29 Mayıs 2014, Perşembe 08:57:22

UÇAK KOLTUKLARI MİKROP YUVASI GİBİ!

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre tehlikeli mikroplar uçaklardaki koltuklarda uzun süre kalabiliyor.
  • Anadolu jet ve Pegasus Havayolları bu konuda bir numara uçağa binince koltuğa oturmadan susam kırıntılarını temizlemekle uğraşıyoruz.
  • Bunu toplu taşımayla otobüsle kıyaslamayın çünkü uçak dünyayı dolaşıyor çeşit çeşit insan ırkı ve yaşadıkları bölgelerdeki mikropları uçaklarda bırakıyor,belediye otobüsleri öyle mi ne işi var afrikadaki virüsün adana barkal dolmuşunda :))) olmaz die bi şey yok ama ihtimal düşük :))
  • Düzenli olarak, riskli bölgelerden yapılan uçuşlardan sonra ve şüphe üzerine olmak üzere ilaçlama yapılmaktadır. Bunun belgeleri Yasal Doküman Dosyasında muhafaza edilir. Kaliteli şirketler, her uçuştan sonra kabini temizletir, yukarıdaki usullerle de ilaçlatır. Toplu ulaşım araçlarında risk her zaman mevcuttur, yanınızdaki yolcudan, belediye otobüsündan veya sinamadaki koltuktan hastalık kapma olasılığınız uçağa göre çok daha fazladır.
  • Ne o, kabin memurları temizlik yapmayı beceremiyorlarmı. Yoksa sallamıyorlar mı? Sorun kararsa değil uygulayanlarda...
  • çocukken TCDD' nin Haydarpaşa'dan Fatih ekspresine binmiştik Angara'ya gitmek için.Başımızı yasladığımız başlıklardan bit bulaşmıştı bana .Misafirliğe gittiğimiz kuzenlere ve mahalledeki tüm çelik çomak ve uzun eşek takımını bit nüfusuna ev sahipliği yaparak bit popülasyonuna katkıda bulunmuştuk . 1980 'li yıllar ( Keçiören belediyesi şahittir). Hatır hutur kaşınıyorduk hiç unutamam.Neydi o yıllar :)
  • Corendon havayollarina duyrulur her ucusun sonunda yer Hizmetleri pahali diye kendi kabin memurlarina temizleten bir sirketimizde birakin mikrobu koltuklarin uzerlerinde ve yerlerine çöp varken yolcu aliniyor dusundurucu ....
  • Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre flight attandent en kötü meslek seçilmiş maddi ve manevi getirisi götürüsü doğrultusunda bende katılıyorum bu araştırmaya hadi pilotluk çok iyi para için belki tahammül edilebilir ama kabin görevlisi hakikaten fena.
  • Sadece Afrika değil, Ortadoğudan da birsürü mikrop geliyor.
  • Alın o zmn şu linkten bir de otobüs koltuğuna bakın.http://youtu.be/whKoCFFYlNc . Yani diyeceğim o ki toplu kullanılan herşeyde bu mümkün.Ayrıca uçaklar derin temizlik ekipleriyle belli aralıklarla temizleniyor.Şu otobüsten temiz olma ihtimali yüksek.
  • evdeki halın ve yatağın çok temiz sanki

Amerikan Auburn Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, uçak koltuklarında MRSA gibi birçok mikrobun bulunduğu belirtildi. Özellikle uçak koltuklarının arka cepleri mikrop yuvası olarak tespit edildi.

İyi hijyenin olmadığı yerlerde hasta insanların yolculuk yapmaması konusunda uyaran uzmanlar, birçok insanın uçaktaki hastalıklardan dolayı korktuğunu ifade ederken, insanların kendilerini tehlikeli mikroplara karşı koruyabilmeleri için yolculuk yapmamaları konusunda da uyardı.

