18 Ekim 2017, Çarşamba 09:10:40

Vim-Avia'nın iflası mercek altına alınıyor!

Binlerce turisti mağdur ettikten sonra iflasını isteyen Rus charter şirketi Vim-Avia'ya hileli iflas soruşturması başlatıldı.
  • Yeni firma açarlar transaero nasıl kapandı yenisi kuruldu buda aynı olacak boş yani haber yapmak için

2017 yaz sezonu için kapasitesinin üzerinde planlama yapan ve binlerce yolcunun mağdur olmasına neden olan Vim-Avia ile ilgili hileli iflas soruşturması başlatıldığı belirtiliyor.

PARALAR YURT DIŞINA MI AKTARILDI?

Turimzguncel'de yer alan habere göre; Vim-Avia'nın yöneticileri ve sahipleri şirketin finansal durumunun farkında olmalarına rağmen kasıtlı olarak olumsuz işlemler yapmak, paraları yurt dışına aktarmak ve bu nedenle yükümlülüklerini yerine getirememekle suçlanıyor.

''ÖDEMELER DEFALARCA ARTTIRILDI''

Ayrıca Vim-Avia'nın yaptığı kontratların birçoğunda kesin rakamların belli olmadığı ve bu nedenle ''karşı tarafa'' yapılan ödemelerin defalarca arttırıldığı tespit edildi.

MUHASEBE DEPARTMANINA 'ZARAR DEĞİL KAR GÖSTER' TALİMATI

Hava yolunun sahipleri ve yöneticileri hakkında şikayet olduğunu belirten Rus medyası, bu kişilerin şirketin muhasebe departmanına hesapları kayıp değil, kar varmış gibi gösterme talimatı verildiğini yazdı.

SORUŞTURMA TUR OPERATÖRLERİNE DE SIÇRAYABİLİR

Vim-Avia ile ilgili soruşturmanın tur operatörlerine de sıçrayabileceği belirtiliyor. Soruştırma komitesinin, hava yolu şiketi ile tur operatörleri arasındaki ödeme zincirini mercek altına alabileceği ifade edildi.

Vim-Avia'nın iflası mercek altına alınıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar

Rus asıllı LAZ ~ 5 yıl önce
Yeni firma açarlar transaero nasıl kapandı yenisi kuruldu buda aynı olacak boş yani haber yapmak için

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000