30 Kasım 2022, Çarşamba 12:06:07

Yolcu uçağı taksi yolundan çıktı!

Tayvan'ın başkenti Taipei merkezli hava yolu şirketi Eva Air'e ait yolcu uçağı taksi sırasında yumuşak zemine daldı.
  • Vancouver ve Bati yakasi kar firtinasi aldinda bu siralar. Tecrubesiz pilot ile bu tur hava kosulu birlesince ne yazik ki bu tarz ufak tatsiz olaylar gerceklesebiliyor. Allahtan Vancouver gibi bir yerde gerceklesiyor. Dusunsene ortadogunun her hangi bir ulkesinde 3-5 gun kaldigini ? Rezalet gercekten.

Tayvan'ın başkenti Taipei merkezli hava yolu şirketi Eva Air'e ait yolcu uçağı taksi sırasında yumuşak zemine daldı.

Taipei-Vancouver seferini gerçekleştiren Boeing 777-300ER tipi uçak, şiddetli kar yağışı altında Kanada'ya iniş yaptıktan sonra terminale doğru hareket etti. Taksi sırasında sağa manevra yapan uçağın pilotları karla kaplı alanda taksi yolundan çıktı.

Yumuşak zemine dalan B-16707 kuyruk tescilli uçakta 250+3 yolcu bulunduğu ve kimsenin olay nedeniyle zarar görmediği açıklandı. 

Yolcuların uçağın bulunduğu alandan servis araçlarıyla terminale götürüldüğü belirtildi.

Uçağın Vancouver-Taoyuan seferinin ise ertelendiği ve bulunduğu alandan çıkarılması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

©AirportHaber.comYolcu uçağı taksi yolundan çıktı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Skandal ~ 4 ay önce
Vancouver ve Bati yakasi kar firtinasi aldinda bu siralar. Tecrubesiz pilot ile bu tur hava kosulu birlesince ne yazik ki bu tarz ufak tatsiz olaylar gerceklesebiliyor. Allahtan Vancouver gibi bir yerde gerceklesiyor. Dusunsene ortadogunun her hangi bir ulkesinde 3-5 gun kaldigini ? Rezalet gercekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000