07 Nisan 2013, Pazar 09:59:51

YILDIRIM: "BU YIL REKOR KIRACAĞIZ"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2013 yılının ilk çeyreğinde 26.7 milyon kişinin havayoluyla seyahat ettiğini belirterek, “Hava ulaşımı, 2013’te rekora koşuyor” dedi.
  • Bakan bey su EASA ve pilot lisans sorununu biliyormu acaba???
  • Hava yolu taşımacılığı rekora koşuyor demişsiniz ama, herhalde bundan bahsederken sadece THY'nı göz önünde bulundurarak söylediniz,aksi taktirde diğer özel havacılık yapan sektörlerde batmaya yüz tutmuş olanlar var ki kendileriyle birlikte çalışanların da batırmış ve rezil etmiş durumdalar. (AYT) madem ki siz , bu işin en üst mevkisi olarak neden bu duruma müdahale etmiyorsunuz. bu sektör madem bu kadar önemli bir sektör. Artık sizden rica ediyoruz şu personelini hem mağdur edip hemde hala bende bu sektörde devam edeceğim diyen şirketlere bir el atsanız diyoruz.milletin sırtından iş yapıp para kazanacaklar ne güzel iş, o zaman herkes 2-3 uçak alıp bedava insan çalıştırıp yapsın bu işi sizce de bu durum uygun olsa gerek ki bir şeyler yapılmıyor,ve hala kollanıyor bu şirket. bu ülkeye bu tür davranışlar hiç yakışmıyor havacılık yapacaklarsa adam gibi yapsınlar beceremiyorlarsa kaldı ki öyle sektörden temizlensin yazıktır bu tür şirketler insanı havacılıktan nefret ettirdiler.
  • hava yolu uçak sayısı arttı doğru: küçük uçak sayısı kaç tane sayın Yıldırım? tek motorlu uçak adedi ülkede 300 altı bu ciddi gelişme sayılabilir. 500 Türk pilotu işsiz buda gelişme, bakım yetkili kuruluş sayısı 1 elin parmağını geçmez buda gelişme... easa'nın ofisi olmuş shgm bu da gelişme. adı üstünde Gelişme!
  • Arkadaşlar Binali Bey'in uçuş eğitim fuarı IFTE'ye geleceği doğru mudur?
  • küçük pazarlar her zaman büyüme meyillidir. daha önce thy dışında uçuş yapan firma yok, biletler uçak gibi uçuyor e tabii ki büyüme rakamları çıkacak bu normal. normal olmayan, bu büyümeye rağmen sektördeki gerçekleşecek küçülmedir. bir çok firma personeline ödeme yapamıyor, borç içinde yüzüyor, kimisi alanen dolandırıcılık yapıyor iş vaadiyle vatandaşın parasını iç ediyor, en büyük firma 3 kuruş zam yapmamak için bindereden su getiriyor, part time adında kölelik sistemi kurmuş halkı sömürüyor, sxs iç hatta battı, atlas yeni des. açıyor dakkasında kapatıyor, personeli thy adına köleleştirildi, uçak kiralayarak anca ayakta duruyor. 5 yıl içinde hemen hemen tüm firmalar pgs ve thy hariç batacak, adam çıkmış büyüyoruz diyor :) kravat da takmamış ya helal olsun. ergenler olur liseyi asar da bilardo salonuna gider sivilceli küçük dünyasında kravatı çıkarınca bi özgür olur bi asi ruh taşır aynı o ergen... bakan olmuşsun ama...
  • arkadaslar "overflight" gelir getiriyor mu? bilen var mı?

Geçen yılın ilk çeyreğinde 22 milyon 700 bin kişinin havayoluyla seyahat ettiğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bunun 2013’ün ilk çeyreğinde 26 milyon 735 bin 339’a çıktığını söyledi.

Yıldırım, “Yaptığımız yatırımlar ve bilet fiyatlarındaki düşüşle havayollarında 10 yıldır süren büyüme artarak devam ediyor. Hava ulaşımı, 2013’te rekora koşuyor” dedi.

Yıldırım, uçak trafiğinin de artış gösterdiğine dikkati çekerek, “Bu yılın ilk çeyreğinde havalimanlarımızı kullanan uçak sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.7 artarak 294 bin 58 oldu. Yük trafiğinde ise artış daha da hızlı oldu. Havayollarımızla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16.7’lik artışla 479 bin 605 ton yük taşındı” diye konuştu.

