23 Haziran 2013, Pazar 17:55:13

ZONGULDAK HAVALİMANI'NDAN AÇIKLAMA

Zonguldak Valiliği tarafından Zonguldak Havaalanı ile ilgili kamuoyuna açıklama yapıldı.
  • cok yazikki yillardan beri bu havalimanina kavustuk malesef yakin sehirler sinop havaalani acildi bide kastamanu havaalani acildi haftada sinopa 7 gun seferlerini baslatti kastabonuda oyle thy seferler bizim yorelermiz zenginler fakat halkimiz egiltilmemis otobusle yolculuk yapiliyo nedese ucakla kulturu yokotobusumuz kulturuuz sehyatimiz var almanyadan kalkangermany havayollari haftadauc sefer yapiyo uzun kalaci kapanir gider oranin yoresinin hayvanlar otlamaya baslar,fakat guzel bir reklamlatanitilsa iyiolur bence....
  • tarih 04/10/2013 adam akıllı hala uçuş yok.Yazıklar olsun bu zihniyete.Bu ülkenin en unutulmuş illeridir zonguldak bartın karabük.Yıllardır havaalanı açılacak.Doğru düzgün karayolu bile yok.Nerede bu bölgenin milletvekilleri kimi neyi temsil ediyorlar.İstanbul dan ucak koysanız ne olur herşey göstermelik.Zaten karayolu ile 4 saat istanbul Koysanıza izmir den antalya dan adanadan ucak seferi 12-14 saat karayolu sürüyor.Meydanlarda bangır bangır bağırırsınız ey siyasetciler ! bu ayıp sizin.
  • Bende cevap vereyim reklam yapmadan ucuslara baslarsanız ve idtanbul gibi bir mesafeye öğrenciye 175 tl bilet fiyatı soylersen tabi dolmaz bu bir ama daha onemlisi bu kis aylarında olan ucuslarda yaklasik% 70 oraninda doluluk varken yaz ayinda doluluk oranı artacağı herkes tarafından biliniyorken neden uçuşlar apar topar kaldırıldı hemde yaz aylari icin bilet almak isteyen cok kisi varken (neredeyse bilet yok denirken) uygun bir fiyata ve talep edilen illere ucus olursa hem ogrenci hemde vatandaş uygun fiysta uçar bende bunlardan biriyim zira trabzona 16 saatte degilde 1 saatte gitmek varken niye otobuse bineyim. Bu yorenin yerel gazateleri ve sosyal medyadan bizler duyurduk trabzon seferleri olduğunu sayın yorumcu arkadaşım.
  • Havaalanı Anadolu jet yada Sunexpress gibi bir havayolu firması ile anlaşıp biran önce ic hat uçuşları başlamalı özellikle trabzon izmir antalya gibi uzak mesafeler uygun fiyatla cok yuksek doluluk sağlayacağı kanaatindeyim pervaneli uçaklar pek guvenli değilmiş gibi bir algı var yore halkinda bunun yerine jet ucaklar sefer başlamalı vede doğru bir reklam iste o zaman doluluk yuksek olur.

Zonguldak Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İlimiz Basınında 21.06.2013 tarihinde Zonguldak havaalanıyla ilgili olarak ‘’Havaalanında Skandal ‘’ başlığı altında yayınlanan haber konusunda, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan açıklama aşağıya çıkarılmıştır. Bora jet havayolları ile bölgesel hava ulaşım eksikliğinin giderilmesi amacıyla (Zonguldak-Bartın-Karabük) illeri Mülki Amirleri, Ticaret Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak talepleri üzerine bir araya gelinerek Hava ulaşımının başlatılmasına karar verilmiştir. Bora jet Hava Yollarıyla kar amacı güdülmeden maliyet üzerinden protokol yapılmış, bu anlamda belli bir koltuk sayısı garanti edilmiş, kış aylarında zarar edilse bile yaz aylarındaki yolcu artışı ile bunun telafi edileceği düşünülmüş ve seferler başlatılmıştır. Ancak Bora jet Hava Yolları protokole uymayarak tek taraflı seferleri yaz ayları başı itibariyle sona erdirmiş ve kendine göre bir hesap çıkarmıştır. Bununla beraber basında yer aldığı şekliyle ne böyle bir borç vardır nede bunun protokole uymadığından herhangi bir şekilde ödenmesi söz konusudur. Hukuki süreç devam etmektedir.

