22 Mart 2015, Pazar 08:30:47

YENİ HAVAYOLU SUKHOI ALACAK

Rusya “Birleşik Uçak Yapım Şirketi” sivil havacılık programından sorumlu Başkan Yardımcısı Sergey Turik, Kırım’da kurulacak yeni havayolu şirketi için 6 adet Rus yapımı Sukhoi Superjet100 uçağı satın almayı planladıklarını bildirdi.
  • en eğitimli ülke sıralaması rusya, kanada, japonya,israil, abd şeklinde giderken 109. sırada olduğumuzu.
  • pg. a320 ucagi ormana dusmustu hatirlarmisin yada Rus lar uzayda neler yaptigi yada su35 ucaklari hakkinda en ufak bilgin vardir, diger husus olayin tarihsel ve politik meselesi bu platform da tartisilacak durum degil, lakin sana sunu soyleyebilirim, asagimiz vahsi emperyalizim ile kusatildi (irak, suriye, iran, yemn, araplar) birde yukarimiz vahsi emperyalizm ile kusatlir ise isde o zaman ki manzara ne senin ne de benim hosuma gider, Turkiye Cumhuriyeti kurulurken eminim Ataturk un Rusya dan gordugu destegi anlayabiliyorsundur, yada maresal yardimina kadar olusan ortakligin ne anlama geldigini bilyorsundur, bizim avrupa birligine girmek istemedigimiz vede onlarin bizi bu ortakliga almak istememelerini idrak etmisindir, Turkiye turizmin yuzde kaci Rus pazarindadir biliyorsundur, bati dan ithal edip, doguya ihrac ettigimizi biliyorsundur, Turkiye Cumhuriyetinin sut tozu yardimindan sonra Kuzey kore ye Memed leri gonderdikten sonra, 85 yildir basimiza neler geldigini anlamisindir.
  • Sanane kardeşim adam isteği ülkeyi tebrik eder. Ayrıca senelerce hep diğer ülkeleri böyle eleştirip kaldığımızdan geri bir ülkeyiz. İlk bir Rusya seviyesine gelelim bilimde kültürde vs. öyle eleştirelim.
  • Tebrik edenlere bak... Faşist Rusya, Türkiye için Kıbrıs kadar stratejik öneme sahip olan Kırım'ı işgal ediyor, İstanbul'a 500 km uzaklıkta nükleer başlıklı füzelerini yerleştiriyor, Kırım'daki halk ayaklanmasın diye ICAO kurallarını hiçe sayarak sivil seferler yapıyor, dünyada Rusya dışında sadece Ermenistan ve Meksika'nın kullandığı bu uçakları övüyorlar. Madem o kadar güzeldiler de o kadar yıl geçmesine kadar sadece birkaç ülkede kullanılıyor? Embraer ve Bombardier'e gıpta ile bakılsa anlarım da... Sanki burada Rus faşizmine hayranlık duyuluyor. Adamların niyeti çöken askeri havacılığı kurtarmak olmasa bunları üretmek gibi gayeleri olmazdı.
  • Gercekten tebrigi hakediyolar Insallah birgun bizde kendi milli ucagimizla ucariz Durmak yok Yola devam
  • Çok güzel tayyare bunlar. Tebrik etmek lazım

Rusya “Birleşik Uçak Yapım Şirketi” sivil havacılık programından sorumlu Başkan Yardımcısı Sergey Turik, Kırım’da kurulacak yeni havayolu şirketi için 6 adet Rus yapımı Sukhoi Superjet100 uçağı satın almayı planladıklarını bildirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turik,”6 adet Rus yapımı uçak almayı planlıyoruz. Pilot sayımız 40 olacak. Kırım’da yeni havayolu şirketi açmamızın amaçlarından biri Rus uçak sanayisinin sivil havacılık segmentindeki en önemli ürünü olan Sukhoi Superjet100 pazarını ilerletmektir. 98 yolcu kapasiteli bu uçakların uçuş menzili 4,5 bin kilometredir” dedi.

Turik sözlerine şöyle devam etti:

“Kırım’da kurulacak yeni havayolu şirketi için 1.45 milyar ruble yatırım yapılması gerekiyor. Yatırım yapılması için hazırlık süreci 8 ay önce sürecek.  Pozitif karlılık dönemi en erken 3 yıl sonra başlayacak. Kırım’ı yeni havayolu şirketi uçuşlarının % 10’unu Moskova’ya % 90’ını Rusya’nın diğer şehirlerine yapacak. İlk etapta uçaklar 14 farklı istikamette uçacak. İleride uçuş istikametimizi 36’ya çıkaracağız. 2016’da taşıyacağımız yolcu sayısı tahminen 490 bin olacak.”

