23 Mayıs 2016, Pazartesi 09:05:48

Türkiye'ye tatil satan şirketlere ceza

Moskova yönetiminin, son 6 ay içerisinde Türkiye'ye tatil satan 400 Rus şirketi hakkında adli ve idari dava açtığı açıklandı.
  • Bizde su ulkeye gitmeyeceksin diye bir yasa cikarsalar yer yerinden oynar bu ruslarin giki cikmiyor. Adam ucagimizi dusurdu diyorlar bizim ucak orada ne geziyordu diye soran yok.ama bizim muhalefet ulkenin icine kadar giren ucagi neden dusurdun diye soruyor. Turkiyede muhalefetin tek eksigi Lider olmamasi.Rakibin yanlış yaptiğina yanlış diyelim dogrusuna dogru diyelim ve adam akıllı bir lider koyalim ortayada biz iktidar olalim. Istedigin kadar oyunu artir ikinci gelen yarisi kazanamaz. Sen is yeride verilen gorevi yerine getiremeynice isten cikariliyorsun ee biz bu CHP ve MHP nin basindakilerini neden degiştiremiyoruz?
  • bu cezalar resmi degil,turkiyeye tur satmak resmen yasak degil ama diktator ulkesi oldugu icin yasa , anayasa ,kanun falan yok, turkiyeye tur satmaktan degil baska sebeblerden ceza veriyorlar.. bizdede aynilari oluyor, buyuk sirketlerin genel muduru sikiysa baas partisi politiklarini elestirsin, hemen maliye gidip ceza yaziyor, olmadi kayyum .. cem uzanin 300 sirketine hukuksuzluk birsey demedik, simdi heryer kayyum ,heryer kanunsuzluk oldu..ucuncu dunya ulke demokrasileri, politikacilar sikiysa ayni isleri almanyada , danimarkada ,medeni ulkelerde yapsinlar, bakin ne oluyor o zaman
  • utairin sorunu bu. tahir mi düşünecek?
  • Umarım uçak düşüren birileri bunları bu eezillikleri okuyordur
  • İnsan hakları,seyahat özgürlüğü falan Rusyada tatile çıkmış.İçerideki Rus muhibbiler de diktatörü başka yerlerde arıyorlar ya orası feci işte,klinik vaka.
  • O ceza kalça nahiriyetindeki bölgelerinize arz edilsin.
  • Bırakın ya. Ruslara ihtiyacınız mı var? Elinizdekilerin yerli turistlerin kıymetini bilin !!!
  • Lütfen yaa artık bir saçmalamayı bırakın.
  • Bu kriz bitsin artık RUS turistleri görmek istiyoruz Antalyada
  • Çok da tınnnnn.aaraplar iranlılar doldurdu her yeri.

Moskova yönetiminin, son 6 ay içerisinde Türkiye'ye tatil satan 400 Rus şirketi hakkında adli ve idari dava açtığı açıklandı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), son 6 içinde 1700 Rus şirketini denetleyerek Türkiye tatili satıp satmadıklarının kontrol edildiğini açıkladı.

Tass ajansının haberine göre Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) tarafından yapılan açıklamada, "Aralık 2015'ten 13 Mayıs 2016 tarihleri arasında kurumumuz tarafından yapılan 1700 habersiz denetim sırasında 160 idari vaka ve 240 idari suç tespit edilmiştir" denildi.

Rospotrebnadzor, Türkiye'ye internet üzerinden tur satışı yapılıp yapılmadığını da denetlemeye devam edildiğini bildirdi.

Daha önce Ankara'dan yapılan açıklamada, 2016 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısının yüzde 10,3 azalarak 4,5 milyondan 4,1 milyona gerilediği duyurulmuştu. (ntv)

