15 Kasım 2017, Çarşamba 12:00:11

Uçuş bilgileri artık e-devlette

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) hayata geçirdiği yeni uygulamada artık vatandaşlar Uçuş bilgilerine e-devlet üzerinden ulaşabilecek.
  • Mühendis atc’den fazla alırmış. Şimdi de siz türediniz. Adam gibi bir duruş sergilense yada şu seyrüsefer özelleşse kim kimden fazla alıyor görürüz. Git bak bakalım frankfurt’a meydanın baş mühendisi fazla maaşı geçtim kravatsız dahi çıkamıyor kuleye. Bu ego değildir bu disiplindir. Almanlarla kendimizi kıyaslayalım birde.
  • Bin tane uygulama var bunun için. Bir de kalkıp e devlete mi giriş yapacağız. Çağı yakalıyamıyorsunuz DHMI. Biraz kendinizi güncelleyin. Ayıptır valla
  • Yeter Demirören yeter.
  • bu ay 1000 tl eksik (elekronik mühendisi)
  • Mühendis arkadaşlar yada itfaiyeci arkadaşlar almasın denmiyor, kurumun yapı taşı olan eurocontrolde baş köşeyi tutan seyrüsefer bu kurumda gittikçe gömülüyor. Bunun sebebini merak ediyorum. Kontrolörlerin hiç bu kadar ezildiği bir dönem olmamıştı. Dernek Tatca randevu almaktan aciz. Velev ki aldı, Olumlu görüşlerini bildirdiler demekten başka birşey yaptığı Yok senelerdir.
  • bu oldukca eski bir uygulama yeni haber konusu olması ilginç!!! yurt içi yurt dişi yaptığınız tüm giriş çıkışlar kayıt altına bildigim kadarı ile 2009 itibariyle alınıyor..
  • Sevgili atc, üniversitelerin en yüksek puanlı bölümlerinden mezun olup üstüne SGHM'den lisans alan mühendislere gareziniz nedir? Bence çabanızı başka yöne çevirmenizde fayda var. Kimse bu zamana kadar atc'ler şunu bunu alıyor demiyor.
  • Herkes sağır dilsiz. Neden hiç kimse liyakaysız hülle atamalarından bahsetmiyor. Hülle hiç bir kurumda bu kadar abartılmamıştı. onlarca kişi 2-3 hafta başkan yardımcılığı yapıyor sonra hop müdür. hiçbir deneyim olmadan, adalet hak hukuk hak getire... Çatır çatır müdürlükler sınavsız haksız bir şekilde sessiz sedasız dağıtılıyor. Sendikalar, airporthaber sağır ve dilsiz, bi haber ??. Kimse dur demeyecek mi? Herkes kanıksadı mı bu işi? Gelen, beğenmediğiniz Orhan Birdal'ı aratıyor. Bakalım yayımlayacaklarmısınız?
  • Geçen ay 300 tl zam aldık. Bu ay maaş 650 tl düşmüş önümüzdeki ay 1000 tl daha düşeceği söyleniyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) hayata geçirdiği yeni uygulamada artık vatandaşlar Uçuş bilgilerine e-devlet üzerinden ulaşabilecek. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, uygulamayla ilgili resmi twiter hesabından, "Artık güncel uçuş bilgilerine 35 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan e-devlet kapısından da ulaşabiliyor yolcularımız" paylaşımını yaptı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yeni bir uygulama hayata geçirdi. Bu uygulamaya göre artık vatandaşlar Uçuş bilgilerine e-devlet üzerinden ulaşabilecek. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, vatandaşların artık uçuş bilgilerine e-devlet uygulamasından ulaşabileceğini resmi twiter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

Ocak, resmi twiter hesabından, "Bilgi, teknoloji nerede DHMİ orada! Kolay ulaşılır, erişilir olmayı önemsiyoruz. Kurumsal iletişim merkezimiz, sosyal medya sayfalarımız ve tüm iletişim mecralarımızın kapıları 7/24 açık herkese açık. Artık güncel uçuş bilgilerine 35 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan e-devlet kapısından da ulaşabiliyor yolcularımız. Yazılım ekiplerimiz, vatandaşlarımıza bu kanalla daha çok hizmet sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bilgi, teknoloji nerede DHMİ orada!" açıklamasını yaptı.

