11 Ocak 2017, Çarşamba 09:40:37

Yolcudan eğlence sistemi davası

Avustralyalı Qantas Havayolları ile Sidney - Hong Kong seferinde bir yolcu, uçak içi eğlence sistemi uçuş süresince çalışmadığı için havayolu şirketinden 100 dolar zarar tazminatı talep etti.
  • uzun yolculuklarda ife sistemi gerçekten çok önemli. THY bu konuda çok hassas ve son zamanlarda gördüğüm bu sistem tamamiyle oturmuş gözüküyor. Arayüz zaten mükemmel ve dil seçenekleri çok zengin. Afrika'ya giden bir uçakta yolcuya, çince dil seçeneği olan bir ife sistemi sunmak gerçekten eğlence sistemimizdeki kaliteyi ortaya koyuyor. Afrika'da çinli ne arar demeyin gerçekten çok çinli seyahat ediyor ve gerek dar gövdede gerek geniş gövdede eğlence sistemleri arayüz olarak neredeyse aynı. Şirket standardı yakalamış gözüküyor. Sadece yeni uçaklardaki multitouch olayı mükemmel. İleriye dönük belki tüm ekranlara bu özellik gelir.
  • Kişisel ekran konusunda yolcu haklı ama itiraz ediş şekli ve havalimanında yer personeliyle gereksiz yere tartışması yanlış. Sadece ekranın çalışmadığını fotoğraflayıp videolasaydı ve bu konuda bakım yapıldığı için gecikme yaşandığını belirtseydi değil 100 dolar, 1000 dolar bile alırdı mahkemeden.
  • mültecinin teki. oturma iznini iptal etsinler kurtulsunlar boylece. sen sırbıstandan falan kacak gocek gel sonra millete tırı vırı yap. deporte etsinler kurtulsunlar sarhoştan çözüm basit
  • belli ki bu Inavoniç tuttuğunu koparıyor :) uğraşmayın adamla :)
  • Ulan nasıl bela bi adammış bi bitmemiş. Gurbetçi mi acaba?
  • Mahkeme yolcuyu hep haksız bulmuş :)

Avustralyalı Qantas Havayolları ile Sidney - Hong Kong seferinde bir yolcu, uçak içi eğlence sistemi uçuş süresince çalışmadığı için havayolu şirketinden 100 dolar zarar tazminatı talep etti.

Victoria İdare ve Hukuk Mahkemesi, havayolu şirketinin 3.000 mil puanı teklifini yeterli bulmayan ve 12 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirdiği uçuşta çalışmayan uçak içi eğlence sistemi için tarafına yapılan özrü kabul etmeyen Zoran İvanoviç'in ifadesini dinledi.

Havayolu şirketi, uçağın Sidney'de uçak içi eğlence sistemlerinde meydana gelen arızadan dolayı uçağın 1 saat gecikmeli havalandığını ve yolcuların sorun çözüldükten sonra uçuşa kabul edildiğini belirtti.

Fakat Ivanovic, ifadesinde önündeki ekranın 10 saat süren uçuş boyunca çalışmadığını söyledi.

Bu sebeple İvanoviç, 10 saatlik uçuş boyunca ortalama 2'şer saatten her biri 20 dolar değerinde toplamda 5 film izleyebileceğini hesap ederek 100 dolar zarar tazminatı talebinde bulundu.

Qantas Havayolları, uçuştan sonra İvanoviç'ten arıza sebebiyle özür diledi ve yolcuya 3.000 mil puan teklif etti. Fakat İvanoviç bu teklifi yeterli bulmadı.

Mahkeme üyesi Lindsay ''Havayolu şirketi tarafından İvanoviç'e kendi isteği dışında 3.000 mil puan verilerek yolcu mağdur edilmiş ve sorunun çözümünden memnun kalmamıştır'' ifadesinde bulundu.

Mahkeme İvanoviç'in 100 dolar zarar tazminatı talebini uluslararası sorunlara müdahale edemeyeceğini belirterek reddetti ve konunun yüce divana taşınması önerisinde bulundu.

Mahkeme ayrıca İvanoviç'in, geçtiğimiz Mart ayında Qantas'ın Singapur Changi Havaalanı'nda bulunan dinlenme salonunda personelle tartışması sebebiyle 2.500 dolar değerindeki uçuşa kabul edilmediği ve bu sebeple ücretin geri ödenmesi talebini de reddetti.

İvanoviç, Singapur - Melbourne seferinde kendisine yanlış bir koltuk numarası gösterildiği için sinirli olduğunu ve bir yetkiliyle görüşmek istediğini söyledi.

Qantas Havayolları, personele karşı uygun olmayan davranış ve tutumunu sürdürdüğü için İvanoviç'i uçuşa kabul etmediklerini ve olay yerine bu sebeple 12 polisin çağırıldığını ifade etti.

Mahkeme üyesi Warren havayolu şirketinin yolcuyu uçuşa kabul etmeme sebebinin doğru olduğu hükmünü verdi.

Yolcudan eğlence sistemi davası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

eğlence sistemi ~ 2 yıl önce
uzun yolculuklarda ife sistemi gerçekten çok önemli. THY bu konuda çok hassas ve son zamanlarda gördüğüm bu sistem tamamiyle oturmuş gözüküyor. Arayüz zaten mükemmel ve dil seçenekleri çok zengin. Afrika'ya giden bir uçakta yolcuya, çince dil seçeneği olan bir ife sistemi sunmak gerçekten eğlence sistemimizdeki kaliteyi ortaya koyuyor. Afrika'da çinli ne arar demeyin gerçekten çok çinli seyahat ediyor ve gerek dar gövdede gerek geniş gövdede eğlence sistemleri arayüz olarak neredeyse aynı. Şirket standardı yakalamış gözüküyor. Sadece yeni uçaklardaki multitouch olayı mükemmel. İleriye dönük belki tüm ekranlara bu özellik gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Kişisel ekran konusunda yolcu haklı ama itiraz ediş şekli ve havalimanında yer personeliyle gereksiz yere tartışması yanlış. Sadece ekranın çalışmadığını fotoğraflayıp videolasaydı ve bu konuda bakım yapıldığı için gecikme yaşandığını belirtseydi değil 100 dolar, 1000 dolar bile alırdı mahkemeden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayri ~ 2 yıl önce
mültecinin teki. oturma iznini iptal etsinler kurtulsunlar boylece. sen sırbıstandan falan kacak gocek gel sonra millete tırı vırı yap. deporte etsinler kurtulsunlar sarhoştan çözüm basit

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB ~ 2 yıl önce
Yine yurdum insanının 'kesin' başlıklı lüzumsuz yorumlarından.. Adam belki iş adamı, işi gereği de havayolu ile seyahat ediyor nereden biliyorsunuz? Sarhoş olduğuna nasıl kanaat getirdiniz peki? Gerçi bu soruyu size sormak da en az yorumunuz kadar saçma. :)
coni moni ~ 2 yıl önce
belli ki bu Inavoniç tuttuğunu koparıyor :) uğraşmayın adamla :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ivanoviç ~ 2 yıl önce
Ulan nasıl bela bi adammış bi bitmemiş. Gurbetçi mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Supervisor ~ 2 yıl önce
Mahkeme yolcuyu hep haksız bulmuş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000