27 Ağustos 2013, Salı 08:15:52

YOLCUNUN TEHDİTİ UÇAK İNDİRTTİ!

Airtransat'ın Toronto-Montreal-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında, bir yolcunun kabin memurlarını tehdit etmesi üzerine uçak Montreal’e geri dönüş yaptı. Uçağa çağrılan polis, şahsı gözaltına alırken uçak yaklaşık 7 saat gecikmeyle dün akşam 18.15’te İstanbul’a geldi.
  • şu olay THY de olup kaptan uçağı çevirseydi, ekibi komple işten atarlardı ama kural dışı yolcu uçardı .
  • Bizim memleketimizde uçakta kavga çıkar, yolcu veya kabin memurları darp edilir hakarer edilir ve bunu yapanlar ellerini kollarını sallayarak çıkar gider ama elin oğlu acımıyor "güvenlik her şeyden önce gelir" diyerek uçağı indirir gecikmeyi sorun etmez.

Toronto-Montreal- İstanbul seferi yapan Airtransat uçağındaki bir yolcunun, kabin memurlarını tehdit etmesi üzerine panik yaşandı. İçinde 316 yolcusuyla İstanbul’a gelmek için havalanan uçakta bulunan ve Türk olduğu iddia edilen 25 yaşındaki erkek bir yolcu, uçağın kalkışından yaklaşık 20 dakika sonra önündeki yolcuyu rahatsız etmeye başladı. Durumun kabin ekiplerine bildirmesinin arından sakin olması konusundaki uyarıları dinlemeyen yolcu uçakta, “Bu sizin son uçuşunuz olacak” diye bağırca kısa süreli panik yaşandı. Durumun pilota bildirilmesinin ardından uçağın pilotu teknik arıza anonsu yaparak Montreal’e geri döndü. Uçağa çağrılan polisler şahsı gözaltına aldı. Yolcular bir saat uçak içerisinde bekletildikten sonra terminale alındı. Uçak yaklaşık 7 saat gecikmeli olarak dün akşam saat 18.15’te İstanbul’a gelebildi.

Yaşadıklarını basın mensuplarına anlatan Tuğba Etliç, “Akşam normal bir şekilde uçuşa başladık. Yirmi dakika falan gittikten sonra pilot bize teknik arıza olduğunu ve ger dönmemiz gerektiğini söyledi. Geri döndükten sonra uçağın içinde falan belki bir saat bekledik. Polisler geldi. İçeride bir adam vardı ve onu dışarı çıkardılar sanırım Türk asıllıydı. Galiba hosteslere ‘sizin son uçuşunuz olacak’ gibi şeyler söylemiş. Birde normal olmayan hareketler yapıyormuş. Kaptan da bize hissettirmeden teknik bir arıza olduğunu söyleyerek geri döndü. Sonra adamı dışarı çıkardılar. İnsanlar biraz aktarmalarını kaçırdılar, onlar büyük sorun oldu. 8 saat gecikme oldu” dedi.

Bir diğer yolcu Fuat Zarifoğlu ise, “Yanındaki adamın koltuğunu sürekli dürtüyormuş. Hostesleri rahatsız etti. ‘Bu sizin son uçuşunuz olacak’ gibi tehditler savurmuş. Adamı çıkardılar uçaktan. Uçakta kimseye saldırmadı ama bağırdı. Geri döndükten sonra sanırım bavulları tekrar kontrol ettiler. Uçakta biraz bekledik. Yaklaşık bir 7 saatlik gecikme oldu” şeklinde konuştu.

YOLCUNUN TEHDİTİ UÇAK İNDİRTTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

globallim ~ 9 yıl önce
şu olay THY de olup kaptan uçağı çevirseydi, ekibi komple işten atarlardı ama kural dışı yolcu uçardı .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY iste ~ 9 yıl önce
birde bedava bilet verirlerdi....
farkımız ~ 9 yıl önce
Bizim memleketimizde uçakta kavga çıkar, yolcu veya kabin memurları darp edilir hakarer edilir ve bunu yapanlar ellerini kollarını sallayarak çıkar gider ama elin oğlu acımıyor "güvenlik her şeyden önce gelir" diyerek uçağı indirir gecikmeyi sorun etmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000