Uçakların Simferopol havaalanında konuşlanacağını belirten Kırım Lideri Sergey Aksenov, “Yerli yapım uçaklarımızla uçacağız” dedi.

Öte yandan, Kırım hükümeti Kırım’da havayolu şirketini kurarak yaptırımlar nedeniyle havayolu sefer sayılarının azalma risklerini ortadan kaldırmayı düşünüyor. Havayolu şirketinin kurulması konulu toplantıda satın alınacak uçak sayısı ve taşıma hacmi konularında nihai karar alınmadığı ve ileride bu kararların değişebileceği de vurgulandı.

YENİ HAVAYOLU SUKHOI ALACAK

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

biliyor musunuz... ~ 9 yıl önce
en eğitimli ülke sıralaması rusya, kanada, japonya,israil, abd şeklinde giderken 109. sırada olduğumuzu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kazim Karabekir ~ 9 yıl önce
pg. a320 ucagi ormana dusmustu hatirlarmisin yada Rus lar uzayda neler yaptigi yada su35 ucaklari hakkinda en ufak bilgin vardir, diger husus olayin tarihsel ve politik meselesi bu platform da tartisilacak durum degil, lakin sana sunu soyleyebilirim, asagimiz vahsi emperyalizim ile kusatildi (irak, suriye, iran, yemn, araplar) birde yukarimiz vahsi emperyalizm ile kusatlir ise isde o zaman ki manzara ne senin ne de benim hosuma gider, Turkiye Cumhuriyeti kurulurken eminim Ataturk un Rusya dan gordugu destegi anlayabiliyorsundur, yada maresal yardimina kadar olusan ortakligin ne anlama geldigini bilyorsundur, bizim avrupa birligine girmek istemedigimiz vede onlarin bizi bu ortakliga almak istememelerini idrak etmisindir, Turkiye turizmin yuzde kaci Rus pazarindadir biliyorsundur, bati dan ithal edip, doguya ihrac ettigimizi biliyorsundur, Turkiye Cumhuriyetinin sut tozu yardimindan sonra Kuzey kore ye Memed leri gonderdikten sonra, 85 yildir basimiza neler geldigini anlamisindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
düzeltme ~ 9 yıl önce
dediklerinize kısmen katılıyorum, genelde doğru tahliller ama marshall yardımı veya marshall planı diye geçer o.
~ 9 yıl önce
Sanane kardeşim adam isteği ülkeyi tebrik eder. Ayrıca senelerce hep diğer ülkeleri böyle eleştirip kaldığımızdan geri bir ülkeyiz. İlk bir Rusya seviyesine gelelim bilimde kültürde vs. öyle eleştirelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pg10 ~ 9 yıl önce
Tebrik edenlere bak... Faşist Rusya, Türkiye için Kıbrıs kadar stratejik öneme sahip olan Kırım'ı işgal ediyor, İstanbul'a 500 km uzaklıkta nükleer başlıklı füzelerini yerleştiriyor, Kırım'daki halk ayaklanmasın diye ICAO kurallarını hiçe sayarak sivil seferler yapıyor, dünyada Rusya dışında sadece Ermenistan ve Meksika'nın kullandığı bu uçakları övüyorlar. Madem o kadar güzeldiler de o kadar yıl geçmesine kadar sadece birkaç ülkede kullanılıyor? Embraer ve Bombardier'e gıpta ile bakılsa anlarım da... Sanki burada Rus faşizmine hayranlık duyuluyor. Adamların niyeti çöken askeri havacılığı kurtarmak olmasa bunları üretmek gibi gayeleri olmazdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 9 yıl önce
Hoca'm n'aptınız yaa? Rus havacılık endüstrisi bence hala dünyanın en iyisi. Youtuba girin Rus savaş uçaklarının gösterilerini bi izleyin, ne dediğimi anlarsınız.
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Gercekten tebrigi hakediyolar Insallah birgun bizde kendi milli ucagimizla ucariz Durmak yok Yola devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
Çok güzel tayyare bunlar. Tebrik etmek lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000