15 Nisan 2021, Perşembe 09:14:14

Utair ve Ural bilet paralarını iade edecek

Rus havayolu şirketi Utair ve Ural Havayolları’ndan ayrı ayrı yapılan açıklamalarda, Türkiye ve Zanzibar seferleri için satın alınan biletlerin parasının iade edileceği bildirildi.

Rus havayolu şirketi Utair ve Ural Havayolları’ndan ayrı ayrı yapılan açıklamalarda, Türkiye ve Zanzibar seferleri için satın alınan biletlerin parasının iade edileceği bildirildi.

Utair basın dairesinin açıklamasında, havayolu şirketinin 15 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında Grozni ve Mahaçkale'den İstanbul'a ve Moskova'dan Zanzibar'a yapılacak uçak seferlerinin ve bilet satışlarının sonlandırılacağı belirtildi.

Açıklamada, ayrıca Utair yolcularının elindeki biletleri daha geç tarihlere kaydırabilecekleri ya da zorunlu iade karşılığında paralarını iade alabilecekleri ifade edildi.

Şirketin basın dairesinden Rus basınına yapılan açıklamada, Utair’in İstanbul’a sadece Grozni ve Mahaçkale’den, Zanzibar’a ise Moskova’dan uçuş gerçekleştirdiği kaydedildi.

Ural Havayolları basın dairesi de buna benzer bir açıklamada bulunarak, şirketin Türkiye için iptal edilen seferlerin bilet paralarını yolculara iade edeceğini duyurdu.

Açıklamada, "15 Nisan - 1 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye'ye ya da Türkiye'den uçmak üzere tarifeli veya charter bileti olan Ural Havayolları yolcuları, ceza ödemeden zorunlu para iadesi alabilirler" ifadelerine yer verildi.
Öte yandan açıklamada, Rusya vatandaşlarının Türkiye'den dönüş prosedürü ve geri dönüş seferleri takviminin daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Utair, Rusya’nın en büyük 10, Ural Havayolları ise en büyük 5 havayolu şirketi arasında yer alıyor.

Dün ayrıca Rus havayolu şirketi Aeroflot'un, Türkiye ile uçak seferlerine getirilen kısıtlama nedeniyle yolcularına bu ülke için satın alınan biletlerin değişimi ve iadesi için imkan tanıyacağı açıklanmıştı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, dün akşam Koronavirüsle Mücadele Merkezi'nin Türkiye ile havayolu ulaşımının 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurmuştu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada, 15 Nisan'dan mayıs ayının sonuna kadar Türkiye için 600 bine yakın tur satışının yapıldığı belirtilmişti. (sputnik)

Utair ve Ural bilet paralarını iade edecek

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000