05 Mayıs 2021, Çarşamba 09:10:45

Yasa tasarısı Meclis'ten geçti... İç hat uçuşları durdurulacak mı?

Fransa'da iklim değişikliğini ve küresel ısınmayı önlemeye yönelik düzenlemeleri içeren yasa tasarısı Ulusal Meclis'ten geçti. Peki iç hat uçuşlarıyla ilgili hangi adımlar atılacak?
  • Maalesef artik dunyanin sonu geldi arkadaslar, tek dunyamiz var, karbon atik lari olan her teknoloji yasaklanmali Turism durdurumali, bu gidisin bu kirlenmenin sonu yok, dunyada bu yonde tedbirlerin artik zamanidir

Fransa'da iklim değişikliğini ve küresel ısınmayı önlemeye yönelik düzenlemeleri içeren yasa tasarısı Ulusal Meclis'ten geçti.

Ulusal Mecliste haftalardır tartışılan iklim yasa tasarısı, 77'ye karşı 332 oyla kabul edildi.

Tasarı, trenle 2,5 saatten az sürede seyahat imkanı olan mesafeler için iç hat uçuşlarının kaldırılması ve çevreyi tahrip edenlere yönelik yeni düzenlemeler içeriyor.

İklim krizi ile mücadelede Fransa'da karbon emisyonlarını 2030'da 1990 yılı seviyelerine göre yüzde 40 azaltmayı hedefleyen tasarının haziran ayında Senatoda ele alınması bekleniyor.

Diğer yandan çevreciler, yasa tasarısındaki önlemleri karbondioksit salımında kısıtlı etkisi olacağı ve yeterli olmadığı gerekçesiyle eleştiriyor.

Yasa tasarısı Meclis'ten geçti... İç hat uçuşları durdurulacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar

Iklim degisikligi ~ 9 gün önce
Maalesef artik dunyanin sonu geldi arkadaslar, tek dunyamiz var, karbon atik lari olan her teknoloji yasaklanmali Turism durdurumali, bu gidisin bu kirlenmenin sonu yok, dunyada bu yonde tedbirlerin artik zamanidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000