16 Mayıs 2018, Çarşamba 08:43:39

Uçak bileti fiyatları yükseldi!

Rublenin değer kaybı, tur paketi satın almadan kendi planlamasını yaparak seyahate çıkan Rusyalı turistler için tatil fiyatlarında ciddi artışa yol açtı. Uçak bileti fiyatları yüzde 20'den fazla arttı.
  • Bir kere rusyali değil rus turist. Türkiyeli değil türk turist ama amerikan turist değil amerikali. Şu kelimeleri doğru kullanalım. Milliyeti belli kökeni olan ülkelerde li lı kullanılmaz. Kanada Amerika gibi hep toplanarak göç alarak oluşan ülkeler li lı ile biter Fransalı demeyip fransız demek gibi

Rublenin değer kaybı, tur paketi satın almadan kendi planlamasını yaparak seyahate çıkan Rusyalı turistler için tatil fiyatlarında ciddi artışa yol açtı. "Bağımsız" turistler için tatil maliyetleri geçen seneye göre yüzde 20-30 pahalandı.

Kommersant'ın haberine göre, yaz tatili dönemi için satın alınan uçak biletlerinin fiyatları son bir yılda Moskova'dan yapılan uçuşlarda yüzde 22,4, artarak ortalama 23 bin 800 rubleye, diğer metropollerden yapılan uçuşlarda yüzde 20 artarak 23 bin 400 rubleye yükseldi.

En ciddi artış, Bulgaristan uçuşlarında (yüzde 68,9) oldu. Fransa'ya en düşük uçak biletinin fiyatı yüzde 32,8 artarak 19 bin 600 rubleye, Birleşik Arap Emirliklerine yüzde 16,3 artışla 19 bin rubleye, Hırvatistan'a yüzde 15,9 artışla 16 bin 800 rubleye yükseldi.

Rusyalı turistler için Türkiye'de ortalama gecelik otel rezervasyon fiyatı ise yüzde 28 artarak ruble cinsinden 6 bin 100 rubleye çıktı.

Uçak bileti fiyatları yükseldi!

Facebook Yorum

Yorumlar

Isimsiz ~ 9 ay önce
Bir kere rusyali değil rus turist. Türkiyeli değil türk turist ama amerikan turist değil amerikali. Şu kelimeleri doğru kullanalım. Milliyeti belli kökeni olan ülkelerde li lı kullanılmaz. Kanada Amerika gibi hep toplanarak göç alarak oluşan ülkeler li lı ile biter Fransalı demeyip fransız demek gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 9 ay önce
Dolar olmus 4.5 lira adamin takintisina bak . Git bi piskolog dan randevu iste.. Takinti degil Takinti -li ..
Muhammed ~ 9 ay önce
Peki suriyeli, Iraklı , mısırlı onlara ne diyeceğiz ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000