişi?ah be canım seni Allaha a havale ediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Gulfstream 550 Ne alaka ? Citation XLS alsaydılar olur muydu ? yok yok ucuza Lear Jet 70 alsınlar doktordan temiz... aeroflotçu sen misin yoksa ? beriev satmaya mı soyundun şimdi de ? Yaa sallamadan evvel bir google yap bari be birader !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yangın çok uzaktaydı.Yangın söndürme uçakları yerdeydi 2 yada 3 tanesi. Ormanlar cayır cayır yanarken uçaklar yerde yatıyordu. Meğerse uçaklar arızalıymış. Peki yazın arızalı olan yangın uçakları ne işe yarar? Kışın orman sulama yapılır artık. Yurdum manzaraları işte. Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Siz kova başına su dökmeye para öderseniz, bu yangınlar daha çok sürür. 60 milyon dolar ve daha fazlasını ödeyip 3 tane hiçbir işimize yaramayacak G-550 alacağınıza 4 tane Be-200 alsaydınız bu yangınlar çoktan sönerdi. Bir seferde helikopter kovası ile boşaltılan su nerede, 1 saniyede boşaltılan 12 tonluk su nerede. Milli servetimiz her yıl yok oluyor. Bu komedi sürüp duruyor. Bir milletvekili çıkıp ne oluyor demiyor. Hayret.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Polonya cumhurbaskanini tasiyan ucagin pilotlari da nereden uyduk bu Moscow lions gibilerin sözlerine diyordur eminim. Sivil havacilikta kahramanlik olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
moscow lions un bahsettiği olay 2 sene önceydi.yoğun sis nedeniyle tüm uçaklar sabiha gökçene gönderildi.ruslar biz ineriz dedi ve ahl ye indi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Isterse Antalyayi dumanlar kaplasin,Gorus mesafesi 10 mt ye kadar dussun,yine Aeroflot iner,yine de iner kardesim..Rus pilotlarinin - 40 larda buzlu pistlere (Murmansk,Omsk,Anadyr) gibi sehirlere kislari Tupolevlerle indiklerini hatirlatirim.2 sene once bir Rus pilot arkadasim ile sohbet ederken aralarinda su muhabet gecmis.Bir gun Istanbula gerceklestirilen bir sefer sirasinda,Istanbulda gorus mesafesi cok dusukmus.Bir cok ucagi kule farkli yedek meydanlara yonlendirirken Aeroflot sorunsuz inis yapmis ve pilot sasirmis,demek ki Rusyada olsalar heralde 1 hafta boyunca bir yerde bir yere en fazla 1-2 defa ucabilirler.Evet! yuzden AEROFLOT'u Antalyanin sisi,firtinasi,dumani etkilemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bunlar yapmayı değil ancak yakıp yıkmayı bilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000