29 Mayıs 2015, Cuma 08:40:33

Yerli uçağın ortağı Özmen'den açıklamalar...

Yerli uçak projesi ortaklarından olan SNC’nin Başkanı Özmen, yeni uçağın, büyük uçakların hizmet veremediği şehirler arasında sefer yapabileceğini belirtti.
  • Yerli uçak yerine yerli cep telefonu ile yerli araba yapsınlar daha iyi olur cari açık düşer. Dünya Pazarı'nda diğerleri ile rekabet edemeyecek hiç bir ticari değeri olmayan birşeye yatırım yapmanın ne mantığı var.
  • Neden belli. Yüklü teşvikler. Anlayamadınız mı hala. Birileri konuşur birileri malı götürür
  • Koseli cam rumuzlu asıl senden utanıyoruz. Tabi türksen ama yazdıklarına bakarsak sanmam
  • Yerli ucak diye vurasin durun. İki ucak geliyor :) Comac c919 ve MC-21. Siparisler bile almislar :) Adamlar mevcut piyasaya kafa tutacak. Durum aci :)
  • Do 328 55 kisilik modifikasyon filminde camlar koseli. Ucaklarda koseli cam olamaz. Nedeni ni sanirim herkes biliyor. Secimler yapilmis bir cizgi film oldugu hemen anlasiliyor. AKP yas tahtaya basti. Bu projeyle herkes gurur duyacagina utaniyor. AKP bu ucakla turkiye yi uluslararasi arenada utandirdi. Turkiye AKP yle utaniyor.
  • F 16 bu ucaklardan daha yerliydi. Bugune kadar ne yapildi diyenlere duyurulur.
  • Uretilecek ucakta sadece modifikasyon yapilacak. Gelecekteki 55 kisilik ucakta yeni tasarim olmayacak. D0 328 Neo/Max i olacak.
  • Eren yerli AKP ye ayak uydurmus. Halki kandiriyor. Ucak tasarim modifikasyonu diye bire sey yok. Evet modifikasyon yapabiliyorlar. Ancak hangi ucagi bugune kadar tasarladilar?
  • Bu tasarımın inişte ve kalkışta 100 feet Altında yan rüzgar Performansı çok düşüktür.
  • Yerli ucak projesinde Alman/Amerikan ucagi parcasi uretecegiz. Bu mantikla bizim onlarca yerli oto ve kamyonumuz var.

Yerli uçak projesi ortaklarından olan SNC’nin Başkanı Özmen, yeni uçağın, büyük uçakların hizmet veremediği şehirler arasında sefer yapabileceğini belirtti.

Türkiye’de önceki gün lansmanı yapılan yerli uçak projesinin ortaklarından, ABD’de faaliyet gösteren Sierra Nevada Corporation (SNC) şirketinin Başkanı Eren Özmen, projeye ilişkin ilk kez konuştu.

Projenin içeriği hakkında bilgi veren Özmen, “Proje, 30 ila 33 yolcu kapasiteli TRJ328-150 TP ve TRJ328-310 jet uçaklarının üretimine paralel olarak, ileride 56-64 yolcu kapasiteli olması öngörülen yeni ve daha yüksek kapasiteli TRJ628 jet ve turboprop uçaklarının tasarım, sertifikasyon ve imalat sürecini kapsıyor” dedi. Bu uçakların, Türkiye’de halen büyük uçakların pratik şekilde hizmet veremediği küçük şehirler arasında, doğrudan ve sıklıkla gerçekleştirilecek seferlere imkân sağlayarak bir pazarı da doyuracağını belirten Özmen, “Böylece Türkiye’de gerek iş, gerekse eğlence seyahati için yeni bir alan açılmış olacak” diye konuştu.

SNC’nin Başkanı Eren Özmen, uçak tasarım modifikasyonları alanında onlarca yıllık deneyimleri bulunduğunu kaydederek, “Şirketimiz D328’in kanıtlanmış teknolojisine ve havacılık sertifikasyon uzmanlığına dayanarak, çok farklı pazarlar için gerekli sertifikasyonların alınmasını hızlandırmak gibi eşsiz bir kabiliyete sahip” diye konuştu.