ZONHAV Yap işlet devret modeliyle ülkemizin çeşitli illerinde yapılan havalimanı projeleri gibi yapılacak olan ÇUKUROVA Bölgesel Havalimanının ihalesine yurt içi ve yurtdışına açık havalimanı işletmeciliği yeterliliğine haiz olmasından dolayı iştirak etmiştir. Pilot firma Skyline 28 Mayıs 2013 tarihinde devlet töreni ile temel atma töreniyle inşaatına başlamış 24 ay içinde tamamlayacaktır. Tüm yatırım bedeli Skyline tarafından karşılanacaktır. ZONHAV Şirketimizin bu iştirakinden dolayı bir yatırım maliyeti söz konusu olmayıp toplam kazancı 3.5 milyon Euro olacaktır. Burada konu ilgili şirketin şartları taşımasından dolayı ZONHAV üzerinden yatırım yapması ve bunun karşılığı olarak şirketimizin 3.5 milyon Euro bir finans sağlamasıdır.”

ZONGULDAK HAVALİMANI'NDAN AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

hollandali ~ 8 yıl önce
cok yazikki yillardan beri bu havalimanina kavustuk malesef yakin sehirler sinop havaalani acildi bide kastamanu havaalani acildi haftada sinopa 7 gun seferlerini baslatti kastabonuda oyle thy seferler bizim yorelermiz zenginler fakat halkimiz egiltilmemis otobusle yolculuk yapiliyo nedese ucakla kulturu yokotobusumuz kulturuuz sehyatimiz var almanyadan kalkangermany havayollari haftadauc sefer yapiyo uzun kalaci kapanir gider oranin yoresinin hayvanlar otlamaya baslar,fakat guzel bir reklamlatanitilsa iyiolur bence....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serkan ~ 9 yıl önce
tarih 04/10/2013 adam akıllı hala uçuş yok.Yazıklar olsun bu zihniyete.Bu ülkenin en unutulmuş illeridir zonguldak bartın karabük.Yıllardır havaalanı açılacak.Doğru düzgün karayolu bile yok.Nerede bu bölgenin milletvekilleri kimi neyi temsil ediyorlar.İstanbul dan ucak koysanız ne olur herşey göstermelik.Zaten karayolu ile 4 saat istanbul Koysanıza izmir den antalya dan adanadan ucak seferi 12-14 saat karayolu sürüyor.Meydanlarda bangır bangır bağırırsınız ey siyasetciler ! bu ayıp sizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karaelmas ~ 9 yıl önce
Bende cevap vereyim reklam yapmadan ucuslara baslarsanız ve idtanbul gibi bir mesafeye öğrenciye 175 tl bilet fiyatı soylersen tabi dolmaz bu bir ama daha onemlisi bu kis aylarında olan ucuslarda yaklasik% 70 oraninda doluluk varken yaz ayinda doluluk oranı artacağı herkes tarafından biliniyorken neden uçuşlar apar topar kaldırıldı hemde yaz aylari icin bilet almak isteyen cok kisi varken (neredeyse bilet yok denirken) uygun bir fiyata ve talep edilen illere ucus olursa hem ogrenci hemde vatandaş uygun fiysta uçar bende bunlardan biriyim zira trabzona 16 saatte degilde 1 saatte gitmek varken niye otobuse bineyim. Bu yorenin yerel gazateleri ve sosyal medyadan bizler duyurduk trabzon seferleri olduğunu sayın yorumcu arkadaşım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karaelmas ~ 9 yıl önce
Havaalanı Anadolu jet yada Sunexpress gibi bir havayolu firması ile anlaşıp biran önce ic hat uçuşları başlamalı özellikle trabzon izmir antalya gibi uzak mesafeler uygun fiyatla cok yuksek doluluk sağlayacağı kanaatindeyim pervaneli uçaklar pek guvenli değilmiş gibi bir algı var yore halkinda bunun yerine jet ucaklar sefer başlamalı vede doğru bir reklam iste o zaman doluluk yuksek olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karaelmas'a cevab ~ 9 yıl önce
karaelmas, kucuk bir ucagi dolduramayan yore jet ucagini nasil dolduracak? Yorenin icinde bulundugu ekonomik zorluklar hepimizin bildigi bir gercek. Demekki insanlar bilet alacak bir ekonomik duruma sahip degil.Sakin darilma bu yorumuma.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000