07 Mayıs 2020, Perşembe 18:13:59

“Türkiye’den SU-35 için talep yok”

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Başkanı Dmitriy Şugayev, Çin’in yeni bir Su-35 savaş uçağı partisini alabileceğini, Türkiye’den ise bu uçak için talep gelmediğini belirtti.
  • önce su 35 hakkında bilgi toplayın. araştırın. saçma sapan yorumlarla bilgisizliğinizi ortaya koymayın. su 35 muadili amerikan f22 dir ve ondan da iyidir. türkiyenin böyle bir uçağa sahip olması demek abede ve batı için hayallerin yıkılması demektir. keşke alabilse keşke ruslarla beraber üretip teknolojisine sahip olsak.
  • Salgınla birlikte ekonomi iyice dibe vurdu hal böyle olunca da Türkiye yüzünü bir kere daha batıya doğru döndü zira borç,kredi vs ya batıdan ya da Katar'dan alabilir Rusya'dan değil ayrıca ticari yönden en çok batıyla iş yapılıyor. İşin içine Nato da giriyor haliyle. O yüzden Türkiye istese de Rusya'dan uçak falan alamaz.
  • Paramiz mi var ki talebimiz olsun.
  • Abd yakar Türkiyeyi
  • Kafalar atlantike zincirli
  • Önce elimizdeki s400 leri bir aktive edelim de. Sonra bakarız bunlara
  • Ayranımız var mıdır içmeye ?
  • Bize 2 maksimum 4 av filosu yeterli. Aviyonikleri yerli olmalı. Silahlarının da üretimini kendimiz yapmalıyız. Uçan platform kabiliyeti de iyi olmalı. Taarruzi olarak SİHA, kesif olarak IHA.
  • Sadece 1 filo mu almış? Garnitür olarak herhalde. Kopyalamak İÇİN olabilir!
  • koskoca genaraller yüzümüze bakarak yalan söylediler, nerdesiniz ruscu generaller!

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Başkanı Dmitriy Şugayev, Çin’in yeni bir Su-35 savaş uçağı partisini alabileceğini, Türkiye’den ise bu uçak için talep gelmediğini belirtti.

Çin daha önce Rusya’dan toplam değeri 2.5 milyar dolar olan 24 adet Su-35 savaş uçağı almıştı.

Şugayev, Natsionalnaya Oborona dergisine açıklamasında, “Çin ile geniş bir uçak motoru programımız var. Ayrıca Pekin ek Su-35 alımı yapabilir diye düşünüyoruz” dedi.

Türkiye’yle de Su-35’ü görüştüklerini, ama görüşmelerin 'pek aktif olmadığını' dile getiren Şugayev, “Bu görüşmeler daha ziyade netleştirme, teknik nitelik taşıyor. Bugün yarın bir anlaşma imzalanacağını söyleyemem. Muhtemelen Türkiye’de, Su-35 almayı isteyip istemedikleri yönünde bir siyasi kararın alınması gerekiyor. Henüz Türkiye’den bu uçak için bir talep yok” ifadesini kullandı.

“Türkiye’den SU-35 için talep yok”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

effe ~ 3 yıl önce
önce su 35 hakkında bilgi toplayın. araştırın. saçma sapan yorumlarla bilgisizliğinizi ortaya koymayın. su 35 muadili amerikan f22 dir ve ondan da iyidir. türkiyenin böyle bir uçağa sahip olması demek abede ve batı için hayallerin yıkılması demektir. keşke alabilse keşke ruslarla beraber üretip teknolojisine sahip olsak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
effe yazana ~ 3 yıl önce
millete bilgisiz diyorsun da sen nesin? s 400 aldık ne oldu kullanabiliyor muyuz ki su 35 alıp da kullanalım? aldık diyelim güvenlik sisteminin kurulması,tanımlanması kaç milyar dolar biliyor musun? ayrıca hem nato üyesi ol hem her başın sıkıştığında abd ve ab'den para iste hem de rus yapımı füze,uçak kullan,olur başka?
hikaye ~ 3 yıl önce
f22 dünyada tektik hatta f35'den bile çok daha iyi ve fiyatı da daha pahalı. su35 ve f35 rakipler ama f22 raptora rakip olma ihtimali yok! avrasyacı abilerin daha iyi bilir:)
:) ~ 3 yıl önce
Kardes su35 ile su57 modellerini karistiriyorsun.. su35 4++ gen savas ucagidir .f-22 5th gen stealth savas ucagidir. Dogfight yanyana gelirse belki.. onun disinda yanyana gelmezler zaten..
Mehmet ~ 3 yıl önce
effe; millete bilgi toplayın, bilgisizler deyip ağır saçmalamışsın.F-22 uçağı 5. nesil, radar görünürlüğü çok düşük önceliği sadece hava savaşıdır. su-35 F-22 yi radarında göremeden F22 vurur.
TR ~ 3 yıl önce
Salgınla birlikte ekonomi iyice dibe vurdu hal böyle olunca da Türkiye yüzünü bir kere daha batıya doğru döndü zira borç,kredi vs ya batıdan ya da Katar'dan alabilir Rusya'dan değil ayrıca ticari yönden en çok batıyla iş yapılıyor. İşin içine Nato da giriyor haliyle. O yüzden Türkiye istese de Rusya'dan uçak falan alamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talep ~ 3 yıl önce
Paramiz mi var ki talebimiz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abd ~ 3 yıl önce
Abd yakar Türkiyeyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
natokafa mermerkafa ~ 3 yıl önce
Kafalar atlantike zincirli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hele bir olsun...... ~ 3 yıl önce
Önce elimizdeki s400 leri bir aktive edelim de. Sonra bakarız bunlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli ve milli ~ 3 yıl önce
Ayranımız var mıdır içmeye ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Av bombardiman ~ 3 yıl önce
Bize 2 maksimum 4 av filosu yeterli. Aviyonikleri yerli olmalı. Silahlarının da üretimini kendimiz yapmalıyız. Uçan platform kabiliyeti de iyi olmalı. Taarruzi olarak SİHA, kesif olarak IHA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koskoca ÇİN ~ 3 yıl önce
Sadece 1 filo mu almış? Garnitür olarak herhalde. Kopyalamak İÇİN olabilir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 3 yıl önce
koskoca genaraller yüzümüze bakarak yalan söylediler, nerdesiniz ruscu generaller!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000