11 Haziran 2009, Perşembe 08:02:19

Uçağın düşüş nedeni belli oldu

Hindistan'da askeri bir uçağın Çin sınırında düşmüş ve uçaktaki 14 kişi hayatını kaybetmişti. Uçağın düşüş nedeniyle ilgili ilk bilgiler alındı.
  • PİLOTAJ.
  • Düşük görüş uçak düşürmez!Ya pilotlar paterni yanlış uygulayıp CFIT şeklinde dağlara vurmuştur,yada düşük görüşte minimaların altına inmişlerdir zorlama bir iniş için.Dolayısıyla bu pilotaj hatasından kaynaklanan bir kaza.Her düşük görüş şartında kaza olsaydı havada uçak kalmazdı.Zira CAVOK bir havada Isparta da ki pilot arkadaşlar maalesef paterni yanlış uygulayıp CFIT dağa çarpmışlardı ne yazkki.Uzun lafın kısası, bu kazanın nedeni pilotaj hatasıdır,görüş ise sadece onları zorlayan bir etmendir. Sevgiler

Hindistan ordusuna ait nakliye uçağının, Çin sınırı yakınındaki Arunachal Pradeş eyaletinde, sık ağaçlı dağlık alanda, kötü hava koşulları ve görüş mesafesinin yetersizliği sebebiyle düştüğü belirtildi.

Bir hükümet yetkilisi, Reuters'a verdiği demeçte, uçağın düştüğünü ve askerlerin 14 cesedi bulduğunu kaydetti. Uçağın, sınırı koruyan askerlere gıda ve tıbbi yardım taşımakta olduğu belirtildi.

Hindistan ve Çin 1962 yılında, 3500 kilometrelik Himalaya sınırı ile ilgili bir ihtilaf yüzünden kısa bir süre savaşmıştı. İki ülke, sınırla ilgili olarak, barış ve huzuru koruma anlaşması imzalamalarına rağmen görüşmelerde gözle görülür bir gelişme sağlanamadı.
Arunachal Pradeş eyaleti valisi dün de Çin sınırına 50-60 bin ek asker sevk edileceğini açıklamıştı.

Uçağın düşüş nedeni belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
PİLOTAJ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Düşük görüş uçak düşürmez!Ya pilotlar paterni yanlış uygulayıp CFIT şeklinde dağlara vurmuştur,yada düşük görüşte minimaların altına inmişlerdir zorlama bir iniş için.Dolayısıyla bu pilotaj hatasından kaynaklanan bir kaza.Her düşük görüş şartında kaza olsaydı havada uçak kalmazdı.Zira CAVOK bir havada Isparta da ki pilot arkadaşlar maalesef paterni yanlış uygulayıp CFIT dağa çarpmışlardı ne yazkki.Uzun lafın kısası, bu kazanın nedeni pilotaj hatasıdır,görüş ise sadece onları zorlayan bir etmendir. Sevgiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000