Türkiye'ye tatil satan şirketlere ceza

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

andro ~ 5 yıl önce
Bizde su ulkeye gitmeyeceksin diye bir yasa cikarsalar yer yerinden oynar bu ruslarin giki cikmiyor. Adam ucagimizi dusurdu diyorlar bizim ucak orada ne geziyordu diye soran yok.ama bizim muhalefet ulkenin icine kadar giren ucagi neden dusurdun diye soruyor. Turkiyede muhalefetin tek eksigi Lider olmamasi.Rakibin yanlış yaptiğina yanlış diyelim dogrusuna dogru diyelim ve adam akıllı bir lider koyalim ortayada biz iktidar olalim. Istedigin kadar oyunu artir ikinci gelen yarisi kazanamaz. Sen is yeride verilen gorevi yerine getiremeynice isten cikariliyorsun ee biz bu CHP ve MHP nin basindakilerini neden degiştiremiyoruz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 5 yıl önce
bu cezalar resmi degil,turkiyeye tur satmak resmen yasak degil ama diktator ulkesi oldugu icin yasa , anayasa ,kanun falan yok, turkiyeye tur satmaktan degil baska sebeblerden ceza veriyorlar.. bizdede aynilari oluyor, buyuk sirketlerin genel muduru sikiysa baas partisi politiklarini elestirsin, hemen maliye gidip ceza yaziyor, olmadi kayyum .. cem uzanin 300 sirketine hukuksuzluk birsey demedik, simdi heryer kayyum ,heryer kanunsuzluk oldu..ucuncu dunya ulke demokrasileri, politikacilar sikiysa ayni isleri almanyada , danimarkada ,medeni ulkelerde yapsinlar, bakin ne oluyor o zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mavigök ~ 5 yıl önce
utairin sorunu bu. tahir mi düşünecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kına ~ 5 yıl önce
Umarım uçak düşüren birileri bunları bu eezillikleri okuyordur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diktatör Putin ~ 5 yıl önce
İnsan hakları,seyahat özgürlüğü falan Rusyada tatile çıkmış.İçerideki Rus muhibbiler de diktatörü başka yerlerde arıyorlar ya orası feci işte,klinik vaka.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceza ~ 5 yıl önce
O ceza kalça nahiriyetindeki bölgelerinize arz edilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XY ~ 5 yıl önce
Bırakın ya. Ruslara ihtiyacınız mı var? Elinizdekilerin yerli turistlerin kıymetini bilin !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xy ~ 5 yıl önce
yabancı turistin ekonomiye katkılarını arastır diyecem ama sende arastıracak zihniyet yoktur...
aynen ~ 5 yıl önce
bencede ne ruslar ne de avrupalılar gelmesin istemiyoruz oteller batsında bizde ucuza tatil yapalım:) beter olunnn
katkı ? ~ 5 yıl önce
yabancı turistin ekonomiye katkısı neymiş? bir hafta herşey dahil komik paralara tatil yapıyorlar otelden dışarı çıkmıyorlar bu mu katkı? dünyada kendi ülkesinde kendi insanına pahalıya yabancıya ucuza otel,tur satan tek milletizdir herhalde!
ztk ~ 5 yıl önce
yerlide onemli ama yabanci geldiginde kendi ulkesindeki dovizi getiriyor.. cari acigimizi azaltiyor, kendi ulkesinin cari acigini cogaltiyor.. o gelen doviz toplandiginda ile ulkemizdeki kur dengeleniyor..bankalarimiz yurtdisindan daha rahat,daha ucuz kredi bulabilip bize kredi karti limiti, araba ev kredisi olarak daha uygun kosullarda verebiliyor..
Caylak ~ 5 yıl önce
Sende baya bi arastiracak zohniyet varmis. Basmakalip bir cumleyle bilmis bilmis konusmak yerine bir arastir bakalim hangi ulkelerin nasil bir katkisi oluyor turizm sektorunde. Ruslar ulkemize para birakmiyor. Hersey dahil otellerde konaklayip oradan yer icer o kadar. Ruslarin geldiginin onda biri kadar arap turist gelse ekonomik katkisi kat kat fazla olur. Millete satasmadan once sen de arastir, basmakalip cumlelerle milleti ezmeye calismak da neymis!!!
Yorum ~ 5 yıl önce
İlk yorumu yapan ve katkıda bulunanların sağladığı bilgiler ve görüşler pek yararlı. Çok faydalandım. Aziz Nesin'in Türkler hakkındaki düşüncesini bir daha anımsadım.
Ztk ~ 5 yıl önce
Katkı olayı basit, mesela Rusya ya salatalık satıyorsun, adam gelip aynı salatalığı burda yiyince kar ediyorsun,yol masrafı olmuyor, birde hali kilim altın en olmadı ucak hizmeti, havalimani hizmeti veriyorsun, bunların hepsi ülkeye gelirdir, en hafifi havalimaninda turist az gelirse işletmeler temizlikçi sayısını bile indirir
Ya abi ~ 5 yıl önce
Lütfen yaa artık bir saçmalamayı bırakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
ülke saçmalamış burda 2 kişi saçmalsa ne olur:)
Rusya ~ 5 yıl önce
Kastım Rusya ya idi . Iyice cılkını çıkardılar da
AYT ~ 5 yıl önce
Bu kriz bitsin artık RUS turistleri görmek istiyoruz Antalyada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 5 yıl önce
Çok da tınnnnn.aaraplar iranlılar doldurdu her yeri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Caylak ~ 5 yıl önce
Aynen. Ekonomik katkiysa araplar iranlilar vs gelip ruslarin kat kat fazlasini birakiyor ulkemize. Bunu ciddi ciddi anlayamayan sorgulayamayan insanlar var ki hala laf carpiyorlar sacma sapan...
Bırak ~ 5 yıl önce
Bırak bu palavraları. Rakamlar ortada.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000