27 Ağustos 2010, Cuma 12:46:28

UÇAKTA SKANDAL ANONS!

İngiliz Havayolları'na (British Airways) ait bir yolcu uçağında yanlışlıkla "düşüyoruz" anonsu yapıldığı ortaya çıktı. Olayın ardından havayolları, anons sonrasında panik yaşayan yolcularından özür diledi.
  • suya acil iniş anonsu mevcut.
  • fap tan mı tape reproducerden mi basan 1 yerine 2 ye basması gibi bi hatalı olay.artık değerlendirme yöneticisine kalmış.
  • BU ARKADASIN KESIN BU RUS FIRMASINDA BIR SEVGILISI VAR BAKSANIZA HIÇ DILINDEN DUSURMUYOR HERSEYE FIRMAYI KARISTIRIYOR MERAK ETTIK KIMMIŞ BU TANIYALIMDA BIZDE BU FIRMAYI ÖVELIM BARI HER ÜÇ KELIMEMIZDEN BIRI AERO AERO OLSUN
  • 1993 yılında Kayseri Deplasmanından dönen Beşiktaş'ın uçağı istanbul'a inişe geçtiği sırada bu anonstan yapıldı. Hem de üç kez üst üste.. Dönemin Genel Müdürü Atilla Çelebi uçaktaki tüm yolculara özür mektubu ve birer iç hat uçuş pas bilet verdiydi. Hatta rahmetli Vedat Okyar üçüncü anonstan sonra "kardeşim düşüreceksen düşür. İki de bir anons yaptırma uçakta" diye pilota serzenişte bulunmuştu.
  • Buna benzer bir anons iki yıl önce kadar THY gaziantep-ist seferinde de oldu.. stanbula yaklaşınca , " alçalmaya başlıyoruz , kemerleri takın" anonsu yerine, yanlışlıkla " bir süre sonra suya iniş yapaca...! " dedi kaldı.. :))
  • moskov yorum yapar yapmaz kime ne ya gayet mantıklı konuşuyo çocuk.... bi badem bıyıklı taktı kafayı lion'a
  • Kafana Aeorflot kadar kaya düşsün, sen nerden çıktın başımıza l.n
  • Dediğiniz gibi hiç bir uçakta düşüyoruz şeklinde bi anons olmaz.Bu medyanın abartısı.Bahsedilen anons acil iniş anonsu.''Lütfen sakin olunuz,birazdan zorunlu bir iniş gerçekleştiricez, Gözlük ve kontakt lenslerinizi çıkarınız, kravatlarınızı gevşetiniz, çarpma anında çarpma pozisyonuna geçiniz, önünüzdeki güvenlik kartlarını tekrar inceleyiniz'' vs vs vs gibi acil inişte yardımcı olucak çeşitli bilgileri içeren bir anons mevcuttur tüm şirketlerde.Ama uçak gerçekten düşücek bile olsa bu asla yolcuya söylenmez.
  • Ya bu olay Aeroflot'ta olsaydi?? Kimsenin zaten tepki falan da gosterecegi olmazdi..Ucuslarda icilen,rus yolcularin icki aliskanliklari (Votka vb..) bu olay olsa saka gibi gelirdi kesin.Ama Rus pilotlar unutmayin ki,dusme riski tasiyan ucagi bile kurtarir.
  • çok garip bir haber.. eski bir havacı olarak bildiğim ve ilgilendiğim kadarıyla uçakta düşüyoruz diye bir anons mevcut değil ya da ben yanılıyorum.

Londra Heathrow'dan kalkan ve Hong Kong istikametine gitmekte olan 275 yolculu  British Airways uçağında Salı gecesi bir otomatik anons yayınlandı. Uçak Kuzey Denizi üzerinde uçtuğu sırada yapılan anonsta uçağın düşmekte olduğu belirtilirken, yolculara da neler yapması gerektiği yönünde talimatlar iletildi.

Ancak hatalı anons, kabin mürettebatı tarafından hemen fark edildi. Hostesler, bir anda telaşlanan yolcuları yatıştırmaya başladı.