Yıldırım, sadece Mart ayı içinde 9 milyon 825 bin 160 kişinin havayoluyla seyahat ettiğini, uçak trafiğinin iç hatlarda 51 bin 309’u, dış hatlarda ise 33 bin 237’yi bulduğunu belirterek, ”Overflight trafiğiyle mart ayında 106 bin 664 uçak trafiği oldu. Yani ortalama 3 bin 555 uçak her gün semalarımızda dolaştı” değerlendirmesini yaptı.

YILDIRIM: "BU YIL REKOR KIRACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

EASA ~ 9 yıl önce
Bakan bey su EASA ve pilot lisans sorununu biliyormu acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn.Bakan ~ 9 yıl önce
Hava yolu taşımacılığı rekora koşuyor demişsiniz ama, herhalde bundan bahsederken sadece THY'nı göz önünde bulundurarak söylediniz,aksi taktirde diğer özel havacılık yapan sektörlerde batmaya yüz tutmuş olanlar var ki kendileriyle birlikte çalışanların da batırmış ve rezil etmiş durumdalar. (AYT) madem ki siz , bu işin en üst mevkisi olarak neden bu duruma müdahale etmiyorsunuz. bu sektör madem bu kadar önemli bir sektör. Artık sizden rica ediyoruz şu personelini hem mağdur edip hemde hala bende bu sektörde devam edeceğim diyen şirketlere bir el atsanız diyoruz.milletin sırtından iş yapıp para kazanacaklar ne güzel iş, o zaman herkes 2-3 uçak alıp bedava insan çalıştırıp yapsın bu işi sizce de bu durum uygun olsa gerek ki bir şeyler yapılmıyor,ve hala kollanıyor bu şirket. bu ülkeye bu tür davranışlar hiç yakışmıyor havacılık yapacaklarsa adam gibi yapsınlar beceremiyorlarsa kaldı ki öyle sektörden temizlensin yazıktır bu tür şirketler insanı havacılıktan nefret ettirdiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hangi gelişme ~ 9 yıl önce
hava yolu uçak sayısı arttı doğru: küçük uçak sayısı kaç tane sayın Yıldırım? tek motorlu uçak adedi ülkede 300 altı bu ciddi gelişme sayılabilir. 500 Türk pilotu işsiz buda gelişme, bakım yetkili kuruluş sayısı 1 elin parmağını geçmez buda gelişme... easa'nın ofisi olmuş shgm bu da gelişme. adı üstünde Gelişme!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelecek mi acaba ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar Binali Bey'in uçuş eğitim fuarı IFTE'ye geleceği doğru mudur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 9 yıl önce
küçük pazarlar her zaman büyüme meyillidir. daha önce thy dışında uçuş yapan firma yok, biletler uçak gibi uçuyor e tabii ki büyüme rakamları çıkacak bu normal. normal olmayan, bu büyümeye rağmen sektördeki gerçekleşecek küçülmedir. bir çok firma personeline ödeme yapamıyor, borç içinde yüzüyor, kimisi alanen dolandırıcılık yapıyor iş vaadiyle vatandaşın parasını iç ediyor, en büyük firma 3 kuruş zam yapmamak için bindereden su getiriyor, part time adında kölelik sistemi kurmuş halkı sömürüyor, sxs iç hatta battı, atlas yeni des. açıyor dakkasında kapatıyor, personeli thy adına köleleştirildi, uçak kiralayarak anca ayakta duruyor. 5 yıl içinde hemen hemen tüm firmalar pgs ve thy hariç batacak, adam çıkmış büyüyoruz diyor :) kravat da takmamış ya helal olsun. ergenler olur liseyi asar da bilardo salonuna gider sivilceli küçük dünyasında kravatı çıkarınca bi özgür olur bi asi ruh taşır aynı o ergen... bakan olmuşsun ama...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
...... ~ 9 yıl önce
sende yazmayı öğrenmişsin ama adam gbi yazamamışşın sen batmak üzere olan firmaların finansman müdürümüsün nerden biliyosun hangi firma batıyo söylede yazdıklarına saygı duyalım adam kravatsız cıkmıs ama hıc deılsın ana muhalefet partısı genel başkanı gbı otel odalarında çıplak deıl!!!!!
?? ~ 9 yıl önce
arkadaslar "overflight" gelir getiriyor mu? bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
bedavami sandin yoksa? :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000