18 Haziran 2015, Perşembe 18:26:50

Yeni havalimanına SBerbank'tan kredi

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (IGA), Rusya’nın en büyük bankası Sberbank ile 500 milyon Euro’luk kredi için mutabakat imzaladı. Sberbank, söz konusu finansmanı Türkiye’deki yatırımı Denizbank aracılığı ile sağlayacak.
  • bu banka rusyada ev kredisi bile veremiyor!!! herkes hayal peşinde anlayın işte hayaldi motor oldu:(
  • isimde logoda İSG yi çağrıştırıyo inşallah sonu ayrı olmaz
  • hayırlısı olsun memlektime kim hizmet ederse halal olsun. prag efendi kimse vazgeçmez kredi vermekten; kredibilite halen iyi türkiye için merak etme. hayal gücünü realize et.
  • bu havalimanını yapılmaması için gerek turkiye içinden ve turkiye dışından ama eninde sonunda yapılacak çatlayın patlayın. şuan ataturk bitik durumda artık kapasitesi kaldırmıyor dolayısıyla 3. havalimanı her türlü engellemelere rağmen yapılacak. inşatı yapan firmaların bankalardan alaıcağı kredileri bile engelleyen yurt içinden vatan hainleri var yurt dışını anladık onlar zaten vatan haini
  • Bu yorum burda kalsın. İnsallah olmaz ama belli bir sure kredi vermekten vazgecti diye haber cıkacak.

İGA Havalimanı İşletmesi (İGA), İstanbul Yeni Havalimanı’nın yapımında kullanılmak üzere Rusya’nın en büyük bankası Sberbank ile 500 milyon Euro’luk kredi için anlaştı. St.Petersburg’da gerçekleşen Uluslararası Ekonomik Forum (SPIEF 2015) çerçevesinde sağlanan mutabakatı Sberbank adına Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sergey Gorkov, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ adına da Mehmet Cengiz, Nihat Özdemir ve Cemal Kalyoncu imzaladı. Sberbank, söz konusu finansmanı Türkiye'deki yatırımı DenizBank aracılığı ile sağlayacak.

Yeni Havalimanı ile ilgili yaklaşık 6 milyar Euro’luk planlanan yatırımın 1.5 milyar Euro’luk kısmı konsorsiyum üyesi 5 şirketin koyacağı öz kaynaktan karşılanacak. 4,5 milyar Euro’luk kısmı ise proje finansmanı şeklinde sağlanacak. Sberbank’ın Türkiye yatırımı Denizbank da bu projede 500 milyon Euro’luk finansmanla, kredi desteği sağlayan bankalardan biri olacak. Sberbank’ın sağlayacağı 500 milyon Euro’luk kredi 16 yılı kapsıyor.

Anlaşma sonrası İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. adına bir açıklama yapan İGA Yönetim Kurulu Üyesi ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını hayata geçireceklerini söyledi. Özdemir, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank ile 500 milyon Euro’luk kredi verilmesi ile ilgili mutabakat zabtını imzaladıklarını da belirtti.

Anlaşma ile ilgili değerlendirmede bulunan Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gorkov, “Dünyanın en büyük havalimanı inşaatının yapımı ve işletmesinde finans desteği sağlamaktan memnunuz. Proje tamamlandıktan sonra yıllık 150 milyon yolcu kapasitesinin olması planlanıyor. Biz önde olan Türk şirketleri ile işbirliğimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yeni havalimanına SBerbank'tan kredi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

salla ~ 6 yıl önce
bu banka rusyada ev kredisi bile veremiyor!!! herkes hayal peşinde anlayın işte hayaldi motor oldu:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyvah ~ 6 yıl önce
isimde logoda İSG yi çağrıştırıyo inşallah sonu ayrı olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne vaamis ISG ~ 6 yıl önce
Sabiha'ya ne olmuski?
ahmet ~ 6 yıl önce
hayırlısı olsun memlektime kim hizmet ederse halal olsun. prag efendi kimse vazgeçmez kredi vermekten; kredibilite halen iyi türkiye için merak etme. hayal gücünü realize et.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hehehee ~ 6 yıl önce
he he anlat ekonomi bilmeynelere salla sen eylül den sonra FED faiz artışıyla gör bakalım en olucak usd min 3.00!!! sallayın durun
camaroth ~ 6 yıl önce
bu havalimanını yapılmaması için gerek turkiye içinden ve turkiye dışından ama eninde sonunda yapılacak çatlayın patlayın. şuan ataturk bitik durumda artık kapasitesi kaldırmıyor dolayısıyla 3. havalimanı her türlü engellemelere rağmen yapılacak. inşatı yapan firmaların bankalardan alaıcağı kredileri bile engelleyen yurt içinden vatan hainleri var yurt dışını anladık onlar zaten vatan haini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Prag ~ 6 yıl önce
Bu yorum burda kalsın. İnsallah olmaz ama belli bir sure kredi vermekten vazgecti diye haber cıkacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 6 yıl önce
Şuan durdu herşey. Chp ile koalisyon yaparsa akp bu işler sarpa sarar. Millet macerayı seviyo hayırlısı:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000