03 Temmuz 2020, Cuma 09:26:19

TUSAŞ'ın yükselişi devam ediyor

2008'den bu yana gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği "Fortune 500 Türkiye Araştırması"nın 2019 sonuçları açıklandı. TUSAŞ'ın yükselişi dikkat çekti.
  • Galaksinin lideri önderliğinde ve ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel'in hiç kimsenin aklına gelmeyecek muazzam ar ge projeleri ile tusaş dünyanın 1 numaralı savunma sanayi şirketi olacak,F 22 Raptor projesine ilk etapta 60 milyar dolar harcayan sonra bütçeyi 200 milyar dolara çıkaran başta Abd olmak üzere tüm dünya bize bir kere daha gıpta edecek,kıskanacak evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...
  • Ah be Genel Müdürüm gittin oralara, biz öksüz kaldık buralarda. Devlet memurluğundan öte hiç bir başarısı olmayan kişinin, tek yetkisi maaş kesmek tek gayesi çalışan memnuniyetsizliği olan birinin ellerinde senelerdir çekip duruyoruz. Sen hala genel müdür olsaydın şurda; hepsinde debelenip durduğumuz krizler vız gelir tırıs giderdi bize.

2008'den bu yana gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği "Fortune 500 Türkiye Araştırması"nın 2019 sonuçları açıklandı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, savunma sanayii şirketleri arasında en çok yükseliş göstererek, listede 11 basamak yükseldi. 26'ıncı sıraya yerleşen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, havacılık sektöründe lider vasfını perçinledi.

Geçtiğimiz yılı 2,2 Milyar Amerikan Doları ciro ile kapatan TUSAŞ, cirodaki payının yanı sıra ARGE Projeleri ile de sıralamadaki hızlı tırmanışını sürdürdü. Liste belirlenirken net satışların yanı sıra faiz-vergi öncesi kar, aktif toplam, öz kaynak, karlılık ve ihracat gibi kriterler de değerlendirildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde azim ve kararlılıkla projelerimizi tamamlamak için lider ve öncü vasfımızı perçinlemek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Hedefimiz dünyanın en büyük havacılık şirketleri arasında üst sıralarda yerimizi almak. Dünya’nın yakından takip ettiği projeleri yerli ve milli imkanlarla gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bayrağımızı dünyanın bir çok ülkesinde şerefle dalgandırmaya devam ediyoruz. Küresel ölçekte dünyanın en büyük 100 havacılık şirketi arasında yer alıyoruz ve her yıl bu listelerdeki sıramızı yükseltmeye devam ediyoruz. Hedefimiz dünyanın en büyük ilk 10 havacılık ve savunma şirketi içinde yer almak, başaracağımıza inancım tamdır” dedi.

TUSAŞ'ın yükselişi devam ediyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Tusaş ~ 1 ay önce
Galaksinin lideri önderliğinde ve ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel'in hiç kimsenin aklına gelmeyecek muazzam ar ge projeleri ile tusaş dünyanın 1 numaralı savunma sanayi şirketi olacak,F 22 Raptor projesine ilk etapta 60 milyar dolar harcayan sonra bütçeyi 200 milyar dolara çıkaran başta Abd olmak üzere tüm dünya bize bir kere daha gıpta edecek,kıskanacak evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahhh Ah ~ 1 ay önce
Ah be Genel Müdürüm gittin oralara, biz öksüz kaldık buralarda. Devlet memurluğundan öte hiç bir başarısı olmayan kişinin, tek yetkisi maaş kesmek tek gayesi çalışan memnuniyetsizliği olan birinin ellerinde senelerdir çekip duruyoruz. Sen hala genel müdür olsaydın şurda; hepsinde debelenip durduğumuz krizler vız gelir tırıs giderdi bize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000