18 Haziran 2011, Cumartesi 15:22:50

TÜRKMEN ÖĞRENCİLERE BİLET İNDİRİMİ

Türkmenistan hükümeti, Türkiye'de eğitim gören Türkmen öğrencilerin yaz tatilinde ülkesine dönmesi için uçak biletlerinde yüzde 50 indirim yaptı...
Türkmenistan hükümeti, Türkiye'de eğitim gören Türkmen öğrencilerin yaz tatilinde ülkesine dönmesi için uçak biletlerinde yüzde 50 indirim yaptı. Konuyla ilgili kararname, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından imzalandı. 
 
Türkmenistan'ın tek havayolu taşımacılık kurumu olan Türkmen Havayolları, Haziran-Temmuz aylarında Türkiye'deki Türkmen öğrenciler için uçak biletlerine yüzde 50 indirim yapacak. Ağustos-Eylül aylarında da öğrencilerin Türkiye'ye dönmesi için aynı tarife uygulanacak. Türkmen Havayolları'nın Aşkabat-İstanbul gidiş-geliş bilet fiyatı 756 manat (266 dolar). Türkmen hükümeti, uzun yıllardır düzenli olarak Türkiye'de eğitim gören öğrencilerine yılda iki sefer uçak biletinde yüzde 50 indirim yapıyor. 
 
Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı, büyük öğrenci projesi çerçevesinde Türkmenistan'a 1992 yılından bugüne kadar yaklaşık olarak 5000 kontenjan tahsis etti. Bu proje kapsamında, bugüne kadar 1510 öğrenci Türk üniversitelerinin lisans ve lisansüstü programlarında devlet burslu olarak öğrenim görerek mezun oldu. 
 
Halen Türkmen öğrencileri, Türk üniversitelerinde lisans ve lisansüstü programlarında öğrenim görüyor.
TÜRKMEN ÖĞRENCİLERE BİLET İNDİRİMİ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000