12 Şubat 2014, Çarşamba 08:01:32

VIRGIN ATLANTIC'TEN EN TEKNOLOJİK KARŞILAMA

Google Glass’i aktif bir şekilde kullanmaya başlayan Virgin Atlantic Havayolu şirketi artık Business class yolcularını akıllı gözlükleriyle karşılayacak.

Giyilebilir cihazlar teknolojisi hızla gelişirken hayatımızın çeşitli alanlarına da aynı hızla yerleşiyor.

Akıllı saatler, akıllı gözlükler kullanım kolaylığı sağlamasıyla ve üstün teknolojik özellikleriyle hayatımızın her alanında rahatça kullanabilmemize olanak sağlıyor. Akıllı gözlük denince akla ilk gelen ise elbette ki Google Glass’ler oluyor. Google Glass’i aktif bir şekilde kullanmaya başlayan Virgin Atlantic Havayolu şirketi artık Business class yolcularını akıllı gözlükleriyle karşılayacak. Öte yandan gelen bir diğer bilgiye göre Virgin Atlantic çalışanları Sony Smart Watch 2 de kullanabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Virgin Atlantic’in Google Glass’leri başlangıçta yalnızca Heathrow havalimanından kalkan uçaklardaki Business class yolcularının check-in işlemlerini hızlandırmak amacıyla kullanılacağı açıklanıyor. Google Glass’li check-in işlemlerinni bir süre test edildikten sonra firmanın diğer bölgelerde ki uçuşlarında da bu sistemi yaygınlaştırması bekleniyor.

Bir Virgin Atlantic temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre Virgin Atlantic şirketi giyilebilir teknolojileri uzun vadede kullanmayı hedefleri arasına almış durumda. Şuan için gündemlerinde ya Google Glass’in ya da Sony Smart Watch 2 nin kullanılması anlamında test sürecinde olduklarını öte yandan bu iki cihazın da kullanılabileceğini aktarıyor.

Virgin Atlantic Teknolojiyi her anlamda kullanıyor. IOS’un iBeacon teknolojisini de aktif bir şekilde kullanıyor. iBeacon uygulaması kullanıcılarına indirimler ve uçuş ilgileri anlamında avantajlar sağlayan bir uygulama.

VIRGIN ATLANTIC'TEN EN TEKNOLOJİK KARŞILAMA

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000