19 Eylül 2008, Cuma 08:01:00

Uçuşlar için dağ yeniden traşlanacak

Uçakların iniş ve kalkışını engelleyen dağın tıraşlanma çalışmaları yakında yeniden başlayacak...
  • dağ traşlansada oraya uçak inmez.sadece 1-2 ay için gurbetçiler gelecek diye havaalanımı yapılır.zonguldak hava meydanı özel araçla esenboğaya 2,sabiha gökçen havalimanına 3-3,5 saat.tamamen siyasi bir yatırımdır...
  • BEN HEM DENİZ HEM HAVA KONUSUNDA EĞİTİMLİYİM. BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA ZONGULDAK'TA YOĞUN OLARAK ""ELEKTRO MANYETİK"" ALAN VAR. DENİZCİLER BU KONUDA ÇOK YANILIP KARADENİZİN DİBİNE GİTTİLER EĞER İNÇELENİRSE ZONGULDAK ACIKLARI BATIK GEMİ DOLUDUR. SEBEBİDE PUSULA SAPMASI VE TELSİZ MUHABERATININ SAĞLANAMAMASI ELEKTRO MANYETİK ALAN DOLAYISIYLE BU BENDE BİR KORKU YARATIYOR. UÇAKTAKİ GÖSTERGELERİ NE KADAR ETKİLER??? YANILMA PAYI NEKADARDIR??? UNUTMAYALIM BİR CEP TELEFONU YADA BİR LAPTOP GÖSTERGELERİ VE UÇAĞIN ELEKTRONİK BEYNİNİ DEVRE DIŞI BIRAKIP FLAP VE ELİVATÖRLERİ KİTLEYEBİLİYOR. DAĞI İSTEDİĞİNİZ KADAR TRAŞLAYIN İSTERSENİZ ORTADAN KALDIRIN. BENİM ARAŞTIRMALARIMA GÖRE KÖMÜR MADENİ BU ELEKTRO MANYETİK ALANI OLUŞTURUYOR. LÜTFEN TEKNİK ARKADAŞLAR KONUYU İYİ TARTIŞSINLAR SONRADAN İSTENMEYEN DURUMLARDA VİCDAN AZABI ÇEKMEYELİM. BİZLER İÇİN DENİZDE VE HAVADA CAN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ KARADA ZATEN BU CAN GÜVENLİĞİNİ KAYBETMİŞ DURUMDAYIZ. SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
  • Zonguldak hava alani,askeri hava alani, buranin bir gecmisi bir tarihi vardir.Ben Hava alanin oldugu yerlerde büyüdüm,cocuklugumda Dedemle beraber Türk Hava Kurumunun zamanin deyimi ile tayyare bayraminda o zaman 5-.Lira ödeyerek ilk ucaga orada binip Filyos üzerinde tur atmistik.Bostanci dagi trajlanacak ve hava alani acilacak.Bu Hava alani devlet hava maydanlarina gectikten sonra bir tadilat yapilarak,Zamanin Basbakani Rahmetli Ecevit tarafindan bilmam kacinci sefer acilisi yapildi,yanilmiyorsam gecmiste Sn.Sülayman Demirel´in Basbakanliginda da acilisi yapilmisti. Bu Hava alani bir Özel Kurulus tarafindan bilmem kac yilligina ve bilmem kac paraya Devlet Hava Meydanlarindan kiralanmis durumda,Yani su an konumu itibari ile buranin Devletle hic bir ilgisi yok ve özel kurulusa ait.Bu özel kurulusun ortaklarinin cogu Almanyada ve DÜSSELDORF bölgesinde turizimciler.Bostanci dagi trajlanacak hava alanai acilacak,dag trajlanabilmesi icin halk tan katki toplanacak, bölgede turizm canlanack,Büyük Filyos projesi gerceklesecek,sanayisi bitmis Zonguldak, ili tekrar göc almaya basliyacak simdi göc veriyor. Caycuma Belediyesine alinan bir adet Itfaiye kamyonunun acilisi bu gün Meclis baskanimiz Sn.Köksal Toptan tarafindan yapilmistir.Yakinda yerel secimler var bellimi olur belkide yakin gelecekte genel secimlerde olabilir,Bostanci Dagi trajlanacak Hava Alani acilacak.
  • Ah siyaset!Sen neler yaptırıyorsun?Fazla söze gerek var mı?
  • Böyle sacmalik olamaz, Meydanin mevcut pistine yön degistirmek, piyasada oraya rahatlikla inecek ucak sürüsü var, Zonguldak Atatürk Havalimanina rakip mi olmak istiyor ki dag tiraslansin??? Kaynak nereden gelecek?? Milleti aldatmayi birakin artik.???
  • 1.000.000 m3 lük bu işin keşif bedeli minimum 2-3 milyon usd'dir. bu paraya başka yere havalanı taşınabilir, mevcut havalanıda askeri ve/veya sivil eğitim amaçlı kullanılabilir.
  • NE YANİ BU ŞİMDİ!!!!

Zonguldak Havaalanına uçakların rahat iniş ve kalkışını engelleyen 235 metre yüksekliğindeki Bostancılar Dağı'nda durdurulan tıraşlama çalışması yeniden başlayacak. Havaalanının güvenli hale getirilebilmesi için 1 milyon metreküplük hafriyat daha yapılacak.