Temeli Dornier 328

Projenin temelinin, mevcut Dornier 328 (D328) uçaklarının modernize edilmiş versiyonlarına dayandığını anlatan Özmen, üretilecek uçakların, Türkiye’nin ilk yerli yolcu uçağı olma özelliğini taşıyacağını kaydetti.

Bu uçakların ardından, yeni 628 uçak serisinin geleceğini de vugulayan Özmen, “Proje aynı zamanda Türkiye’de dünya standartlarında havacılık ve uzay endüstrisi altyapısının kurulmasını sağlayacak” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın, düşük riskli, maliyet etkin bir strateji benimseyerek, SNC ile kamu-özel ortaklığı yaptığını söyleyen Özmen, projede, birçok yerli firmanın da yer alacağını belirtti.

Uçağın, Türkiye’de kurulacak tesiste üretilip sertifikalandırılacağını kaydeden Özmen, tesisin yapımı, işletimi ve bakımı için gerekli desteğin Ulaştırma Bakanlığı’nca sağlanacağını, altyapı ve hizmetlerin geliştirilmesi için yüklü teşvikler verileceğini ifade etti.

Özmen, projede geliştirilecek yüksek teknolojinin, Türkiye’de bir havacılık ve uzay endüstrisi yaratacağını da sözlerine ekledi. (Milliyet)

Yerli uçağın ortağı Özmen'den açıklamalar...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yerli uçak yerine yerli cep telefonu ile yerli araba yapsınlar daha iyi olur cari açık düşer. Dünya Pazarı'nda diğerleri ile rekabet edemeyecek hiç bir ticari değeri olmayan birşeye yatırım yapmanın ne mantığı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Neden belli. Yüklü teşvikler. Anlayamadınız mı hala. Birileri konuşur birileri malı götürür

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Koseli cam rumuzlu asıl senden utanıyoruz. Tabi türksen ama yazdıklarına bakarsak sanmam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayfon Uygulamasi ~ 4 yıl önce
Bizde asil senden utaniyoruz. Tabi azcik turkluk varsa ama yazdiklarina bakilirsa sen ya alman ya uncle samsin.
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yerli ucak diye vurasin durun. İki ucak geliyor :) Comac c919 ve MC-21. Siparisler bile almislar :) Adamlar mevcut piyasaya kafa tutacak. Durum aci :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koseli Cam ~ 4 yıl önce
Do 328 55 kisilik modifikasyon filminde camlar koseli. Ucaklarda koseli cam olamaz. Nedeni ni sanirim herkes biliyor. Secimler yapilmis bir cizgi film oldugu hemen anlasiliyor. AKP yas tahtaya basti. Bu projeyle herkes gurur duyacagina utaniyor. AKP bu ucakla turkiye yi uluslararasi arenada utandirdi. Turkiye AKP yle utaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F 16 Yerli ~ 4 yıl önce
F 16 bu ucaklardan daha yerliydi. Bugune kadar ne yapildi diyenlere duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Tasarim ~ 4 yıl önce
Uretilecek ucakta sadece modifikasyon yapilacak. Gelecekteki 55 kisilik ucakta yeni tasarim olmayacak. D0 328 Neo/Max i olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eren Yalani ~ 4 yıl önce
Eren yerli AKP ye ayak uydurmus. Halki kandiriyor. Ucak tasarim modifikasyonu diye bire sey yok. Evet modifikasyon yapabiliyorlar. Ancak hangi ucagi bugune kadar tasarladilar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu tasarımın inişte ve kalkışta 100 feet Altında yan rüzgar Performansı çok düşüktür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli Alman ~ 4 yıl önce
Yerli ucak projesinde Alman/Amerikan ucagi parcasi uretecegiz. Bu mantikla bizim onlarca yerli oto ve kamyonumuz var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000