08 Ocak 2018, Pazartesi 08:55:44

Uçak kazasında FETÖ izi!

Uçaklar olumsuz havada kaldırıldı. Güzergâhta dağ olduğu pilotlara bildirilmedi. Telsiz sürekli meşgul edildi. Faciaya yol açan komutanların tamamı FETÖ'den tutuklandı.
  • Kurumlarda küçükler alınsa da hala büyükler gerekli bilgiler verildiği halde gereken şekilde ayıklanamadı.
  • pis vatan hainler heryere parazit gibi yayildilar. idam gelirse insallah hepiniz asilcaksiniz !!!
  • Vakti zamanında oy ve iktidar için bunları bol bol şımart, bunlara yer açılsın diye milletin hakkını ye işten at, her kuruma balık istif sok, makam ve iş ver, ihaleleri paylaş eyy hocam gel artık bitsin bu gurbet de sonra aslında yıllardır ortada olan foya ayyuka çıkınca kandırıldık mevlam affetsin de her haltı, olayı onlara bağla !
  • rus ucağınıda ak parti düşürüdü dediler hayır biz degil feto dusurdu peki fetoyu kım yarattı
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Ne iktidar partisinde ne devlet kurumlarında üst düzey hiçbir fetocu bulunmadığına nasıl inanalım? Bilhassa thy'de hala kripto fetocular cirit atıyor,terfi,tayin oluyorlar,bunları oraya dolduran temel,hamdi başta herkes serbest,bunların ne olduğu,bu kurumlara nasıl ve kimler vasıtasıyla girdikleri cvlerinde,referanslarında belli ama ne hikmetse bunlara kimse dokunmuyor,dokunamıyor! Döndük demelerine kanmışlarsa vay halimize diyeceğim de kandırılmaya her zaman her yerde çok müsaitiz ! Ya thy yönetimi de bunlardan ya aleyhlerine çok koz var ya da herşey danışıklı döğüş akla başka şey gelmiyor! Zaten cbaşkanı '17-25 aralık milat o tarihten önce olanları unutacağız sonrasında hala bunlardan yana olanlarla hesaplaşacağız' deyince feto ile mücadele konusunda hepten ümitsiz kaldım. O tarihe kadar yedikleri haltlara göz yummak,üstünü örtmek ile mi bunların kökü kazınacak ? Bu olanlar muhalefet partisi iktidar olduğunda olsaydı bunlar neler derlerdi,neler olurdu Allah bilir !
  • Bu sene doğru dürüst kar da yağmadı. Kesinlikle ardında Fetö vardır.
  • şehitlerimizi kimse kullanamsın!!!
  • Ogün de yazmıştım.Aziz şehitlerimize Allahtan rahmet,geride kalanlarına sabır diliyorum.
  • Şehitlerinizin naaşını karşıladığımız günü hiç unutmuyorum Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun hepsinin

4 pilotun şehit olmasına skandal hataların neden olduğu raporla tespit edildi ve bunlar tek tek sıralandı. Kazada en büyük kusura sahip olduğu öne sürülen ve FETÖ'den tutuklanan Filo Komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk'ü, idari soruşturmada aklayan raporda 'başkan' olarak imzası bulunan Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan'ın da aralarında yer aldığı 3 generalin de yine FETÖ'den tutuklandığı ortaya çıktı.

Malatya'da konuşlu 7'nci Ana Jet Üssü'nden 2015 yılı Şubat ayında, planlı gece uçuş eğitimi için havalanan iki RF-4E keşif uçağı, dağa düştü. Kazada, Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmenler; Salih Atalay ile Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya şehit oldu. Kazanın oluş şeklinden ve eldeki bilgilerden bir çelişki olduğunu düşünen Onur Özkaya'nın ailesi, eşi ve eşinin ailesi, olaya yönelik araştırmalarını hiç bırakmadı.

Son olarak kısa süre önce tamamlanan kaza raporunu da şehit pilot Üsteğmen Onur Özkaya'nın kayınpederi, aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Kurmay Pilot Albay olarak emekli olan Tayyip Özsever de uzman gözüyle inceledi. Bu incelemelerden sonra aile kazaya ilişkin birçok ihmal ve şüphelerin bulunduğunu tespit etti. Ardından da bunları birleştirip savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ailenin suç duyurusunda direkt olarak yazılmasa da FETÖ şüphesi ön plana çıktı. Kazayla ilgili rapordan elde edilen bilgilere göre, gece ve kötü hava şartları olduğu sırada uçakların yerden komuta edilmesinin kural olduğu, kaza anında da uçakların kuleden gelen talimata göre alçaldığı saptandı.

Eldeki teknik bilgilerden pilotların verdiği rota yerine uçağın bilinçli olarak dağ seviyesine kadar indirildikleri kanaatine varıldı. Ayrıca telsizin sürekli meşgul edilmesinden dolayı pilotlar da var olan olumsuzluğu kuleye bildirmedi. Kuledeki radar izinden uçakların uçuş güzergahında dağ olduğu bilinmesine rağmen bu uyarı da pilotlara yapılmadı. Ayrıca yerde uçuş kontrol görevlisi olan Onur Özkaya da filo komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk tarafından, kurallara aykırı olarak uçakta görevlendirildi. Onur Özkaya, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli olduğu sırada FETÖ'den tutuklanan Tümgeneral Murat Semiz'in damadı olan Pilot Üsteğmen Emre Çömez'in yerine uçtu. Yaşanan kazada 4 pilot şehit oldu.

