16 Ağustos 2016, Salı 12:30:22

Yeni Tokat Havalimanı'nda önemli gelişme

Tokat’a yapılması planlanan yeni Tokat Havalimanı’nın arazisi için kamulaştırma çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi.
  • tokatta zaten havaalani var ve kullaniyor havaalani olmayan edirne,kirklareli gibi trakya bolgesinde nufuslu illerimiz var ve koskoca trakyada corlu ve canakale disinda havaalani yok bence yerinde bir yatirim olmamis
  • Tokat ili havayolunu kullanan yolcu potansiyeli yüksek bir yer..buraya yapılacak yeni havalimanı ekonomok, sosyal ve kültürel açıdan gereklidir ve bu bölgenin kalkınmasında büyük rol oynayacaktır.Biran önce tamamlanması dileği ile yapımı ile uğraşanlara kolay gelsin..Allah yar ve yardımcıları olsun.
  • Tokat Şehitler diyarıdır,Türkiyenin meyve/sebze deposudur,tarihi Melikşah Gazilere dayanan 1000 yılllıktır,insanı üretendir.Sözün özü yatırımı ve yeni bir Havalimanını hakedendir..
  • Yozgata da bir havalimanı yapılmalıdır
  • Yaw arkadaşlar, bu havaalanı yapılalı kaç sene geçtiki tekrar bişeyler yapılıyor. İlk yapılırken hiçmi liyakat,bilgi sahibi birisi yoktuda böyle kısa bir pistin olmayacağını söylemedi. Yaklaşma hattının uygun olmadığı,pistin 6300'olmasının yetmeyeceği, MSA 9500',vs. Kısaca düzgün arazi seçilememiş, Turhal-Zile arasında çok daha müsait araziler var ve Tokat merkeze çok da uzak değil. Pisti uzatsanız da sorun çözülmeyecek, yaklaşma hattı problemli.
  • Hayırlara vesile olsun..Tokat 'ımıza herşeyin en iyisi yakışır..Emeği geçen herkesten ALLAH Razı Olsun..
  • Yapılacağına inanmayan yapılmaz diyen şahıslara kapak olsun...hayırlı olsun..
  • Havaalanının adı yokken Botaş boru hattı için arazilere kısmi istimlak yaptı ( O kısımların parasını ödedi) sonra havaalanı devreye girince boru hattı iptal oldu boruların yönü değişti. Ve kalan yerlerimizin üzerine havaalanı kondu. Bizim ( örneğin 1000 m2 yerimizin 100 m2 sini Botaş ödedi ama 900 m2 ) yerlerimiz hala orada sonra bir uyguşlama yaptılar ve hepsini bir parselde toplayıp Tekniğin arka tarafında bir yerde tutuyorlar. Buraya kadar bir problem yok , Avukatın söylemesine göre mahkeme Botaştan kime ne kadar ödeme yaptın bu bilgiyi getir diyor ama Botaş tınlamıyor ve kaç senedir malımız paramız rezil oldu. nasıl bir adalet anlayışıdır bu ? Sonunda bizim adalet sistemimizden vazgeçeceğiz sanırım.
  • Tokat Zafer Hvlimninin rekorunu kırar gibi geliyo. Allah calisanlarina sabır versin
  • Medeniyetin besigi,selcuklu kenti ,turizm icin gayet guzel bir sehir.Memleketleri kucumsemeyelim oradan cikan insanlara bak ve kendine bir Tokat lazim oldugunu anla.

Tokat’a yapılması planlanan yeni Tokat Havalimanı’nın arazisi için kamulaştırma çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi.

Kamulaştırma kapsamında daha önce anlaşma sağlanan hak sahipleri ile tapu-devir işlemlerinin ardından ödeme işlemleri yapılacak.

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından hak sahiplerine ödenmek üzere 29 Milyon TL. Tokat Ziraat Bankası Şubesine yatırıldı. DHMİ adına Kamulaştırma işlemlerini yürüten Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile DHMİ Tokat Havalimanı yetkilileri Tapu Müdürlüğü ve Ziraat Bankası Tokat şubesinde işlemlere devam ediyor. 8-12 Ağustos tarihleri arasında yaklaşık 6 Milyon TL.lik kısım vatandaşın hesabına geçmek üzere devredildi.