Uçuş bilgileri artık e-devlette

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Yaw hehe ~ 5 yıl önce
Mühendis atc’den fazla alırmış. Şimdi de siz türediniz. Adam gibi bir duruş sergilense yada şu seyrüsefer özelleşse kim kimden fazla alıyor görürüz. Git bak bakalım frankfurt’a meydanın baş mühendisi fazla maaşı geçtim kravatsız dahi çıkamıyor kuleye. Bu ego değildir bu disiplindir. Almanlarla kendimizi kıyaslayalım birde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 5 yıl önce
Bin tane uygulama var bunun için. Bir de kalkıp e devlete mi giriş yapacağız. Çağı yakalıyamıyorsunuz DHMI. Biraz kendinizi güncelleyin. Ayıptır valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 5 yıl önce
Yeter Demirören yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksik ~ 5 yıl önce
bu ay 1000 tl eksik (elekronik mühendisi)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mühendis örneği ~ 5 yıl önce
Mühendis arkadaşlar yada itfaiyeci arkadaşlar almasın denmiyor, kurumun yapı taşı olan eurocontrolde baş köşeyi tutan seyrüsefer bu kurumda gittikçe gömülüyor. Bunun sebebini merak ediyorum. Kontrolörlerin hiç bu kadar ezildiği bir dönem olmamıştı. Dernek Tatca randevu almaktan aciz. Velev ki aldı, Olumlu görüşlerini bildirdiler demekten başka birşey yaptığı Yok senelerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
bu oldukca eski bir uygulama yeni haber konusu olması ilginç!!! yurt içi yurt dişi yaptığınız tüm giriş çıkışlar kayıt altına bildigim kadarı ile 2009 itibariyle alınıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc'ye ~ 5 yıl önce
Sevgili atc, üniversitelerin en yüksek puanlı bölümlerinden mezun olup üstüne SGHM'den lisans alan mühendislere gareziniz nedir? Bence çabanızı başka yöne çevirmenizde fayda var. Kimse bu zamana kadar atc'ler şunu bunu alıyor demiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 5 yıl önce
Atc hak ettiği ücreti alıyor ge fazlasınıda alacaktır en büyük sorun mühendis mimar avukat doktor ücretlerinin havacılıkta dipte olmasının yanında çoğu kurumdan daha düşük teknik uzmanlık kadrolarının bir an önce çıkarılması bu adaletsizligi onleyecektir. Thy bir hostes bile 13 bin alırken neyin kavgası yapılır kardeşler arasında anlamıyorum
3 maymun ~ 5 yıl önce
Herkes sağır dilsiz. Neden hiç kimse liyakaysız hülle atamalarından bahsetmiyor. Hülle hiç bir kurumda bu kadar abartılmamıştı. onlarca kişi 2-3 hafta başkan yardımcılığı yapıyor sonra hop müdür. hiçbir deneyim olmadan, adalet hak hukuk hak getire... Çatır çatır müdürlükler sınavsız haksız bir şekilde sessiz sedasız dağıtılıyor. Sendikalar, airporthaber sağır ve dilsiz, bi haber ??. Kimse dur demeyecek mi? Herkes kanıksadı mı bu işi? Gelen, beğenmediğiniz Orhan Birdal'ı aratıyor. Bakalım yayımlayacaklarmısınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 5 yıl önce
Geçen ay 300 tl zam aldık. Bu ay maaş 650 tl düşmüş önümüzdeki ay 1000 tl daha düşeceği söyleniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En az ~ 5 yıl önce
En az 100lira 200ü de bulabilir. Ek ödemeden kesilmeyen vergi kesiliyor artık. Mühendisin Dünyanın her yerinde hava trafik denince ilk akla gelen Atc'den daha fazla kazandığı tek kurumuz. Atclerin dili geliştirmesine önem vermek yerine seyrüsefer harici yöneticileri dil kursuna Malta'ya gönderen tek kurumuz. 15senedir eurocontrole para gönderen tek kurumuz. Hava trafiğin bu denli görmezden gelindiği tek kurumuz.
Wut ~ 5 yıl önce
Yazıklar olsun. Ben hakkımı helal etmiyorum! 650lira eksik şuan. 300lira zami aldık elimize !!! Sözüm bizim camiaya da aynı zamanda. Aramızda da kendini über akıllı sanan birtakım durumları kendi lehine çeviren meslektaşımız arkadaşlar var! Onlara da hakkımı helal etmiyorum! Ablayan anlamıştır!
Aynen ~ 5 yıl önce
Anlayan anladı hocam da biz böyle sessiz kaldıkça isteyen istediğini yapıyor. Sözüm ona dernek neden toplu eylem kararı almaz merak ediyorum ???
Atc ~ 5 yıl önce
Adamlar her zamanki gibi kaşıkla verip kepçeyle aldı 650₺ ek vergi kesmek nedir yahu ??? Acun ılıcalı koç ailesi gibi %35 vergi ödüyoruz arkadaş bu ne rezalettir !!!
atma ~ 5 yıl önce
dünyanın her yerinde o işin operatörü (kontrolör) işleteninden (mühendis) az alır o mühendis de o işi cihazı yapandan az alır böyle devam eder pilot kontrolörden çok alır o pilot ise o uçağı yapan mühendisten az alır

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000