Uçak yolcularından 32 yaşındaki Michelle Lord, İngiliz The Sun gazetesine açıklamasında "Hepimizin öleceğini düşündük." dedi. Bir başka yolcu ise "Size uçağınızın düşeceğinin söylenmesinden daha kötü bir şey düşünemiyorum. Herkese kalp krizi geçirteceklerdi" şeklinde duygularını aktardı.

British Airways'ten bir sözcü ise olayın araştırıldığını ve bilgisayardan kaynaklanan bir hata mı yoksa insani bir hata mı yaşandığını belirlemeye çalıştıklarını kaydetti. Sözcü açıklamasında "Aşırı strese sebep oldukları için bütün yolculardan" özür diledi. Sözcü, olayın ardından kabin görevlilerinin anında müdahale ederek anonsun bir hata olduğunu söylediklerini ve uçuşun normal bir şekilde devam ettiğini aktardı. (Habertürk)
 

UÇAKTA SKANDAL ANONS!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 12 yıl önce
suya acil iniş anonsu mevcut.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
fap tan mı tape reproducerden mi basan 1 yerine 2 ye basması gibi bi hatalı olay.artık değerlendirme yöneticisine kalmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
BU ARKADASIN KESIN BU RUS FIRMASINDA BIR SEVGILISI VAR BAKSANIZA HIÇ DILINDEN DUSURMUYOR HERSEYE FIRMAYI KARISTIRIYOR MERAK ETTIK KIMMIŞ BU TANIYALIMDA BIZDE BU FIRMAYI ÖVELIM BARI HER ÜÇ KELIMEMIZDEN BIRI AERO AERO OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
1993 yılında Kayseri Deplasmanından dönen Beşiktaş'ın uçağı istanbul'a inişe geçtiği sırada bu anonstan yapıldı. Hem de üç kez üst üste.. Dönemin Genel Müdürü Atilla Çelebi uçaktaki tüm yolculara özür mektubu ve birer iç hat uçuş pas bilet verdiydi. Hatta rahmetli Vedat Okyar üçüncü anonstan sonra "kardeşim düşüreceksen düşür. İki de bir anons yaptırma uçakta" diye pilota serzenişte bulunmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Buna benzer bir anons iki yıl önce kadar THY gaziantep-ist seferinde de oldu.. stanbula yaklaşınca , " alçalmaya başlıyoruz , kemerleri takın" anonsu yerine, yanlışlıkla " bir süre sonra suya iniş yapaca...! " dedi kaldı.. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
moskov yorum yapar yapmaz kime ne ya gayet mantıklı konuşuyo çocuk.... bi badem bıyıklı taktı kafayı lion'a

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kafana Aeorflot kadar kaya düşsün, sen nerden çıktın başımıza l.n

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Dediğiniz gibi hiç bir uçakta düşüyoruz şeklinde bi anons olmaz.Bu medyanın abartısı.Bahsedilen anons acil iniş anonsu.''Lütfen sakin olunuz,birazdan zorunlu bir iniş gerçekleştiricez, Gözlük ve kontakt lenslerinizi çıkarınız, kravatlarınızı gevşetiniz, çarpma anında çarpma pozisyonuna geçiniz, önünüzdeki güvenlik kartlarını tekrar inceleyiniz'' vs vs vs gibi acil inişte yardımcı olucak çeşitli bilgileri içeren bir anons mevcuttur tüm şirketlerde.Ama uçak gerçekten düşücek bile olsa bu asla yolcuya söylenmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ya bu olay Aeroflot'ta olsaydi?? Kimsenin zaten tepki falan da gosterecegi olmazdi..Ucuslarda icilen,rus yolcularin icki aliskanliklari (Votka vb..) bu olay olsa saka gibi gelirdi kesin.Ama Rus pilotlar unutmayin ki,dusme riski tasiyan ucagi bile kurtarir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
çok garip bir haber.. eski bir havacı olarak bildiğim ve ilgilendiğim kadarıyla uçakta düşüyoruz diye bir anons mevcut değil ya da ben yanılıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000