Tehlikeli olan MRSA mikrobu uçak koltuklarında bir hafta kalabiliyorken, ‘Koli’ bakterisi olarak bilinen mikropların ise 4 gün boyunca koltuklarda olabileceği aktarıldı. Yine aynı bakterilerin ise uçağın butonlarında 2 gün kalabildiği ifade edildi.

Üniversite tarafından yapılan açıklama göre, uçaklarda yapılan mikrop araştırmalarının eski uçaklarda gerçekleştirildiği belirtildi. Son yıllarda hastanede mikrop kaparak ölen birkaç tanınmış kişi ile gündeme gelen "MRSA” toplumda hastane mikrobu olarak biliniyor.

UÇAK KOLTUKLARI MİKROP YUVASI GİBİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Anadolu ve Pegasus ~ 9 yıl önce
Anadolu jet ve Pegasus Havayolları bu konuda bir numara uçağa binince koltuğa oturmadan susam kırıntılarını temizlemekle uğraşıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bunu toplu taşımayla otobüsle kıyaslamayın çünkü uçak dünyayı dolaşıyor çeşit çeşit insan ırkı ve yaşadıkları bölgelerdeki mikropları uçaklarda bırakıyor,belediye otobüsleri öyle mi ne işi var afrikadaki virüsün adana barkal dolmuşunda :))) olmaz die bi şey yok ama ihtimal düşük :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam uygulaması ~ 9 yıl önce
Afrikadan gelen adam belediye otobüsüne binmiyor mu?
Niyekine ~ 9 yıl önce
Düzenli olarak, riskli bölgelerden yapılan uçuşlardan sonra ve şüphe üzerine olmak üzere ilaçlama yapılmaktadır. Bunun belgeleri Yasal Doküman Dosyasında muhafaza edilir. Kaliteli şirketler, her uçuştan sonra kabini temizletir, yukarıdaki usullerle de ilaçlatır. Toplu ulaşım araçlarında risk her zaman mevcuttur, yanınızdaki yolcudan, belediye otobüsündan veya sinamadaki koltuktan hastalık kapma olasılığınız uçağa göre çok daha fazladır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corendon ~ 9 yıl önce
Ne o, kabin memurları temizlik yapmayı beceremiyorlarmı. Yoksa sallamıyorlar mı? Sorun kararsa değil uygulayanlarda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 9 yıl önce
çocukken TCDD' nin Haydarpaşa'dan Fatih ekspresine binmiştik Angara'ya gitmek için.Başımızı yasladığımız başlıklardan bit bulaşmıştı bana .Misafirliğe gittiğimiz kuzenlere ve mahalledeki tüm çelik çomak ve uzun eşek takımını bit nüfusuna ev sahipliği yaparak bit popülasyonuna katkıda bulunmuştuk . 1980 'li yıllar ( Keçiören belediyesi şahittir). Hatır hutur kaşınıyorduk hiç unutamam.Neydi o yıllar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Corendon havayollarina duyrulur her ucusun sonunda yer Hizmetleri pahali diye kendi kabin memurlarina temizleten bir sirketimizde birakin mikrobu koltuklarin uzerlerinde ve yerlerine çöp varken yolcu aliniyor dusundurucu ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usa ~ 9 yıl önce
Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre flight attandent en kötü meslek seçilmiş maddi ve manevi getirisi götürüsü doğrultusunda bende katılıyorum bu araştırmaya hadi pilotluk çok iyi para için belki tahammül edilebilir ama kabin görevlisi hakikaten fena.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sadece Afrika değil, Ortadoğudan da birsürü mikrop geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uğur ~ 9 yıl önce
Alın o zmn şu linkten bir de otobüs koltuğuna bakın.http://youtu.be/whKoCFFYlNc . Yani diyeceğim o ki toplu kullanılan herşeyde bu mümkün.Ayrıca uçaklar derin temizlik ekipleriyle belli aralıklarla temizleniyor.Şu otobüsten temiz olma ihtimali yüksek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
halı ~ 9 yıl önce
evdeki halın ve yatağın çok temiz sanki

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000