Devam eden çalışmalarda toplam 455 adet taşınmazdan (Özel Mülkiyet+Hazine+DSİ) 258’inin ferağ işlemleri yapılıyor. Rıza-i ferağ işlemleri anlaşma sağlanan ve tebligat yapılan yaklaşık 500 hak sahibini kapsıyor. Daha önce bunların 170’i ile tamamen diğerleri (hisseli) ile kısmen anlaşma yapılmıştı.

Anlaşma sağlanamayan taşınmazlar için ise Kamulaştırma Kanunu 10.maddesi gereği Kamulaştırma bedelinin tesbiti ve tescili davası açılması yönünde çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Yeni Tokat Havalimanı’nın  mevcut havalimanı yakınlarında bulunan Söngüt ve Çerçi Köyleri çevresindeki yaklaşık 2 bin 200 dönüm arazi üzerine yapılması planlanıyor.

 

Yeni Tokat Havalimanı'nda önemli gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

fo ~ 4 yıl önce
tokatta zaten havaalani var ve kullaniyor havaalani olmayan edirne,kirklareli gibi trakya bolgesinde nufuslu illerimiz var ve koskoca trakyada corlu ve canakale disinda havaalani yok bence yerinde bir yatirim olmamis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neresinden tutsam? ~ 4 yıl önce
Neresinden tutsam, gerçek dışı bir yorum. 1-Ç.kale Trakya'da değil. 2-Kırklareli nüfuslu değil. şehir köy kasaba toplam 300 küsür bin. Göç almaz göç vermez. Kırklarelili dışında kimse Kırklareline gitmez. 3-İstanbul'a uzak değil, uçakla seyahati gerektirecek potansiyeli sıfır. Edirne civarına ise bir havaalanı zaten yapılacak ve yatırım programına alındı. Turizm ve sınır güvenlik açısından, 3 ülkenin sınır birleşim yerinde olup belki belki ortak kullanım açısından da faydalı olabileceğini düşünüyorum. Çorlu bile askeri bir havaalanı olmasa, divertler dışında birşeye yaramıyor. Kısacası, Kırklareli'nin durumu farklı; ihtiyaç pek gözükmüyor.
ANKA ~ 4 yıl önce
Tokat ili havayolunu kullanan yolcu potansiyeli yüksek bir yer..buraya yapılacak yeni havalimanı ekonomok, sosyal ve kültürel açıdan gereklidir ve bu bölgenin kalkınmasında büyük rol oynayacaktır.Biran önce tamamlanması dileği ile yapımı ile uğraşanlara kolay gelsin..Allah yar ve yardımcıları olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dost ~ 4 yıl önce
Tokat Şehitler diyarıdır,Türkiyenin meyve/sebze deposudur,tarihi Melikşah Gazilere dayanan 1000 yılllıktır,insanı üretendir.Sözün özü yatırımı ve yeni bir Havalimanını hakedendir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havalimanı ~ 4 yıl önce
Yozgata da bir havalimanı yapılmalıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yozgat ~ 4 yıl önce
Yozgata kulübe gibi bir terminal ve basit bir pist yeter. İstanbul'dan başka bir yere uçuş potansiyeli olmaz. İleriki dönemde İzmir ve belki Antalya ihtimali de olabilir ( şehrin yoğun göç verdiği büyük şehirlere doğru ). Ama bu potansiyelin de oluşması oldukça uzun zaman alacaktır. Malesef Yozgat, bir Çorum bir Karaman gibi sanayi-ticaret yatırımı açısından devinim içinde olan bir şehir değil, ilçeleri de öyle. Nüfus da artmıyor. Bu durgunluk içinde büyük bir yatırıma gerek yok. Ancak, havaalanı yapılması gerekli, destekliyorum. Eskişehir de Ankara'ya oldukça yakın olmasına rağmen divertler için de faydalı olabilir. Herşeyden öte, kalitesi düşük bile olsa beğenmediğimiz İran'da, ambargo nedeniyle 37 yıldır gariban kalan İran'da bile Şah zamanından kalma 370 küsür havalimanı, havaalanı, pist var. Bizim de bu eksiğimizi kapatmamız lazım. Sadece demek istediğim, yatırımlar ihtiyaca paralel olsun, kamu kaynakları çarçur edilmesin, ihtiyaç olan 3 yere 3 havaalanı yapılsın (bkz Zafer Hv.lm)
