28 Haziran 2022, Salı 09:02:26

Ukrayna'dan açıklama; '217 savaş uçağı 184 helikopter düşürüldü'

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, 24 Şubat'tan bu yana devam eden savaşta yaşamını yitiren Rus askeri sayısının 35 bin olduğunu duyurdu.
  • Ülkenin içine s.çlmış hala çocukların misket saydığı gibi şu kadar uçak şu kadar helikopter vurdum hesabındasınız… O uçakları Rusya yapıyor ve zamanında Ukrayna’ya vermiş verdiklerini de imha etmiş Ukrayna’da hava kuvveti kalmamış. Rusya ise ürettiği ve senin imha ettiğini iddia ettiğin silahlarla Ukrayna’yı yaktı yıktı bitirdi hala neyin hesabını yapıyorsunuz? O ülke Ukraynalıların vergileriyle tekrar inşa edilecek. Ukraynalı yöneticiler Ukrayna’ya yazık ettiler doğrusu.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, 24 Şubat'tan bu yana devam eden savaşta yaşamını yitiren Rus askeri sayısının 35 bin olduğunu duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Rusya ve Ukrayna arasında 4 aydan fazla süren savaştaki duruma ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, bugüne kadar Ukrayna topraklarında ölen Rus askeri sayısı 35 bin oldu. Rus ordusuna ait toplam 1552 tank, 3 bin 687 zırhlı araç ve 2 bin 575 aracın yanı sıra 771 topçu sistemi, 243 çok namlulu roketatar, 101 hava savunma sistemi yok edildi.

Rusya'ya ait 217 savaş uçağı, 184 helikopter ve 636 insansız hava aracı vuruldu.

Rus güçleri Lisiçansk'ı bloke etmeye çalışıyor

Ukrayna'nın Luhansk bölgesindeki Severodonetsk şehrini ele geçiren Rus güçlerinin, topçu sistemlerinin desteği ile Lisiçansk kentini güney taraftan bloke etmeye çalıştığı belirtildi. Söz konusu şehir ile Volçoyarivka'daki askeri ve sivil altyapılara yönelik hava saldırılarının düzenlendiği kaydedildi.

Rus ordusunun, Ukrayna'nın Odessa bölgesine yönelik füze saldırısı düzenlediği ve bu saldırıda 6 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Ukrayna'dan açıklama; '217 savaş uçağı 184 helikopter düşürüldü'

Facebook Yorum

Yorumlar

Yazık ~ 2 ay önce
Ülkenin içine s.çlmış hala çocukların misket saydığı gibi şu kadar uçak şu kadar helikopter vurdum hesabındasınız… O uçakları Rusya yapıyor ve zamanında Ukrayna’ya vermiş verdiklerini de imha etmiş Ukrayna’da hava kuvveti kalmamış. Rusya ise ürettiği ve senin imha ettiğini iddia ettiğin silahlarla Ukrayna’yı yaktı yıktı bitirdi hala neyin hesabını yapıyorsunuz? O ülke Ukraynalıların vergileriyle tekrar inşa edilecek. Ukraynalı yöneticiler Ukrayna’ya yazık ettiler doğrusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000