09 Ağustos 2020, Pazar 09:51:37

Yozgat Havalimanı tam gaz

Yozgat’ta yapımı planlanan Havaalanı inşaatını AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ile birlikte gezen Yozgat Valisi Ziya Polat, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
  • Çok geç kalınmış bir proje . Neden dir bilinmez Yozgat hep bi geç kalınmışlıkların şehri olmuştur. Zamanında Devlerin zirvesinde önemli yerlerinde bakan yada vekillerimiz varken bile ayağa kalkmayan şehir olarak herkesi kendimize güldürmüşüzdür. Durum böyleyken illaki İş insanlarına yatırım için gidilmiştir , yatırımcıLarda Bakanı vekili bile sahip çıkmıyor ben niye oraya yatırım yapıyım diyerek içten içe bi gülmüştür . Zamanında önce kendileri taşın altına ellerini koyup temelleri atmaya başlasalardı 2020 ye kadar en azından iş alanında ilerleme olurdu . . Oturup konuşunca vay efendim şöyle böyle diye 1000 tane mazeret sıralamak değil marifet . Yurt dışında yaşayıp sosyal medyada “ cağğğğğğnımmmm ülkem “ diyen gurbetçilerimiz var bide . Cağğğnımmm ülkemin kıymetini bilin diyip de ülkesine dönmekten korkanlar var . Aman akraba eş dost beklenti içinde olmasın diye “Sürünüyoruz elin memleketlerinde “ diye mazeretleri olanlar var . Yahu artık çağımız bilgiye hızlı erişim çağı artık herkes mazeretler edinmeyi bir kenara bıraksın gerçekten komik duruma düşüyorsunuz . Var bu Yozgat’ta bi tuhaflık ama Allah yardımcımız olsun . İnşallah geç kalınmışlıklar daha da geç kalındırılmaz
  • yillik 10 milyon turist gelir diye dusunuyorum, ulke kalkinir.
  • Zafer havalimanına dönmesin bu iş?
  • Viyana direkt uçacak, görürsün.
  • "Taahhüt" o , bilader...
  • Uculmayan havalimanlarina, Gecilmeyen koprulere, Gidilmeyen yollara uzun yillar vergi Tatli ruyalar herkese....
  • Orgi den sonra ikinci felaket. Ne gereği var. Siyasi havalimanı olmaz
  • dunya havacılıgın merkezı yozgat olucak..cok bekledık..sydney-yozgat seferi ile başlıyalımda alem havacılık görsün
  • Kullanılacak mı?
  • Havalimanı yetmez ayrıca Yozgat - Sydney hattının açılması gerekiyor.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yapılan yatırımların hizmete açılmasıyla 2023 yılının Yozgat'ın altın yılı olacağını söyledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılınç, Yozgat Havalimanı inşaatında incelemede bulunarak, müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Milletvekili Başer, havalimanı inşaatının hafriyat ve çevre düzenlemesi işlerinin yüzde 50'sinin tamamlandığını, yıl sonuna kadar inşaatın yüzde 70 seviyesinin tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Başer, pistlerin 2021 ekim ayında bitmiş olacağını ifade ederek, "Apron ve diğer binalar var, onların inşaatı da 2022 yılı içerisinde tamamlanacak. Havalimanına aynı anda 4 orta boy, 5 büyük boy uçak inebilecek, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli uluslararası standartlarda bir havalimanı olacak" dedi. Havalimanının Yozgat ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Başer, havalimanına yürüme mesafesinde bir organize sanayi bölgesi kurulacağını, buranın altyapı ihalesinin yapıldığını anlattı.

Başer, Yozgat'ın 5. teşvik bölgesinde yer aldığını, organize sanayi bölgesinin ise 6. teşvik bölgesinin imkanlarından yararlandığını vurgulayarak, "Buraya yatırım yapan iş insanının ulaşım sıkıntısı bulunmayacak. Bir tarafta havalimanı, bir tarafta hızlı tren ve kara yolu ile organize sanayi bölgemiz entegre edilmiş olacak. Bu da Yozgat ekonomisine ve turizmine büyük katkı sağlayacak" diye konuştu. 

Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için de mücadele ettiklerini aktaran Başer, "İlimizde bulunan Et ve Süt Kurumunun süt ünitesi de hizmete giriyor. İhalesi yapıldı ve montaj çalışmaları sürüyor. İnşallah 2021 yılı içerisinde süt alımları başlayacak. Ayrıca burada süt tozu üretilmesi için de çalışma yapmaktayız" ifadelerini kullandı. 

Hızlı tren, hava limanı, organize sanayi bölgesi, Et ve Süt Kurumu süt ünitesi gibi yatırımların 2021-2022 yıllarında tamamlanacağını kaydeden Başer, 2023’ün Yozgat'ın altın yılı olacağını kaydetti.  Vali Polat, Milletvekili Başer ile birlikte, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Recepli- Bozlar- Buzağcıoğlu Köyleri Grup yolunda devam eden BSK Asfalt çalışmalarını inceleyip, bilgi aldı.

Yozgat Havalimanı tam gaz

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Excelans ~ 2 ay önce
Çok geç kalınmış bir proje . Neden dir bilinmez Yozgat hep bi geç kalınmışlıkların şehri olmuştur. Zamanında Devlerin zirvesinde önemli yerlerinde bakan yada vekillerimiz varken bile ayağa kalkmayan şehir olarak herkesi kendimize güldürmüşüzdür. Durum böyleyken illaki İş insanlarına yatırım için gidilmiştir , yatırımcıLarda Bakanı vekili bile sahip çıkmıyor ben niye oraya yatırım yapıyım diyerek içten içe bi gülmüştür . Zamanında önce kendileri taşın altına ellerini koyup temelleri atmaya başlasalardı 2020 ye kadar en azından iş alanında ilerleme olurdu . . Oturup konuşunca vay efendim şöyle böyle diye 1000 tane mazeret sıralamak değil marifet . Yurt dışında yaşayıp sosyal medyada “ cağğğğğğnımmmm ülkem “ diyen gurbetçilerimiz var bide . Cağğğnımmm ülkemin kıymetini bilin diyip de ülkesine dönmekten korkanlar var . Aman akraba eş dost beklenti içinde olmasın diye “Sürünüyoruz elin memleketlerinde “ diye mazeretleri olanlar var . Yahu artık çağımız bilgiye hızlı erişim çağı artık herkes mazeretler edinmeyi bir kenara bıraksın gerçekten komik duruma düşüyorsunuz . Var bu Yozgat’ta bi tuhaflık ama Allah yardımcımız olsun . İnşallah geç kalınmışlıklar daha da geç kalındırılmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
durmak yok ~ 2 ay önce
yillik 10 milyon turist gelir diye dusunuyorum, ulke kalkinir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerek var mıydı? ~ 2 ay önce
Zafer havalimanına dönmesin bu iş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fake Fo ~ 2 ay önce
Viyana direkt uçacak, görürsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osman ~ 2 ay önce
Sadece istanbul-yozgat / yozgat-istanbul seferi olacak
Müteahhit ~ 2 ay önce
"Taahhüt" o , bilader...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xyzw ~ 2 ay önce
Uculmayan havalimanlarina, Gecilmeyen koprulere, Gidilmeyen yollara uzun yillar vergi Tatli ruyalar herkese....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orgi ~ 2 ay önce
Orgi den sonra ikinci felaket. Ne gereği var. Siyasi havalimanı olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tufan ~ 2 ay önce
Sirnaga varsa yozgata haydi haydi var
kwabena ~ 2 ay önce
yozgat bu ülkenin en önemli şehri!!
bekliyorduk ~ 2 ay önce
dunya havacılıgın merkezı yozgat olucak..cok bekledık..sydney-yozgat seferi ile başlıyalımda alem havacılık görsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 ay önce
Kullanılacak mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capt TK ~ 2 ay önce
Havalimanı yetmez ayrıca Yozgat - Sydney hattının açılması gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000