ihtiyaç ~ 4 yıl önce
Havalimanı, hızlı tren, etrafında komşu olduğu 8 şehre otoyol bağlantısı yapılmalıdır. Çünkü ben yozgatlıyım ankarada yaşıyorum. Devlet yapmazsa bunları ben yapıcam. Yozgat Aşkabat gibi olacak.
portos ~ 4 yıl önce
Yaw arkadaşlar, bu havaalanı yapılalı kaç sene geçtiki tekrar bişeyler yapılıyor. İlk yapılırken hiçmi liyakat,bilgi sahibi birisi yoktuda böyle kısa bir pistin olmayacağını söylemedi. Yaklaşma hattının uygun olmadığı,pistin 6300'olmasının yetmeyeceği, MSA 9500',vs. Kısaca düzgün arazi seçilememiş, Turhal-Zile arasında çok daha müsait araziler var ve Tokat merkeze çok da uzak değil. Pisti uzatsanız da sorun çözülmeyecek, yaklaşma hattı problemli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Runway ~ 4 yıl önce
Pist uzatılmıyor,yönü değiştirilmiş ve daha uzun yeni bir pist yapılacak.
Runway'e ~ 4 yıl önce
Onu bilmiyordum, sadece uzatılacak sandım, teşekkür ederim. Umarım doğru düzgün bir chartı olur. Ama yinede, Turhal-Pazar-Zile yönünde daha düzgün araziler var, 25km batıda.
İstanbul ~ 4 yıl önce
Hayırlara vesile olsun..Tokat 'ımıza herşeyin en iyisi yakışır..Emeği geçen herkesten ALLAH Razı Olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
durmak yok ~ 4 yıl önce
Yapılacağına inanmayan yapılmaz diyen şahıslara kapak olsun...hayırlı olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İSG deki yetimmi ? ~ 4 yıl önce
Havaalanının adı yokken Botaş boru hattı için arazilere kısmi istimlak yaptı ( O kısımların parasını ödedi) sonra havaalanı devreye girince boru hattı iptal oldu boruların yönü değişti. Ve kalan yerlerimizin üzerine havaalanı kondu. Bizim ( örneğin 1000 m2 yerimizin 100 m2 sini Botaş ödedi ama 900 m2 ) yerlerimiz hala orada sonra bir uyguşlama yaptılar ve hepsini bir parselde toplayıp Tekniğin arka tarafında bir yerde tutuyorlar. Buraya kadar bir problem yok , Avukatın söylemesine göre mahkeme Botaştan kime ne kadar ödeme yaptın bu bilgiyi getir diyor ama Botaş tınlamıyor ve kaç senedir malımız paramız rezil oldu. nasıl bir adalet anlayışıdır bu ? Sonunda bizim adalet sistemimizden vazgeçeceğiz sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beğenmedim ~ 4 yıl önce
diyen arkadaş orada senin paran yatıyor olsa idi senin tepkin ne olur görürdük. Burada boşa ahkam kesmek kolay gelir bazı kişilere ama çuvaldız kime batıyorsa onun canı yanar unutma bunu.
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tokat Zafer Hvlimninin rekorunu kırar gibi geliyo. Allah calisanlarina sabır versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokat lazim ~ 4 yıl önce
Medeniyetin besigi,selcuklu kenti ,turizm icin gayet guzel bir sehir.Memleketleri kucumsemeyelim oradan cikan insanlara bak ve kendine bir Tokat lazim oldugunu anla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000