24 Nisan 2011, Pazar 10:32:45

VİZELERİN KALKMASI İÇİN İLK SOMUT ADIM ATILDI

Uzun süredir Ukrayna ve Türkiye'nin gündeminde olan vizelerin kaldırılması konusunda somut bir adım atıldı. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tarafların vize rejiminin kaldırılmasını sağlayacak anlaşmanın taslağı üzerinde çalışmaya başladığı belirtildi.
  • Evet hükümet isteyince bir takim gelismeler yasanabildigini hep beraber görüyoruz. AB öncesi kolay bir kac ülke ile vizeler kaldirilmali bence. Örnek : Moldovya, Belarus, Azerbaycan, Türkmenistan. Olabilir mi? Denemek gerek.
  • Sahra Alti Ulkeleri`ne saglanan vize kolayligi ile ilgili haber yayinlanmadi sanirim. Sonuclari acisindan en az Rusya, Ukrayna vize kolayliklari kadar etkileyici olacagina emin olabilirsiniz.
  • yurt disi cikis harci altinda senelerden beridir Turk halkinin odedigi 10 dolar daha onceden 50 dolar olan parayi kaldirsinlar once , ukraynali 2o dolara Turkiyeye geliyor,Turk kendi ulkesinden 10 dolara cikip ukraynaya vs 100 dolar maliyetli vize sigorta ile giriyor,isci memur maas protestosu,ogrenci harc protestosu yapiyor dayak gozalti job araya biber gazi yiyor, malum milliyet bankamatik toplu tasima araci kamu mali yakiyor sesini cikaran yok , Turkiyede Turk olmak en az dunyada Turk olmak kadar izdirapli ve aci verici, afrikaya 1 adim uzakliktaki ulkelere kaldirin vizeleri bakalim ne olacaksa,is adamlarinin %90 ne icin gidiyor buralara bir bakin , bayi toplantilari nerelerde yapiliyor, thailand ukrayna rusya belarus
  • sen nereye gitmek istiyorsun bu dünya sadece avrupadan ibaret değil unutma hem boş ver biz avrupaya gidip ne yapcaz onlar gelsin buraya döviz kazandırsınlar vizelerin kalkması işadamları için çok güzel bişey bence hem turistik amaçlıda güzel asya ve balkanlarda heryere vizelerin kalkacağı günü bekliyoruz oda olur inş.
  • avrupalılar ve ruslar gibi kibirli ve kendini beğenmiş değiller,,,gayet mütevazi ve iyi bir millet..
  • Adam Ukrayna'ya gitsek ne olur diye soruyor? Gider biraz degisik bir ulke, kultur vs gorursun. Birakin artik Avrupayi bas taci etmeyi.
  • bende ab ile vizeler sandım.. gene yanlış tespit :)) ukraynaya gitsek nolur . hey allahım yaaa

Ukrayna ile Türkiye arasında vizelerin karşılıklı kaldırılması konusunda somut bir adım atıldı. Sabah gazetesinde yayınlanan habere göre Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ziyareti akabinde Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç; Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaşım Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlara Türkiye ile vizelerin kaldırılması için gerekli hazırlıkların yapılması konusunda talimat vermişti.

Turizmdebusabah'ta yer alan habere göre; Uzun süredir Ukrayna ve Türkiye'nin gündeminde olan vizelerin kaldırılması konusunda somut bir adım atıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ocak ayında başkent Kiev'e yaptığı ziyaret ile birlikte vizelerin kaldırılması öncelikli gündem maddesi olmuştu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'nda iki ülkenin konsolosluk görevlileri vizelerin kaldırılmasını müzakere etmek için bir araya geldi. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tarafların vize rejiminin kaldırılmasını sağlayacak anlaşmanın taslağı üzerinde çalışmaya başladığı belirtildi. Başkent Kiev'de Türkiye'den bir heyet bulunduğu bilgisini veren Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç, iki ülke liderlerinin de vizelerin kaldırılması konusunda iradesini ortaya koymasının sürecin başlamasında etkili olduğunu söyledi.

VİZELERİN KALKMASI İÇİN İLK SOMUT ADIM ATILDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Evet hükümet isteyince bir takim gelismeler yasanabildigini hep beraber görüyoruz. AB öncesi kolay bir kac ülke ile vizeler kaldirilmali bence. Örnek : Moldovya, Belarus, Azerbaycan, Türkmenistan. Olabilir mi? Denemek gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sahra Alti Ulkeleri`ne saglanan vize kolayligi ile ilgili haber yayinlanmadi sanirim. Sonuclari acisindan en az Rusya, Ukrayna vize kolayliklari kadar etkileyici olacagina emin olabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yurt disi cikis harci altinda senelerden beridir Turk halkinin odedigi 10 dolar daha onceden 50 dolar olan parayi kaldirsinlar once , ukraynali 2o dolara Turkiyeye geliyor,Turk kendi ulkesinden 10 dolara cikip ukraynaya vs 100 dolar maliyetli vize sigorta ile giriyor,isci memur maas protestosu,ogrenci harc protestosu yapiyor dayak gozalti job araya biber gazi yiyor, malum milliyet bankamatik toplu tasima araci kamu mali yakiyor sesini cikaran yok , Turkiyede Turk olmak en az dunyada Turk olmak kadar izdirapli ve aci verici, afrikaya 1 adim uzakliktaki ulkelere kaldirin vizeleri bakalim ne olacaksa,is adamlarinin %90 ne icin gidiyor buralara bir bakin , bayi toplantilari nerelerde yapiliyor, thailand ukrayna rusya belarus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sen nereye gitmek istiyorsun bu dünya sadece avrupadan ibaret değil unutma hem boş ver biz avrupaya gidip ne yapcaz onlar gelsin buraya döviz kazandırsınlar vizelerin kalkması işadamları için çok güzel bişey bence hem turistik amaçlıda güzel asya ve balkanlarda heryere vizelerin kalkacağı günü bekliyoruz oda olur inş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
avrupalılar ve ruslar gibi kibirli ve kendini beğenmiş değiller,,,gayet mütevazi ve iyi bir millet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Adam Ukrayna'ya gitsek ne olur diye soruyor? Gider biraz degisik bir ulke, kultur vs gorursun. Birakin artik Avrupayi bas taci etmeyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bende ab ile vizeler sandım.. gene yanlış tespit :)) ukraynaya gitsek nolur . hey allahım yaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000