Uçuşlar için dağ yeniden traşlanacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

ALEX ~ 14 yıl önce
dağ traşlansada oraya uçak inmez.sadece 1-2 ay için gurbetçiler gelecek diye havaalanımı yapılır.zonguldak hava meydanı özel araçla esenboğaya 2,sabiha gökçen havalimanına 3-3,5 saat.tamamen siyasi bir yatırımdır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sarhoşahtapot ~ 14 yıl önce
BEN HEM DENİZ HEM HAVA KONUSUNDA EĞİTİMLİYİM. BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA ZONGULDAK'TA YOĞUN OLARAK ""ELEKTRO MANYETİK"" ALAN VAR. DENİZCİLER BU KONUDA ÇOK YANILIP KARADENİZİN DİBİNE GİTTİLER EĞER İNÇELENİRSE ZONGULDAK ACIKLARI BATIK GEMİ DOLUDUR. SEBEBİDE PUSULA SAPMASI VE TELSİZ MUHABERATININ SAĞLANAMAMASI ELEKTRO MANYETİK ALAN DOLAYISIYLE BU BENDE BİR KORKU YARATIYOR. UÇAKTAKİ GÖSTERGELERİ NE KADAR ETKİLER??? YANILMA PAYI NEKADARDIR??? UNUTMAYALIM BİR CEP TELEFONU YADA BİR LAPTOP GÖSTERGELERİ VE UÇAĞIN ELEKTRONİK BEYNİNİ DEVRE DIŞI BIRAKIP FLAP VE ELİVATÖRLERİ KİTLEYEBİLİYOR. DAĞI İSTEDİĞİNİZ KADAR TRAŞLAYIN İSTERSENİZ ORTADAN KALDIRIN. BENİM ARAŞTIRMALARIMA GÖRE KÖMÜR MADENİ BU ELEKTRO MANYETİK ALANI OLUŞTURUYOR. LÜTFEN TEKNİK ARKADAŞLAR KONUYU İYİ TARTIŞSINLAR SONRADAN İSTENMEYEN DURUMLARDA VİCDAN AZABI ÇEKMEYELİM. BİZLER İÇİN DENİZDE VE HAVADA CAN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ KARADA ZATEN BU CAN GÜVENLİĞİNİ KAYBETMİŞ DURUMDAYIZ. SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
C.Kirnapci ~ 14 yıl önce
Zonguldak hava alani,askeri hava alani, buranin bir gecmisi bir tarihi vardir.Ben Hava alanin oldugu yerlerde büyüdüm,cocuklugumda Dedemle beraber Türk Hava Kurumunun zamanin deyimi ile tayyare bayraminda o zaman 5-.Lira ödeyerek ilk ucaga orada binip Filyos üzerinde tur atmistik.Bostanci dagi trajlanacak ve hava alani acilacak.Bu Hava alani devlet hava maydanlarina gectikten sonra bir tadilat yapilarak,Zamanin Basbakani Rahmetli Ecevit tarafindan bilmam kacinci sefer acilisi yapildi,yanilmiyorsam gecmiste Sn.Sülayman Demirel´in Basbakanliginda da acilisi yapilmisti. Bu Hava alani bir Özel Kurulus tarafindan bilmem kac yilligina ve bilmem kac paraya Devlet Hava Meydanlarindan kiralanmis durumda,Yani su an konumu itibari ile buranin Devletle hic bir ilgisi yok ve özel kurulusa ait.Bu özel kurulusun ortaklarinin cogu Almanyada ve DÜSSELDORF bölgesinde turizimciler.Bostanci dagi trajlanacak hava alanai acilacak,dag trajlanabilmesi icin halk tan katki toplanacak, bölgede turizm canlanack,Büyük Filyos projesi gerceklesecek,sanayisi bitmis Zonguldak, ili tekrar göc almaya basliyacak simdi göc veriyor. Caycuma Belediyesine alinan bir adet Itfaiye kamyonunun acilisi bu gün Meclis baskanimiz Sn.Köksal Toptan tarafindan yapilmistir.Yakinda yerel secimler var bellimi olur belkide yakin gelecekte genel secimlerde olabilir,Bostanci Dagi trajlanacak Hava Alani acilacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbus319pilot ~ 14 yıl önce
Ah siyaset!Sen neler yaptırıyorsun?Fazla söze gerek var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sacmalik ~ 14 yıl önce
Böyle sacmalik olamaz, Meydanin mevcut pistine yön degistirmek, piyasada oraya rahatlikla inecek ucak sürüsü var, Zonguldak Atatürk Havalimanina rakip mi olmak istiyor ki dag tiraslansin??? Kaynak nereden gelecek?? Milleti aldatmayi birakin artik.???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 14 yıl önce
1.000.000 m3 lük bu işin keşif bedeli minimum 2-3 milyon usd'dir. bu paraya başka yere havalanı taşınabilir, mevcut havalanıda askeri ve/veya sivil eğitim amaçlı kullanılabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 14 yıl önce
NE YANİ BU ŞİMDİ!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000