KAZADA FETÖ İZİ ÇIKTI

Bu bilgilerden sonra kazada ihmali olan askerlere yönelik yapılan araştırmada bir başka çarpıcı durum ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra filo komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk, FETÖ üyeliğinden tutuklanıp meslekten atıldı. Kazada en büyük kusura sahip olduğu ileri sürülen ve FETÖ'den tutuklanan filo komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk için yapılan idari soruşturmada heyet başkanlığını, yine FETÖ'den tutuklu Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan yaptı. Kendi soruşturma ekibini kuran Demiraslan, aynı örgüte üye olan Binbaşı Ali Ertürk'e yönelik idari soruşturma sonrasında kusurunun bulunmadığına dair rapor düzenleyip altına imza attı.

Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan ile birlikte bu raporda imzası bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sistemler Başkanı Tuğgeneral Recep Sabri Özatak ile Kemal Akçınar'ın da yine FETÖ üyeliğinden tutuklandığı ortaya çıktı.

Uçak kazasında FETÖ izi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Roger ~ 4 yıl önce
Kurumlarda küçükler alınsa da hala büyükler gerekli bilgiler verildiği halde gereken şekilde ayıklanamadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
b ~ 4 yıl önce
pis vatan hainler heryere parazit gibi yayildilar. idam gelirse insallah hepiniz asilcaksiniz !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yersen ! ~ 4 yıl önce
Vakti zamanında oy ve iktidar için bunları bol bol şımart, bunlara yer açılsın diye milletin hakkını ye işten at, her kuruma balık istif sok, makam ve iş ver, ihaleleri paylaş eyy hocam gel artık bitsin bu gurbet de sonra aslında yıllardır ortada olan foya ayyuka çıkınca kandırıldık mevlam affetsin de her haltı, olayı onlara bağla !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mursi ~ 4 yıl önce
rus ucağınıda ak parti düşürüdü dediler hayır biz degil feto dusurdu peki fetoyu kım yarattı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
derya ~ 4 yıl önce
aynen mursi kesinlikle size katılıyorum rus ucağını vurdunuz olan bize oldu vize pasport kontrolu sıkıntı unıversite kaybettim
Bak ~ 4 yıl önce
Sürekli soruyorsunuz işinize gelmiyor çünkü fetöyü Kenan Evren yarattı. Hadi koçum yürü.
Made in usa ~ 4 yıl önce
Bu şahıs 1 günde mi ortaya çıktı,son 5-10 yılda mı palazlandı?1970 den beri varlar...En çok askeri yönetimler ve darbe dönemlerinde örgütlendiler,kök saldılar.28 şubat 97 darbesine de açık destek verdiler,Refahyola;beceremedin ,bırak git dediler tıpkı asker ,paşa abileri gibi....Bunları bildiğin,gördüğün,duyduğun halde defalarca temcit pilavı gibi aynı soruyu soruyorsun çünkü amacın belli;AT Gözlüklerinle sadece birini,mevcudu görebiliyorsun, bize de onu göstermek,işaret etmek istiyorsun.Yemezler,yemeyiz.Hadi başka kapıya...Askeri darbeler ve muhtıralar hep usa kaynaklı,FETÖ hangi ülke kaynaklı?
made in usa'ya ~ 4 yıl önce
Fetocular 70 li yıllardan beri varlar doğru ama bu iktidar döneminde hiçbir dönemde olmadığı kadar palazlandılar, şımartıldılar bu da doğru ve bunların abd destekli olduklarını iktidarın bilmesine rağmen onlarla işbirliği yapıp ihale, işleri, makamları kardeşçe paylaşmaları, her kuruma tıka basa doldurmaları ve yedikleri her haltı ne de olsa bizdenler deyip göz yummaları da doğru !
turkoglu ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mücadele ? ~ 4 yıl önce
Ne iktidar partisinde ne devlet kurumlarında üst düzey hiçbir fetocu bulunmadığına nasıl inanalım? Bilhassa thy'de hala kripto fetocular cirit atıyor,terfi,tayin oluyorlar,bunları oraya dolduran temel,hamdi başta herkes serbest,bunların ne olduğu,bu kurumlara nasıl ve kimler vasıtasıyla girdikleri cvlerinde,referanslarında belli ama ne hikmetse bunlara kimse dokunmuyor,dokunamıyor! Döndük demelerine kanmışlarsa vay halimize diyeceğim de kandırılmaya her zaman her yerde çok müsaitiz ! Ya thy yönetimi de bunlardan ya aleyhlerine çok koz var ya da herşey danışıklı döğüş akla başka şey gelmiyor! Zaten cbaşkanı '17-25 aralık milat o tarihten önce olanları unutacağız sonrasında hala bunlardan yana olanlarla hesaplaşacağız' deyince feto ile mücadele konusunda hepten ümitsiz kaldım. O tarihe kadar yedikleri haltlara göz yummak,üstünü örtmek ile mi bunların kökü kazınacak ? Bu olanlar muhalefet partisi iktidar olduğunda olsaydı bunlar neler derlerdi,neler olurdu Allah bilir !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakıştır Allah Yakıştır ~ 4 yıl önce
Bu sene doğru dürüst kar da yağmadı. Kesinlikle ardında Fetö vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
necip ~ 4 yıl önce
kardeşim şehitler haberinin altına yakışıyor mu böyle yorum yazmak
Bil de konus ~ 4 yıl önce
Noldu, konduramadin mi fetöne? Pilotlarin defalarca uyarmalarina ragmen hatali ucaklarla olume gonderdiler onlari. Ates dustugu yeri yakiyor. Yakinlarindan baskasi anlamaz!!
ayıp ~ 4 yıl önce
şehitlerimizi kimse kullanamsın!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fkurt ~ 4 yıl önce
Ogün de yazmıştım.Aziz şehitlerimize Allahtan rahmet,geride kalanlarına sabır diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aeroman ~ 4 yıl önce
Şehitlerinizin naaşını karşıladığımız günü hiç unutmuyorum Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun hepsinin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000